Motorola Moto E (2015) - nem villant

Külső

A Moto E (2015) nem túl nagy telefon, főleg a mai lapátok mellett tűnik aprónak, hiszen mindössze 129,9 x 66,8 x 12,3 milliméteres dimenziókkal rendelkezik. Rögtön szembetűnik viszont, hogy egyáltalán nem egy vékony eszközről beszélünk, manapság már ritka az egy centiméternél vastagabb oldalszélesség, mondjuk jó hír, hogy ennek ellenére nem érezzük a kialakítást hátrányosnak, a mobil biztonságosan megmarkolható, viszonylag jó a fogása, a kijelző minden pontját elérjük egy hüvelykujjal. Az anyaghasználat közepes, főleg műanyag és üveg elemekből épül fel a ház, az összeszerelés nem sikerült tökéletesre, ha komolyabb erőhatásoknak tesszük ki a 145 grammos eszközt, akkor elkezd egy kicsit recsegni.

Motorola Moto E (2015)
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Motorola Moto E (2015) Vodafone Smart Prime Sony Xperia E4g Huawei Ascend G620s
Fehér fényerő 433 nit 461 nit 435 nit 368 nit
Fekete fényerő 0,39 nit 0,18 nit 0,25 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 1111:1 2563:1 1727:1 802:1
Színhőmérséklet 6833 K 7238 K 6870 K 7978 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap legnagyobb részét a 4,5 hüvelykes, qHD, vagyis 540 x 960 pixel felbontású IPS-LCD kijelző foglalja el, a 245 ppi-s képpontsűrűség a kategória átlagához képest egy kicsivel jobb eredménynek számít. A színek szépek, a kontrasztarány megfelelő, a képernyő fehéregyensúly-kalibráció szempontjából is csaknem tökéletesre vizsgázott. A fényerő lehetővé teszi, hogy még erősebb napsütésben is lássuk a kijelzőn megjelenített tartalmat, a tükröződés sem vészes. A képernyőt körülvevő keret sajnos elég vaskos, felül mindenképpen, de oldalt is lehetett volna karcsúsítani a telefonon. A panel felett ráadásul továbbra is ott van a szerintem nagyon visszataszítóan kinéző (mintha egy kiálló fém cső lenne) beszédhangszóró, ami egyben a normál hangszóró funkcióját is ellátja. Ezt fogja közre balról a fény- és távolságérzékelő szenzor, jobbról pedig a VGA felbontású kamera.

Motorola Moto E (2015)
[+]

A végig recézett kialakítással rendelkező oldalak miatt nem csúszik ki kezünkből a mobil, kényelmesen belesimul tenyerünkbe. Balról nem találunk semmit, jobbról viszont a hangerőszabályzó billentyűt és a bekapcsológombot leljük fel. Felülről nézve kicsit egy küklopszra hasonlít a telefon, mivel középre szerelték a 3,5 milliméteres jack kimenetet, az alsó rész sem izgalmasabb, ide a microUSB kábelt csatlakoztathatjuk. A keret egyébként levehető és más színű megoldásra cserélhető. Ez a mozdulat a foglalatok eléréséhez is szükséges, hiszen bal oldalon férünk így hozzá a microSIM és a microSD mélyedéseihez.

Motorola Moto E (2015)
[+]

A hátlap igen egyszerű dizájnt kapott, matt felületű, így valamelyest elegánsnak mondható, és nem gyűjti az ujjlenyomatokat. Középen felülre került az 5 megapixeles kamera, mellé pedig a zajszűrő mikrofon, sajnos a vakut hiába keressük, érthetetlen módon ezt továbbra is mellőzi a gyártó a Moto E sorozatnál. A fényképező alatt még egy befelé homorító körbe rajzolt Motorola logó látható. A borítást nem lehet levenni, ergo az akkumulátort sem lehet cserélni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Bemutatkozott az új Moto E

    A Motorola belépőszintű készüléke 4G-vel, 64 bites rendszerchippel és Android 5.0 Lollipoppal a fedélzeten startol el, és 150 dollártól lehet megvásárolni.

  • Motorola Moto X (2014) - elbocsátó, szép üzenet

    Anyaghasználat, hardver, kijelző, szoftver - minden téren előrelépett a 2014-es Moto X az elődjéhez képest, és immáron Lollipop alatt futnak az eszköz különleges extrái.

  • Motorola Moto G (2014) Dual SIM - duplán kijár neki

    Az amerikai gyártó második generációs, középkategóriába szánt készüléket két SIM-et kezel, dupla előlapi hangszóróval rendelkezik, és hardveresen is helytáll.

  • Motorola Moto E - olcsó-E vagy?

    Kiválóan sikerült a Moto X, árgyilkos a középkategóriás Moto G, most pedig a filléres kategóriában alázná meg a piacot az újabb Google-mobil, ami itthon továbbra sem kapható.

Hirdetés