Motorola Moto X Play - újra játékban

A patinás, de hányattatott sorsú Motorola új esélyt kap a Lenovótól, addig is a Moto X frissítésével megszületett két modell közül a kisebbiket tesztelhettük.

Hardver, UI

A Moto X Play a kisebbik és olcsóbbik Moto X, ennek megfelelően nem kapott csúcskategóriás hardvert, de azért egyáltalán nem kell szégyenkeznie. A Snapdragon 615-ös chipset frissnek mondható, a nyolcmagos, négy 1,7 GHz-re és négy 1 GHz-re skálázott Cortex-A53 mag elég erős, az Adreno 405-ös GPU szintén elég ide, a 2 GB méretű RAM pedig hozza a kategória szintjét. Bár ha átszámítjuk az árat (Nagy-Britanniában már kapható), akkor nettó 100 lepedő jön ki, ami bizony azért már nyalogatja a felsőkategóriát. Annyi azért szól a Moto mellett, hogy ez a chipset jellemzőn 1,5 GHz-en szokott ketyegni, az 1,7 GHz-es frekvencia az elérhető maximum, amit ritkán préselnek ki belőle mások.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Motorola Moto X Play Huawei P8 Lite ZTE Blade S6 Alcatel OT Idol 3 (5.5)
Rendszerchip Snapdragon 615 HiSilicon Kirin 620 Snapdragon 615 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 5.x 36344 pont 32106 pont 34118 pont 32441 pont
Vellamo Browser 2319 pont 2274 pont 2231 pont 2385 pont
Vellamo Metal 1214 pont 1086 pont 975 pont 942 pont
Geekbench 3 (single) 706 pont 586 pont 660 pont 662 pont
Geekbench 3 (multi) 2471 pont 2556 pont 2390 pont 2344 pont
GFXBench Man. onscreen 6,1 fps nem indult el 12 fps 6,0 fps
GFXBench Man. offscreen 5,8 fps nem indult el 5,8 fps 5,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15,0 fps 16,0 fps 24,0 fps nem futott le
GFXBench T-Rex offscreen 15,0 fps 10,0 fps 15,0 fps 14,0 fps

A sebességre viszont nincs panasz, pörög-forog a menü, gyorsan felugranak az alkalmazások, akadásnak, döcögésnek nincs nyoma. És mindennek a tetejébe itt van nekünk az 5.1-es Android a maga csupasz valójában, alig egy-két extra szoftverrel. Állatira letisztult, nagyon átlátható, brutál nagyok az ikonok, nekem egy picit túl rajzos-szájbarágós, kevésbé elegáns, mint a korábbiak, de tény, hogy frankón működik, noha funkcionálisan nincsenek óriási előrelépések.


[+]

Az alapvető androidos eszköztáron túl azért van pár extra, amit a Motorola tesz hozzá a felhasználói élményhez. Mivel nincs értesítési led, ezért a Moto X Play a kijelzőt használja arra, hogy a notifikációkat megmutassa. Mivel ez erősen szívná az akkumulátort, ezért nyilván nem állandóan látszik, hogy mi újság, hanem abban a pillanatban, ahogyan megmozdítjuk a telefont. Ilyenkor a fekete háttéren fehér karakterek mutatják az időt és ikonok az elmulasztott eseményeket. Ha hozzáérünk a kijelzőhöz, akkor felfelé húzva az adott értesítések közé ugorhatunk rögtön, lefelé húzva ujjunkat simán csak feloldjuk a képernyőzárat, oldalra lapozva pedig elsöpörhetjük az értesítéseket. És persze állítható, hogy mely alkalmazások notifikálhassák a lezárt kijelzőt.


[+]

A másik okosság neve annyi, hogy Moto. Köszi, így leírhatom, hogy a Motorola Moto X motorja a Moto. Régi MOTOrosoknak nem kell bemutatni az Assist nevű funkciót, ami mostantól a Moto része, tartózkodási hely és idő alapján állítja a csengőhang erejét, illetve igény szerint automatikusan dobhat vissza SMS-t, ha szeretnénk. Figyelheti a naptárunkat és ha találkozónk van, akkor némítja magát. A Moto elvileg gesztusvezérlésre is fel van készítve, de pillanatnyilag egyetlen dolgot tud, ha kétszer elforgatjuk a telefont a kezünkben gyorsan, akkor elindítja a kamerát. Na, ez nekem egyszer sem sikerült, de legalább mindenki retardáltnak nézett, hogy minek lengetem a készüléket. Aztán persze kiderült, hogy a kamera alkalmazásban ezt külön be kell kapcsolni, nyilván onnantól kezdve simán működött.


[+]

Fentieken túl pedig lehet hanggal vezérelgetni a telefont — de ehhez át kell állítani a nyelvet mondjuk angolra. Felvehetünk egy szöveget, amire felfigyel a telefon és várja a parancsokat (itt ilyeneket javasol a szoftver, hogy “Hello, Moto X”, én végül azt rögzítettem, hogy “Figyeljé’ má’ egy kicsit!”). Itt a szokásos dolgokat lehet mondogatni, készíts képet, játssz zenét, hívd ezt és ezt, írjunk a Facebookra, ilyesmi. Ha valamit nem ért, vagy úgy tekinti, hogy az nem egy parancs, hanem egy kérdés, akkor nyitja a Google-t és listázza a találatokat.


[+]

Van még egy Connect névre hallgató app is előre telepítve, ez Motorola tartozékokat segít kezelni, órát, headsetet, lehet látni a töltöttségüket, a legutolsó ismert pozíciójukat. Szintén hasznos a Költöztetés alkalmazás (noha azért a lakás bútorzatához nem nyúl), korábbi telefonról lehet áthúzni az adatokat, illetve erről az eszközről is másik kütyüre is. Ezen kívül persze megvan az összes gyári Google-app is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés