Motorola Moto X Force - droid, amit kereshetsz

Bevezető, tartozékok

A Motorola meglehetősen változatos időszakot tudhat maga mögött. A mobilos részleg annak idején még a Google fennhatósága alá tartozott, majd két évvel ezelőtt a Lenovo tette rá a kezét az amerikai cégre. Azóta a Motorola neve mondhatni összeforrt a gyári androidos rendszerrel (nem véletlen, hogy a Nexus 6 referenciakészüléket a cég gyártotta), és habár nem lehet minden modelljüket olyan szinten emlegetni, mint a Nexusokat, a frissítések elég gyorsan megérkeznek a legtöbb termékre. A Lenovo ráadásul rájött arra, hogy a Motorola, mint márkanév sokkal inkább vevőcsalogató a telefonos körökben, mint saját brandjük, ezért sebtiben óriási átalakításokba kezdtek, és az eddig egy kicsit visszafogottabb ütemben dolgozó, hányattatott sorsú Motorolának hatalmas szerepet szántak, innentől ugyanis ők végzik a mobilok összeszerelését, formatervezését és fejlesztését, a Lenovo pedig leginkább a számítógépes piacra koncentrál.

Nem az apró kezű felhasználóknak készült
Nem az apró kezű felhasználóknak készült [+]

A Motorola a Moto nevet adományozta telefonos portfóliójának, mely több alcsoportból áll. A Moto E inkább a belépőszintet célozza meg, a Moto G az elérhető árú készülékek kategóriájában próbál szerencsét, a Moto X pedig a közép- és felső szegmensben kutakodókat próbálja magához vonzani. Eddig a Moto X Style volt az amerikaiak csúcsmodellje, ám novemberben színre lépett tesztalanyunk, vagyis a Droid Turbo 2 nemzetközi változata, amit Moto X Force névre kereszteltek. Az erő pedig tényleg vele van, hiszen a Motorola nem arcoskodásból, hanem a ShatterShield technológiába fektetett áldozatos munkának köszönhetően bátran kijelentette, hogy ez egy törhetetlen kijelzővel szerelt okostelefon. Ha pedig a specifikációkon végigzongorázunk, láthatjuk, hogy főszereplőnk házon belül azonnal a trónra ugrott, szóval már csak egy kérdés maradt: a magas árazás mellett a vetélytársakat szemlélve milyen esélye maradt a végső győzelemre?

Egyszerű doboz, gyorstöltővel, headsettel és SIM-tűvel
Egyszerű doboz, gyorstöltővel, headsettel és SIM-tűvel [+]

A dobozt nem bonyolították túl, fehér alapot barnás-sárgás csíkokkal díszítették, és feltüntették a készülék és a gyártó nevét. A fedelet felfelé kell leemelni, hogy megpillantsuk a Moto X Force-t, amin egy fólia található, méghozzá a legfőbb funkciók ikonjaival (vagyis ez védelemként sajnos nem használható). Két kis mélyedést alakítottak ki a csomagolás alján, az egyikben a 2,85 amperes szupergyors töltőfej leledzik, a másikban pedig a használati útmutató, a SIM-tű, valamint a fülhallgató található.

Külső

Akitől a telefont kaptuk azt mondta, hogy már kezelhetetlenül nagy ez a mobil, pedig manapság ez a trend, egyre divatosabb hasonló vagy nagyobb méretű okostelefonokat gyártani. A 149,8 x 78 x 9,2 milliméteres dimenziók persze jelzik, hogy nem az apró vagy a női kezeknek lesz kényelmes ez a tepsi, a tenyérbe ugyan jól illeszkedik, ettől függetlenül egy ujjal már nehézkes a kijelző minden pontját elérni. A 169 grammos tömeg minőségi anyaghasználatra utal, nem véletlen, a burkolat ugyanis törhetetlen üvegből (következő bekezdés), fém keretből és vízlepergető nanoborítással rendelkező műanyagból áll. Ezeket az elemeket a Motorola műhelyében hibátlanul összeszerelték, nincsenek illesztési hézagok, egyáltalán nem recseg a mobil, ha a normálisnál erősebben megragadjuk. Más extra nincs, így az IP-védettség is kimaradt.

Az előlapra is került ledes villanó
Az előlapra is került ledes villanó [+]

Kijelző-teszt
Mérés Motorola Moto X Force Samsung Galaxy S6 edge Google Nexus 6 LG V10
Fehér fényerő 331 / 363 nit 359 / 564 nit 266 / 436 nit 487 nit
Fehér fényerő (min.) 5,5 nit ? nit ? nit 4,3 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0,28 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 951:1 1738:1
Színhőmérséklet 6885 K 7275 / 6499 K 6520 K 7845 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A Moto X Force-nak egyértelműen az a legnagyobb erénye, hogy az 5,4 hüvelykes, QHD, vagyis 1440 x 2560 pixel felbontású kijelzőt törhetetlen üveg védi. A ShatterShield technológiával készített megoldás öt rétegből áll, teherbírását pedig a fém keret segíti. A hajlékonysághoz hozzájárul az AMOLED panel, ami sokkal flexibilisebb például az IPS-nél. A dupla érintőréteg az ujjainkhoz szinte legközelebb lévő elem, maximum tíz ujjat képes érzékelni, nagyon jó hatásfokkal. Van még egyébként egy láthatatlan fólia is, ami sajnos a felhasználói visszajelzések alapján könnyen karcolódik, így hiába nem törik el a képernyőt védő üveg, a Motorola is jelzi, hogy ne ezt a modellt vigyük el hegymászáshoz, mert nem strapatelefon. A megjelenő fényereje közepes, napfényben ettől még jól látható, az 540 ppi-s képpontsűrűség pedig több mint elég, a betekintési szög minden oldalról csaknem száznyolcvan fokos. A kijelző felett található az 5 megapixeles előlapi kamera, annak segédfénye, valamint a beszélgetési hangszóró, alul pedig a fény- és közelségérzékelő szenzorok, a normál hangszóró és a mikrofon figyelhetők meg, a vezérlőgombok a képernyőről érhetők el.

Fém keret, felső kategóriás összeszerelési minőség
Fém keret, felső kategóriás összeszerelési minőség [+]

Az alumínium keret sokat dob a minőségérzeten, oldalt vékonyabb, középen felül és alul viszont vastagabb, négy helyen műanyag csíkok bontják meg az egységet, hogy az antennák vételi erősségét ne korlátozza. A jobb szélen találjuk meg a hangerőszabályzásra és bekapcsolásra szolgáló gombokat, utóbbinak a játéka elég szűkös, nem túl jó a nyomáspontja. Felül bukkanunk rá a 3,5 milliméteres jack kimenetre és a tálcára, amire vagy két nanoSIM, vagy egy nanoSIM és egy microSD kártya fér. Sajnos ez az elem nincs teljesen egy síkban a telefon tetejével, a rugó a kelleténél egy hajszálnyival jobban kinyomja. A bal oldalra nem került semmi, alulra is csupán a microUSB csatlakozót szerelték.

Többféle hátlappal vásárolható meg, ez speciel a „ballisztikus nylon"
Többféle hátlappal vásárolható meg, ez speciel a „ballisztikus nylon" [+]

A hátlap igen fantáziadús nevet kapott: angolul „ballistic nylonnak" hívják. Mivel a telefon és a keret egy kicsit csúszós, a biztonságos fogást a recés felület garantálja, egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatokat, és habár megosztó, szerintem nem néz ki rosszul, persze kétségtelen, hogy a fém vagy az üveg minőségibb választás lett volna. A borítás nagy részén ráadásul nem találunk semmit, középen van egy ovális terület, ahol a Motorola logó, a 21 megapixeles kamera, illetve a kettő között lévő dupla tónusú ledes villanó tekinthető meg.

Hardver, szoftverezettség

Úgy tűnik, hogy a gyártók egy része fittyet hány a Snapdragon 810 SoC melegedési és konstrukciós problémáira, mert legyünk őszinték, hiába jött már ki többféle módosítást tartalmazó verzió a chipsetből, a hibákat nem sikerült maradéktalanul orvosolni. A Motorola is inkább a teljesítményre voksolt a racionális lépés (Snapdragon 808) helyett, így az MSM8994 modellszámú Qualcomm megoldást választotta. A hardveres erővel így biztosan nem lesz gond, hiszen a nyolcmagos processzorban a négy Cortex-A57 mag 2 gigahertzen, a négy Cortex-A53 mag pedig 1,5 gigahertzen ketyeg. A grafikus gyorsítást az Adreno 430 látja el, az alkalmazások futtatását pedig 3 gigabájt RAM segíti. Kétféle adattárolóval vásárolható meg a mobil, a 32 vagy 64 gigabájtos egységek ráadásul microSD-vel bővíthetők, a foglalat maximum 200 gigabájtos kártyát kezel (ilyenkor azonban el kell búcsúznunk a második SIM-től). A rezgőmotor erős, nem gond neki megmozgatni még a meglehetősen nagy készülékházat sem.

A tálcára vagy két nanoSIM, vagy egy nanoSIM és egy microSD fér
A tálcára vagy két nanoSIM, vagy egy nanoSIM és egy microSD fér [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Motorola Moto X Force Samsung Galaxy S6 edge+ HTC One M9 LG G4
Rendszerchip Snapdragon 810 Exynos 7420 Snapdragon 810 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 5.x 58144 pont 70948 pont 56588 pont 49597 pont
Vellamo Browser 4762 pont 5224 pont 3599 pont 4131 pont
Vellamo Metal 2673 pont 2503 pont 2181 pont 2241 pont
Geekbench 3 (single) 1246 pont 1495 pont 1182 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 4749 pont 5170 pont 3792 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 17,0 fps 15 fps 23 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 25 fps 25 fps 23 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 39 fps 37 fps 49 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 57 fps 57 fps 49 fps 34,32 fps
GFXBench Car onscreen 7,3 fps ? fps ? fps ? fps
GFXBench Car offscreen 12 fps ? fps ? fps ? fps

Korántsem meglepő módon a rendszersebesség kiváló, a pontszámok is bizonyítják, hogy a Snapdragon 810 chipset nyers erőforrásnak egyáltalán nincs híján. A módosítatlan Android rendszer tökéletes szimbiózisban él a hardverrel, minden pillanatok alatt megnyílik, szélvészgyorsan lehet váltani az applikációk között, el lehet ütni az időt a legújabb játékokkal, böngészni lehet összetettebb weboldalakat, vagy éppen dokumentumokat. Komolyabb terhelés vagy töltés esetén viszont számítani kell arra, hogy a telefon elég durván felhevül, tojást ugyan nem lehet sütni rajta, de a fülünkhöz emelve nagyon nem lesz kellemes érzés az üveglap melegsége.

Klasszikus Android, a menüben legfelül a legtöbbet használt alkalmazásikonok jelennek meg Klasszikus Android, a menüben legfelül a legtöbbet használt alkalmazásikonok jelennek meg
Klasszikus Android, a menüben legfelül a legtöbbet használt alkalmazásikonok jelennek meg [+]

Pont abban rejlik a felső és középkategóriás Motorolák előnye, hogy nagyon hamar megérkezik rájuk az Android legfrissebb verziója. Nincs ez másképpen tesztalanyunknál sem, már mire kézhez kaptam a telefont, ott figyelt az update-et jelző értesítés. Nem késlekedtem, azonnal feltelepítettem az új szoftvert, és voilá, máris az Marshmallow operációs rendszert használhattam. Mivel a 6.0-ás változatról már egy bővebb bemutatót is írtunk, így nagyon mélyen nem megyek bele a funkciókba. Továbbra is adott a material design, ami jól néz ki, szépek az effektek, látványosak az átmenetek. Megmaradt a klasszikus menü, ami immár vertikálisan görgethető, és felül a legtöbbet használt gyorsikonok jelennek meg. A rendszer az új változatban már nem a programok felinstallálásakor, hanem az első indításkor jelzi a felhasználónak, hogy a szoftverek milyen adatokhoz szeretnének hozzáférni. Natívan támogatva lett az ujjlenyomat-olvasó, bár a Moto X Force sajnos nem kapott biometrikus szenzort.

A telefonkönyvben prediktíven kereshetünk, a billentyűzet kiválóan használható A telefonkönyvben prediktíven kereshetünk, a billentyűzet kiválóan használható
A telefonkönyvben prediktíven kereshetünk, a billentyűzet kiválóan használható [+]

A Doze mód hasznos munkát végez a háttérben, hiszen figyeli, hogy mik azok az appok, amiket nem nyitunk meg sokszor, intelligensebb lett az applikációk futtatása, a RAM telítettségét áttekinthetőbb grafikon jelzi. A telefon ikonra nyomva a kedvenceket, a csoportokat, valamint a tárcsázót lelhetjük fel, utóbbi alkalmas a prediktív keresésre, vagyis számok és betűk szerint is kutathatunk a névjegyek között. A kontaktokhoz rengeteg adat hozzáadható, kedve a csengőhangtól a fényképig vagy az email címig. A gyári billentyűzeten kényelmes és pontos a gépelés, a speciális és ékezetes karakterek könnyedén elérhetők. Az értesítési sávban személyre szabhatjuk a gyorskapcsolókat, az appváltó kártyalapok formájában nyílik meg, sajnos nincs külön billentyű arra, hogy mindent egyszerre kilőjünk a háttérből. Vannak motorolás extrák a menüben.

Több motorolás extrát találunk a rendszerben Több motorolás extrát találunk a rendszerben
Több motorolás extrát találunk a rendszerben [+]

A mozdulatokat például külön ki lehet emelni, mert több funkció tartozik hozzájuk. A képernyő felett legyintve a Glance képernyő jelenik meg, ilyenkor az órát, a dátumot, és az értesítések ikonjait jeleníti meg a kijelző, és mivel AMOLED panelről beszélünk, ez nem fogyaszt sok energiát. Az „OK Google” parancsra azonnal elindul az asszisztens, kétszeri csukló- és egyben telefonelforgatásra pedig a kamera aktiválódik. A Connect az okoseszközökhöz való csatlakozást segíti, a Naptár heti, napi, havi és eseménynézetet tartalmaz, van egy rakás Google alkalmazás (YouTube, Hangouts, Drive, Fotók, Térkép stb.), ezeken kívül akad ébresztőóra, számológép, Play Zene, videolejátszó, Dokumentumok, hangfelvevő. Felesleges appok nincsenek, a tulajdonos úgyis képes eldönteni, hogy mit tölt le az Áruházból.

Kamera, videó, audió

A hátlapon a 21 megapixeles (4:3-as képarányban fotózva), f/2.0 rekesztértékű, PDAF (phase detection) autofókusszal ellátott kamera kap fontos szerepet, amit sötétben egy dupla tónusú ledes villanó segít. Az előlapi szenzor 5 megapixeles, és ehhez is tartozik egy ledes vaku (ilyen a képminőség). Kimaradt viszont az optikai képstabilizátor, ami a felső kategóriában már hibának róható fel. A szoftver menüje sem ad túl sok állítgatási lehetőséget, kapcsolgathatjuk a segédfényt, a HDR-t, az éjszakai üzemmódot, plusz válthatunk videózásra (4K-ban 30 fps, 1080p-ben szintén 30 fps sebességgel rögzíthetünk, plusz lassított kisfilmeket is felvehetünk) és éjszakai üzemmódra. A fényképezőt a telefon kétszeri oda-vissza forgatásával tudjuk gyorsan elindítani, fotókat pedig vagy a képernyőt megérintve lőhetünk, vagy váltunk az egyedi fókuszálásra, amikor egy kis keretet mozgatva adjuk meg, mi legyen az elsődleges fókuszpont. Az időzítőt 3 vagy 10 másodpercre módosíthatjuk, az alkotásokhoz GPS koordinátákat menthetünk. Manuális mód nincs.

Balról húzható elő a kamera menüje, jobbról a galéria
Balról húzható elő a kamera menüje, jobbról a galéria [+]

Nem felelőtlen dolog kijelenteni, hogy cudar időjárás volt a tesztidőszak alatt, ami nem könnyítette meg tesztalanyunk helyzetét. A végeredmény nem rossz, de messze áll a tökéletestől. Főleg a sarkok felé haladva lehet megfigyelni azt, hogy homályosodnak a képek, a vonalélesség sem az igazi, az algoritmus próbálja elmosni a zajt. A részletek, főleg középen, még azért megmaradnak, ha belenagyítunk a fotókba, szinte mindig látszódnak a távoli és közeli feliratok is. A dinamikatartomány nem rossz, bár nehéz teljes körűen kielemezni, a HDR minden esetben jó szolgálatot tud tenni. A dupla tónusú ledes villanónak köszönhetően a segédfénnyel készült alkotásoknál is jó a fehéregyensúly. Éjjel automatikus módban vállalható felvételek születnek, sokat számít a jó rekeszérték, ilyenkor is elegendő fény jut a szenzorba.

A dupla tónusú ledes vaku messze elvilágít
A dupla tónusú ledes vaku messze elvilágít [+]

A gyári videolejátszó csak az MP4/H.264 kódolású filmekkel boldogul el, bár legalább sem a 720p, sem az 1080p, sem pedig a 4K felbontású nem kihívás a grafikus gyorsítónak. A szoftverben nincsenek extra funkciók, nincs gomb arra, hogy kisebb méretre váltsunk, vagy érintés védetté tegyük a képernyőt. Érdemes tehát másik alkalmazás után nézni, és akkor a DivX/AVI mozik is menni fognak.

A Play Zene és a gyári videolejátszó A Play Zene és a gyári videolejátszó
A Play Zene és a gyári videolejátszó [+]

Ha MP3/AAC+/WAV/Flac formátumú számokat szeretnénk hallgatni, akkor első körben a Google Play Zene áll rendelkezésre. A program lehetőséget biztosít arra, hogy a felhőben és a telefonon tárolt muzsikákat lejátsszuk, a keresést pedig segíti, hogy albumok, műfajok, előadók, számok és listák szerint válogatja szét a dallamokat. Van hangszínszabályzó, ismétléses és véletlenszerű léptetés. A hangszóró ha nem is okoz csalódást, nem fogunk örömünkben tapsikolni a minőségétől, eleve blama, hogy nem épített be valamilyen sztereó megoldást a Motorola, de ha már nem tette meg, ennél jobban hangszórót is adhatnának ennyi pénzért, hangosnak hangos, de sem a mélyek, sem a magas dallamok nem szólalnak meg tisztán. Sajnos FM-rádió nem fért a repertoárba.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az adatkommunikációs képességeket vizsgálva azt tapasztalhatjuk, hogy a telefon a maximumot nyújtja. Ha nem bővítjük a belső adattárolót, akkor két nanoSIM foglalat áll rendelkezésünkre, a kártyák csak standby módban képesek egyszerre lógni a hálózaton, ahogy az egyikről hívást indítunk, a másikon sem csevegni, sem böngészni nem tudunk. Mindkét slot támogatja a Cat.6-os 4G/LTE-t, vagyis letöltéskor akár 300, feltöltéskor pedig maximum 50 Mbps sebességre számíthatunk. 3G-re kapcsolva 42,2 / 5,76 Mbps-ra változik az adatpáros. A beszélgetési hangminőség kimondottan kellemes, a hangerő megfelelő, a zajszűrős mikrofon jól dolgozik. A 802.11a/b/g/n/ac-s WiFi kétcsatornás, internetmegosztásra használható, Bluetoothból 4.1-es verzió jutott, A2DP-vel, LE-vel és EDR-rel. Nem maradt ki az NFC, sőt, van még infravörös szenzor is, bár távirányítós app nincs fent hozzá. A navigálás pofonegyszerű, köszönhetően a GLONASS műholdak, a földi routerek és más hálózatok információit felhasználó GPS-nek. A 2.0-s microUSB csatlakozó OTG-s, vagyis külső eszközöket is lehet a mobilhoz csatlakoztatni.

Böngészésre a Chrome használható, van energiatakarékos üzemmód Böngészésre a Chrome használható, van energiatakarékos üzemmód
Böngészésre a Chrome használható, van energiatakarékos üzemmód [+]

Ha az internet tartalmára vagyunk kíváncsiak, akkor a Chrome ikonját kell megérintenünk. A szinte már minden platformon elérhető program adatai kiválóan szinkronizálhatók, így a Google-fiókba való bejelentkezés után azonnal elérhetővé válnak a máshol vagy korábban elmentett könyvjelzők, jelszavak és előzmények. Flash nincs, cserébe a weboldalak villámgyorsan betöltődnek, a görgetés akadozásmentes, a kétujjas nagyítás hibátlanul működik, a sorokat azonban nem tördeli folyamatosan az app, nincs olvasási mód sem. A lapokat menthetjük későbbi offline olvasásra, a mobilos helyett pedig kérhetünk asztali nézetet is.

Az LG G4 és a Motorola Moto X Force egymás mellett
Az LG G4 és a Motorola Moto X Force egymás mellett [+]

Értékelés: Motorola Moto X Force
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A nem levehető hátlap alatt egy 3760 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátor látja el energiával a mobilt. Van gyári energiatakarékos mód, ami visszaveszi a teljesítményt, de ez nem szükséges ahhoz, hogy két napot túléljünk töltő nélkül. Ha nagyon nyomkodjuk a telefont, akkor azért a nap végén is enni kérhet, ám ez sem lehet probléma, villámgyorsan magába szívja a naftát a kütyü, negyed óra alatt nagyjából 30 százalék pumpálható a telepbe, kicsivel több mint egy óra alatt pedig nulláról csutkára feltölthető. Szerencsére van vezetékmentes töltés is.

A Motorola Moto X Force elérhetőségéről két fontos információt azonnal érdemes tudatni. Az egyik, hogy itthon nem kerül hivatalosan forgalomba, a másik pedig, hogy ha külföldről rendeljük, akkor is rendesen a zsebünkbe kell majd nyúlnunk, hiszen 500 fontba, vagyis mostani árfolyamon számolva 213 ezer forintba kerül. Ennyi pénzt pedig azért nem könnyű kifizetni egy telefonért, el is várja az ember, hogy ha megteszi, a maximumot kapja cserébe. A törhetetlen kijelző nagyon szuper dolog, más kérdés, hogy karcolódik, és egy leejtés után semmi sem garantálja azt, hogy a fém keret, vagy éppen a belső komponensek nem sérülnek meg. Az AMOLED panel gyönyörű színekkel kecsegtet, az 540 ppi-s képpontsűrűség pedig minden vágyat képes kielégíteni. A Snapdragon 810 chipsetnek egyáltalán nem akadály a QHD felbontású megjelenítő meghajtása, mondjuk maximumon járatva sajnos már-már zavaró mértékben képes felhevülni, pedig nem is a nyári melegben használtuk. A kamera az átlagosnál egy kicsit jobb teljesítményt nyújt, ám sajnos jelentősen elmarad a jobb vetélytársakról. Az Android Marshmallow operációs rendszernek lehet örülni, pláne úgy, hogy várhatóan még sokáig érkezni fog a friss szoftvercsomag, amihez néhány motorolás extra is jár. Ellenfélből persze nincs hiány, olcsóbban már hozzá lehet jutni a jobb fényképezővel rendelkező LG G4-hez, hasonló áron pedig az erősebb és szintén jobb képeket készítő Samsung Galaxy S6 edge kaparintható meg, a gyári Android fanoknak pedig a Google Nexus 6P ajánlható ezen a szinten. A Moto X Force tehát nem rossz telefon, de kis hazánkban nem forgalmazzák, drága, és nem nyújt annyi pluszt, hogy plecsnivel lehessen jutalmazni, noha kétségtelen, hogy pont ezek miatt egyedi, ritka és stílusos készülék. És itthon bizonyára az is marad.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Motorola Moto X Force
 Motorola Moto X Force Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 149,8 x 78 x 9,2 milliméter
Tömeg 169 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat nanoSIM + nanoSIM / microSD
Kijelző
Kijelző átlója 5,4 hüvelyk
Kijelző felbontása 1440 x 2560 pixel (540 ppi)
Kijelző és készülékház védelme Törhetetlen üveg
Kijelző típusa AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994)
Processzor típusa 1,5 GHz-es, négymagos Cortex-A53 és 2,0 gigahertzes, négymagos Cortex-A57
Processzor csíkszélessége 20 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 430
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 / 64 GB
Memória bővíthetősége nem bővíthető
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (1700/2100), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 12 (700), 17 (700), 20 (800), 25 (1900), 28 (700), 40 (2300)
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat.6
IrDA / Bluetooth van / 4.1 (A2DP, LE, EDR)
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, hotspot, kétcsatornás
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Ujjlenyomat-olvasó nincs
Alapfunkciók
Profilok hangos, néma, rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, Google Earth, Google Keep, Diák, Táblázatok, Dokumentumok, Moto, Connect
Multimédia
Fő kamera 21 megapixel, phase autófókusz, dual-led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel, ledes villanó
Videófelvétel 2160p @ 30 fps, 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3760 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 500 óra
Beszélgetési idő 25 óra
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, iránytű, gyorsulásmérő, közelségérzékelő

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés