Samsung C6712 Star II DuoS - rádupláz

Menü, alapfunkciók

Már minimális használat után is feltűnt, hogy a szimplán TouchWiz 3.0 név mögé bújtatott rendszer valójában nem más, mint egy Bada. Azonban ez zárt rendszerű változat, tehát alkalmazásokat nem lehet rá telepíteni. Biztos vagyok benne, hogy a Samsung simán tagadná a dolgot, azonban olyan gyanús a hasonlóság, hogy kénytelen vagyok ezt feltételezni. Nincs ám ezzel semmi gond, sőt, így az egyik legjobb zárt, érintős rendszert alkották meg, ami sok tekintetben az okostelefonoktól is átvett több dolgot.

Samsung C6712 Star II Duos Samsung C6712 Star II Duos

Ezúttal nem is annyira fecsérelném a sorokat az alapfunkciók bemutatására, mivel ezek egyrészt egyeznek a sima Star II-vel, másrészt meg manapság egy ilyen kaliberű készüléknél a névjegyzék, üzenetek, naptár funkciókkal sok gond nem szokott lenni. Szóval a szoftver már a főképernyőn is kínál jópofa dolgokat. A widgetek régi vendégek az érintős Samsungoknál, itt viszont egytől hétig mi szabhatjuk meg, hány képernyőnk legyen és ezekre szórhatjuk ki a tartalmakat. A fentről lehúzható státuszsáv szintén ismerős a Bada és Android modellekről. Itt nem csak az értesítések jelennek meg, de egy mozdulattal be- vagy kikapcsolható a WiFi, a Bluetooth és a rezgéses mód, továbbá kijelölhetjük az elsődleges kártyát. A főmenü nem csupán átrendezhető, de itt is lehet újabb oldalakat hozzáadni (igaz, ez talán felesleges), és adaptív elrendezés is kérhető (az ikonokat a használatuk szerint rendezi sorrendbe). Az egyik legjobb, hogy bármit a háttérbe tudunk tenni és váltani a futó alkalmazások között, mint egy okostelefonnál.

Samsung C6712 Star II Duos Samsung C6712 Star II Duos

Kiválóan sikerült a kétkártyás módot is integrálni. Bár felül csupán egy térerő jelzést láthatunk, természetesen a két SIM egyszerre is működhet, így bármelyikről tudunk hívást és üzenetet küldeni-fogadni. Kifelé a váltás roppant egyszerű, csupán az oldalsó gombot kell megnyomnunk és máris látjuk, melyik kártyáról fogunk forgalmazni. Ha hosszan nyomjuk, akkor az opciók közé jutunk. Itt el is nevezhetjük mindkét SIM-et, és ami igazán tuti, az az időzített használat. Mindkét kártyára megadhatunk egy időintervallumot, tehát mondjuk reggel 8-tól este 6-ig csak a SIM1 aktív, míg a maradék időben csak a SIM2. Azt persze mondanom se kell, hogy minden, a SIM-hez kötődő funkciónál (telefonkönyv, üzenetek, híváslista stb.) megduplázták a szükséges opciókat, a hívásoknál és üzeneteknél egyértelmű ikon jelzi, melyik kártyához köthető. Lássunk is egy videót róla, működés közben:

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés