Samsung E1107 Solar - napelemmel

Külső

Ha valaki az előző oldalon látható képből nem jött volna rá; a Samsung E1107 Solar egy alsókategóriás készülék. Ennek — mármint annak, hogy az első napelemes telefon nem a közép- vagy felsőkategóriában versenyez — üzleti és technikai okai is vannak, utóbbiakra a napelemnél még visszatérek. A külső tehát a napelemtől eltekintve semmi különöset nem mutat, a 77 grammos, 105,2 x 44,2 x 16,4 milliméteres készülék közepes minőségű anyagokból készült, de az összeszerelés minősége nagyon jónak mondható. A hátlap a napelem miatt teljesen sík, a jó minőségű, strapabíró plexi pedig érdekes, de kellemes fogást biztosít a készüléknek.

Samsung E1107 Solar
[+]

Az előlap tetején egy Solar feliratot találunk, ami fölött a telefonhangszórót láthatjuk, alatta pedig az 1,52 hüvelyk átlójú, 128 x 128 pixeles CSTN technológiás kijelző terpeszkedik. Emlékszünk a Samsung E1070-re? Azon mindössze 1,38 hüvelykes kijelző volt, az újdonság megjelenítője tehát előrelépésnek tekinthető. Alul a gombsor üldögél, egybefüggő gumiborításos megoldással készült, a billentyűk meglehetősen nagyok, nyomáspontjuk kiváló, a háttérvilágítás erős és egyenletes, a gépeléssel tehát nem lesz gondunk.

Samsung E1107 Solar
[+]

Hátul van a lényeg, a napelem, ami kis túlzással az egész hátsó részt uralja, bár alul és felül azért van egy-egy üres sáv, melyekbe a gyártó logókat pakolgatott. A napelem típusáról nincs információnk, de szinte biztosra vehetjük, hogy amorf szilícium (vékonyréteg) napelemről van szó, mert az a legolcsóbb — az efféle panelek hatásfoka egyébként 4-6 százalék, míg az ezeknél jóval drágább egykristályos szilícium (Si) napelemek hatásfoka 18 százalék körül van. Sokat vártam a készüléktől, de kicsit csalódnom kellett: egy óra aktív napozás körülbelül 5-10 perccel dobja meg a beszélgetési időt, ami egyik oldalról nézve nem rossz, ugyanakkor egy átlagember legfeljebb a nyári strandidőszakban tudja elérni vele azt, ami szerintem a cél lenne: hogy ne kelljen hálózatról tölteni a készüléket. A napelem egyébként hét oszlopból áll (vagy hét sorból, attól függ, hogy hogy nézzük), ha négyet letakarunk, akkor még tölt a készülék, ami párhuzamos bekötést feltételez. A cucc egyébként nem csak erős napsütésben tölt, a fátyolos fény is megdobja a töltöttségi szintet.

Samsung E1107 Solar

Az oldalsó részek teljesen sivárak, hangerőszabályzó gombok nincsenek, egyedül a bal oldalra került új generációs (na jó, ez túlzás: a legújabb fajta, ami már szintén elég koros) Samsung adatcsatlakozó és a készülék tetején elemlámpaként funkcionáló led dobja fel az összképet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés