LG Optimus 4X HD - méltó kihívó

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nem könnyű fogást találni az LG üdvöskéjén, egyedül a 4G hálózatok kezelése hiányzik, ám ezt a Tegra 3 lapkakészlet jelenleg nem támogatja. A négynormás GSM-modul (850/900/1800/1900 MHz) mellé egy szintén négysávos UMTS-egységet kapunk (850/900/1900//2100 MHz), mobilhálózaton lógva a letöltési sebesség legfeljebb 21 Mbps lehet, melyhez 5,76 Mbps elméleti maximum sebességű feltöltés társul. A WiFi-modem (802.11a/b/g/n) WiFi direct- és DLNA-támogatással is rendelkezik, illetve az internetkapcsolat megosztására is van lehetőség. Természetesen Bluetooth-chip (4.0, A2DP- és EDR-képes) is van a mobilban, valamint az a-GPS egység sem maradt ki; a pozíciót pontosan és gyorsan megtalálja a masina. Végül, de nem utolsósorban egy NFC-modul is a felhasználó rendelkezésére áll, így például az Android 4.0-ban debütált Beam szolgáltatást is ki lehet használni. A PC Suite névre hallgató szinkronizálószoftverhez WiFi-n keresztül is csatlakozhatunk, illetve az On-Screen Phone számítógépes programot is használhatjuk a mobillal, mellyel a telefont az asztali géppel lehet vezérelni. Az említett két program kizárólag Windows platformon érhető el.

LG Optimus 4X HD LG Optimus 4X HD

A készülék egy 2150 mAh kapacitású SiO+ akkumulátorból nyeri az energiát, amely papíron tekintélyt parancsolónak hangzik, összehasonlításképpen a Galaxy S III 2100 mAh-val, a HTC One X 1800 mAh-val operál. A gyári rendelkezésre állási időről nincsenek hivatalos információink, a nálunk lévő példány viszonylag komoly terheléssel egy napig bírta egy feltöltés mellett. Persze ez javulhat, ha az ember kikapcsol bizonyos szolgáltatásokat, ám ha ki szeretnénk használni a mobilt, számolni kell az esti töltéssel.

LG Optimus 4X HD
[+]

Értékelés: LG Optimus 4X HD
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az LG rendesen odarakta magát, a cég idei zászlóshajójának minden kétséget kizáróan ott van a helye a legjobb androidos mobilok között. A csúcs hardver mellé egy remek kijelző és korrekt adatkommunikációs képességek társulnak, az Optimus 4X HD esetében a szoftveres oldalon sem kell kompromisszumot kötnünk, az egyik legfrissebb Android verzió található a telefonon. Az LG saját felhasználói felülete rengeteget fejlődött, a tavalyi modelleken tapasztalható rajzfilmszerű megoldást leváltó Optimus UI 3.0 esetében jó munkát végeztek a grafikusok. A felhasználói felület illik a gyári Holo UI mellé, a melybe a gyártó nem csak a vizuális elemek terén nyúlt bele. Úgy tűnik, adtak a felhasználói visszajelzésekbe, az új UI egy rakás hasznos kis extrát ad az alap rendszerhez, melyek tényleg hasznosak. Ilyen például a testre szabható képernyőzár, a megjelenés de az sem utolsó, hogy a kijelző tetejéről lehúzható állapotsávba épülő indikátorokat mi válogathatjuk össze. Az extra szoftverek között egyaránt van néhány fölösleges (mire jó például a szoftverfrissítő app, miközben a funkciót a beállítások között is elérhetjük?) és hasznos is, a zene- és videólejátszó pedig minden igényt kielégít.

Sajnos nem minden fenékig tejfel, a telefonnak egy sötét oldala is van. A mobil már közepes terhelés mellett is hajlamos a melegedésre; az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ez a Tegra 3 számlájára írható, a HTC One X esetében ugyanezt tapasztaltuk. Bár az akkumulátor kapacitása impozáns, sajnos a rendelkezésre állási idő az átlagos szintet hozza, azaz körülbelül egy napra elég egy feltöltés.

Előzetes információink alapján a készülék július folyamán kerül majd a boltok polcaira, kártyafüggetlen konstrukcióban 150 ezer magyar forintba fog kerülni, ami nagyon sok pénz (összehasonlításképpen a Galaxy S III és a One X is 180 ezer forinton nyitott). Ám nem szabad elfelejteni, hogy ezért egy csúcskészüléket kap az ember, ami egy év múlva is minden bizonnyal megállja majd a helyét. A jövőre nézve fontos kérdés a megfelelő szoftveres támogatás megléte is, a két vetélytárssal ellentétben ugyanis a dél-koreai gyártó még adós a tavalyi csúcsgépek frissítésével; reméljük, tesztalanyunk ez már nem lesz probléma. Mindenesetre az Optimus 4X HD teljesítménye meggyőzött minket, a gyártó erőfeszítéseit egy ajánlott plecsnivel jutalmazzuk.

LG Optimus 4X HD

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés