Hirdetés

LG Optimus 7 - az első hetes

Hardver, operációs rendszer, szoftverek

A készülék hardvere nem sokkal fejlettebb a platform előírásainál, de így is az egyik legfeljettebb készülék a piacon, ami azért így jobban belegondolva nem semmi; a jövőben ezt szinte az összes WP7-es készülékről elmondhatjuk majd. A processzor egy 1 GHz-es órajelen ketyegő Qualcomm Snapdragon QSD8650, mely gyakorlatilag minden paraméterében megegyezik a rengeteg készülékben használat QSD8250-nel (azaz 65 nm-es csíkszélességgel készült, grafikus processzora pedig az Adreno 200), csak épp a CDMA és EV-DO hálózatokon történő működésre, azaz az amerikai piacon megjelenő eszközökben is használható. A memória méreténél az LG feljebb ment, mint a Microsoft előírásai, RAM-ból és ROM-ból is 512 MB került az Optimus 7-be, a multimédiás tárhelyként funkciónáló flash memória mérete pedig 16 GB. Erőteljes összeállítás, az egyszer biztos.

Az operációs rendszerről a már több alkalommal is linkelt cikk létezésének fényében nem szeretnék sokat írni, a fenti videón jól látszik az, hogy hogyan is néz ki a kezelőfelület és mennyire gördülékenyen fut. A sebességet viszont tényleg ki szeretném emelni, mert egyszerűen elképesztő; az egy hete nálam lévő készülék soha nem lassult be, soha nem akadt meg, lefagyasztanom sem sikerült, ilyet talán még egy készülék nem produkált. A Microsoft nagyon jól összerakta, amit össze kellett.

LG-s szoftverekből alapból kettő került a készülékre. A Panorama Shot funkciója valószínűleg egyértelmű: segítségével legfeljebb öt darab fotóból álló panorámaképeket rakhatunk össze. A képeket természetesen automatikusan illeszti össze a szoftver, ha ellőttük az első képet, akármerre mozgatjuk is a készüléket, megjelenik majd egy keret, ahova el kell jutnunk, tényleg profin működik az alkalmazás. A ScanSearch névre hallgató kiterjesztett valósággal játszadozó szoftver sem semmi: gyakorlatilag olyan, mint a Layar, de nekem egy picit jobban tetszik a dizájnja. Budapestről is elég sok információt meg tud jelenítani (éttermekben például nagyon ott van, de a közlekedési csomópontokat is ismerte), extra funkciója pedig az, hogy ha a kamerát az ég felé fordítjuk, kidobja az időjárást, ha pedig a földre visszük, átvált egy radarszerű nézetre és azon mutatja a POI-kat.

A Marketplace-ből egyébként letölthetünk még egy pár LG-s alkalmazást, természetesen ingyen. A Photo Stylist segítésélvel különféle effekteket rakhatunk fényképeinkre, a Metro Scanner az előző bekezdésben épített program azon változata, mely kizárólag a metróállomásokat képes megmutatni (Budapesten is működik), az I'm a musiciannek pedig két része van, az egyik gitározni, a másik zongorázni tanítgatja az embert. Ezek is meglehetősen színvonalasak, pedig az efféle alkalmazások általában nem szoktak azok lenni; mondom mindezt úgy, hogy a zongorán és a gitáron is két-három szám eljátszására vagyok képes, azaz marhára nem értek hozzájuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Minden a Windows Phone 7-ről

    Megérkezett szerkesztőségünkbe az első két Windows Phone 7-es telefon. Mindent átfogó bemutató az új operációs rendszerről.

Hirdetés