Hirdetés

Motorola Moto X Force - droid, amit kereshetsz

Kamera, videó, audió

A hátlapon a 21 megapixeles (4:3-as képarányban fotózva), f/2.0 rekesztértékű, PDAF (phase detection) autofókusszal ellátott kamera kap fontos szerepet, amit sötétben egy dupla tónusú ledes villanó segít. Az előlapi szenzor 5 megapixeles, és ehhez is tartozik egy ledes vaku (ilyen a képminőség). Kimaradt viszont az optikai képstabilizátor, ami a felső kategóriában már hibának róható fel. A szoftver menüje sem ad túl sok állítgatási lehetőséget, kapcsolgathatjuk a segédfényt, a HDR-t, az éjszakai üzemmódot, plusz válthatunk videózásra (4K-ban 30 fps, 1080p-ben szintén 30 fps sebességgel rögzíthetünk, plusz lassított kisfilmeket is felvehetünk) és éjszakai üzemmódra. A fényképezőt a telefon kétszeri oda-vissza forgatásával tudjuk gyorsan elindítani, fotókat pedig vagy a képernyőt megérintve lőhetünk, vagy váltunk az egyedi fókuszálásra, amikor egy kis keretet mozgatva adjuk meg, mi legyen az elsődleges fókuszpont. Az időzítőt 3 vagy 10 másodpercre módosíthatjuk, az alkotásokhoz GPS koordinátákat menthetünk. Manuális mód nincs.

Balról húzható elő a kamera menüje, jobbról a galéria
Balról húzható elő a kamera menüje, jobbról a galéria [+]

Nem felelőtlen dolog kijelenteni, hogy cudar időjárás volt a tesztidőszak alatt, ami nem könnyítette meg tesztalanyunk helyzetét. A végeredmény nem rossz, de messze áll a tökéletestől. Főleg a sarkok felé haladva lehet megfigyelni azt, hogy homályosodnak a képek, a vonalélesség sem az igazi, az algoritmus próbálja elmosni a zajt. A részletek, főleg középen, még azért megmaradnak, ha belenagyítunk a fotókba, szinte mindig látszódnak a távoli és közeli feliratok is. A dinamikatartomány nem rossz, bár nehéz teljes körűen kielemezni, a HDR minden esetben jó szolgálatot tud tenni. A dupla tónusú ledes villanónak köszönhetően a segédfénnyel készült alkotásoknál is jó a fehéregyensúly. Éjjel automatikus módban vállalható felvételek születnek, sokat számít a jó rekeszérték, ilyenkor is elegendő fény jut a szenzorba.

A dupla tónusú ledes vaku messze elvilágít
A dupla tónusú ledes vaku messze elvilágít [+]

A gyári videolejátszó csak az MP4/H.264 kódolású filmekkel boldogul el, bár legalább sem a 720p, sem az 1080p, sem pedig a 4K felbontású nem kihívás a grafikus gyorsítónak. A szoftverben nincsenek extra funkciók, nincs gomb arra, hogy kisebb méretre váltsunk, vagy érintés védetté tegyük a képernyőt. Érdemes tehát másik alkalmazás után nézni, és akkor a DivX/AVI mozik is menni fognak.

A Play Zene és a gyári videolejátszó A Play Zene és a gyári videolejátszó
A Play Zene és a gyári videolejátszó [+]

Ha MP3/AAC+/WAV/Flac formátumú számokat szeretnénk hallgatni, akkor első körben a Google Play Zene áll rendelkezésre. A program lehetőséget biztosít arra, hogy a felhőben és a telefonon tárolt muzsikákat lejátsszuk, a keresést pedig segíti, hogy albumok, műfajok, előadók, számok és listák szerint válogatja szét a dallamokat. Van hangszínszabályzó, ismétléses és véletlenszerű léptetés. A hangszóró ha nem is okoz csalódást, nem fogunk örömünkben tapsikolni a minőségétől, eleve blama, hogy nem épített be valamilyen sztereó megoldást a Motorola, de ha már nem tette meg, ennél jobban hangszórót is adhatnának ennyi pénzért, hangosnak hangos, de sem a mélyek, sem a magas dallamok nem szólalnak meg tisztán. Sajnos FM-rádió nem fért a repertoárba.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés