Samsung Galaxy 551 - hiánypótló

Külső

A Samsung mérnökei komolyan veszik a régi közmondást, mely szerint a bevált recepten nem szabad változtatni. Legújabb készülékükről minden mobilhasználó tudja, hogy kinek a terméke, minden sablont és lassan közhelyesnek számító dizájnelemet felhasználtak, de ezzel nincs gond, a termék ugyanis szép és megfelelő minőségű is. Csak és kizárólag fekete színben létezik, a komorságot ezüstös betétek oldják fel, mondhatni, hogy egy elegáns masináról van szó. Mérete tudásához teljesen passzol, kiterjedése 111 x 55 x 15,2 milliméter, tömege 117 gramm, ez utóbbi értékből valószínűleg mindenki kitalálta, hogy fémet nem használtak fel a borításnál, mindenhol közepes minőségű, csillogó, ujjlenyomatokat megőrző plasztikokkal operáltak. Az összeszerelés megfelelő, illeszétési hézagokat nem látunk, nyikorgást pedig nem hallunk használat közben.

Samsung Galaxy 551
[+]

Az előlap tetején egy ezüstös rács mögött bújuk meg a telefonhangszóró, mely mellet a szemek elől rejtve üldögél a fényérzékelő és a távolságmérő szenzor. Ezek alatt terpeszkedik a 3,2 hüvelykes képátlójú, 240 x 400 pixeles felbontású, kapacitív érintésérzékelő technológiát használó TFT-LCD kijelző, melynek színei szépek, betekintési szöge elég nagy, napfényben pedig jól olvasható. Az érintéseket is szépen érzékeli, a multi-touch sem hiányzik belőle, ami nyilván kellemes, ugyanakkor csodának sem számít, ebben az árkategóriában az ilyesmi alapvető követelménynek számít. Az előlap aljára egy méretes Samsung logótípia és három gomb került, melyek közül a baloldali az aktuálisan képernyőn lévő program almenüjét hozza elő, a jobbra egy pontot visszafelé visz a menürendszerben, a középső pedig a készenléti képernyőre repít.

Samsung Galaxy 551
[+]

A hátlapon nincs semmi csoda, felül egy felirat nélküli, egyébként 3,2 megapixeles felbontású kamera üldögél, alatt egy with Google felirat és egy másik Samsung logótípia található, az egyik sarokban pedig felfedezhetjük a diszkréten üldögélő kihangosító hangszórót. A QWERTY kiosztású fizikai billentyűzetet az előlap jobbra történő eltolásával hozhatjuk elő, a nyitást és zárást segítő mechanika kellemes minőségű. Maga a gombsor dizájnjában emlékeztet a korábbi Acer modelleken lévőkre, kényelmes és könnyed dolog rajta a gépelés, a fehér színű háttérvilágításnak hála pedig sötétben is használhatjuk a gombsort. Komolyan mondom, ez az eddigi egyik legjobb felépítésű klaviatúra, amivel androidos készüléknél eddig találkoztam.

Samsung Galaxy 551
[+]

A készülék tetejére került a microUSB csatlakozó, mely egy műanyag ajtó mögött bújik meg. Ennek kialakítása nevetséges, ugyanis elméletileg úgy kellene működnie, mint mondjuk a Samsung Wave-nél, azaz bármikor odébb kellene tudnunk tolni, de nem tudjuk, ahhoz túl mélyen ül; a nyitáshoz és záráshoz le kell vennünk az egyébként pattintós elven rögzülő hátlapot, ami a készülék élettartamával kapcsolatban nem hangzik túl kecsegtetőnek. Arról nem is beszélve, hogy a kábel éppen, hogy bele tud menni a csatlakozóba, nagyon könnyen kiesik, volt olyan, hogy elvileg egész éjjel töltöttem a készüléket, de mivel a kábelt nem érintkezett (gondolom, hogy megmozdítottam a készüléket), reggel le is merültem.

Samsung Galaxy 551
[+]

Szintén felül van a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, balra a hangerőszabályzó gombok, jobbra a képernyőzárat kezelő gomb került, alul pedig nincs semmi, csak a mikrofon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés