Samsung B7722 - DuoS újratöltve

Menürendszer, szoftverek

Az első oldalon már ejtettem pár szót a kezelőfelületről, így valószínűleg senkit nem fog meglepni, ami most következik: a B7722-n TouchWiz felhasználói felület fut, hogy melyik verziója, azt nehéz lenne megmondani. Elvileg 3.0, mert az ikonok nagyon hasonlítanak a Wave-en lévőkhöz (és ott ugye egyértelmű, hogy a 3.0-s verzióról van szó, mert a Samsung is így nevezte), de maga a platform itt nem bada, tehát inkább azt mondanám, hogy ez a TouchWiz 2.0 továbbfejlesztett változata, mely hasonlít a 3.0-ra. A felépítés ennek megfelelően nem sokat változott, a készenléti képernyő widgetekre épül, három oldalból áll, lapozható, de szerencsére normális módon, korábban ugyanis az volt a gond, hogy lapozás helyett legtöbbször a widgeteket toltuk el, mivel bénán volt megcsinálva a rendszer. Itt ilyesmi nincs, mini alkalmazások viszont ugye vannak, szám szerint 28 darab: súgó, képes gyorstárcsázó, szülinap-előrejelző, SIM beállítások (ami egy parancsikon, nem egy valódi widget), digitális óra, hálózati információk, az aktuális nap dátuma, widget beállítások, analóg óra, dupla óra, Exchange, naptár, képnézegető, eseményjelző, YouTube, Bluetooth, WiFi, jegyzettömb, profilváltó, időjárás előrejelző, Yahoo tőzsde és kereső, Facebook, MySpace, Twitter, Bebo, Google. Mókás, de méginkább hasznos, hogy a háttérképeket az egyes SIM-kártyákhoz is hozzá lehet rendelni, tehát már innen is láthatjuk, hogy melyik a kimenő hívásokhoz rendelt kártya, így elkerülve, hogy rosszról telefonáljunk.

Samsung B7722 DuoS Samsung B7722 DuoS

A készenléti képernyő alján négy darab ikont láthatunk, a baloldali a tárcsázópadot, a mellette lévő a névjegyzéket, a jobbról második az üzenetkezelőt, a jobbra lévő pedig magát a menüt nyitja meg. Badás ikonok szabadon variálható sorrendben, rácsos elrendezés, tucatnyi ikon egy oldalon, három oldal; címszavaban így lehetne elmondani, hogy miről is van szó. A háttérszín ennél a készüléknél fehér, ami nekem jobban tetszett, mint a teljesen komor fekete, a gond viszont az, hogy itt sem lehet állítani a dolgot, a testreszabás a háttérképek cserélgetésében és a feliratok betűtípusának állításában merül ki. Animációk szerény számmal vannak csupán, az olyan események, mint például egy program elindítása, semmilyen látványos vizuális dologgal nem járnak, ami azt illeti, még a menüben való lapozás is alig van leanimálva, cserébe gyors, ahogy a készülék is az úgy nagy általánosságban. Néha ugyan előfordul, hogy egy-egy program elindulására kell várnunk pár tizedmásodpercert, de ezt leszámítva nem lehet okunk panaszra, ha valaki megszokja a B7722 GUI-jának felépítését, gyorsan és kényelmesen tudja majd használni.

Samsung B7722 DuoS Samsung B7722 DuoS

Szoftverek terén egész jól állunk, a napjainkban elvárható dolgok egytől egyig megtalálhatók a készüléken, plusz extrákat is kapunk. A PIM funkciók teljesen rendben vannak, a napi, heti és havi nézettel is rendelkező naptár kiválóan használható, szinkronizálni akár Exchange-dzsel is tudunk, ami igen örvendetes. A fájlkezelő átlátható, a minden körülmények között működő ébresztőóra úgyszintén az, van hangrögzítő, jegyzettömb, feladatlista, alapfunkciós számológép, mértékegység- és valutakonverter, világóra, stopper és időzítő, az alapvető dolgokat ezzel egytől egyig kipipálhatjuk. Az extrák közé tartozik a javás Google Maps, a képszerkesztő, a szótár (ami a nálam lévő készülékben lengyel-angol volt, remélhetőleg lesz belőle magyar is, ha a készülék nálunk is megjelenik hivatalosan… már ha meg fog egyáltalán), a Palringo chatkliens, mely szintén java alapú. Játékokból öt darab demo került a masinára, ami elég szerénynek mondható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés