LG K8 - nehéz kitűnni a tömegből

Amikor egy patinás gyártó abban a kategóriában próbálkozik, amit épp letarolnak a kínai cégek, akkor valami extrára van szükség ahhoz, hogy sikere is lehessen. A formaterv például ilyen.

Hardver, UI

Eddig dicsértük a K8-at, mivel külsőre nagyon eltalálták. Ami belül van, az jóindulattal is csak közepesnek tekinthető, nem csak a gazdaságos megoldásnak tekinthető MediaTek MT6735-ös, négymagos, 1,3 GHz-en ketyegő chipset elg satnyácska, a Mali-T720 sem egy acélos GPU, de igazából azt nem lehet érteni, hogy az 1,5 GB RAM-ot milyen megfontolásból találták ki melléjük. Tényleg fél gigánként kell mérni a memóriát? Ezek az idők már masszívan elmúltak, jó, hogy nem 1,256 GB van benne, hogy még jobban elaprózzák, nem okozott volna az előállítás során szignifikáns költségnövekedést, ha megugorják a manapság elvárható, 2 GB-os méretet.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG K8 Xiaomi Redmi 3S Vernee Thor Huawei Y6 Pro
Rendszerchip MediaTek MT6735 Snapdragon 430 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 30107 pont 43173 pont 37679 pont 21798 pont
Vellamo Browser 2508 pont 2565 pont 2838 pont 2406 pont
Vellamo Metal 846 pont 1168 pont 1059 pont 965 pont
Geekbench 4 (single / multi) 553 / 1528 pont 638 / 1884 pont 663 / 1806 pont 514 / 1434 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,6 fps 14 fps 9,1 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 3,0 fps 7,1 fps 4,5 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 26 fps 19 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 8,4 fps 16 fps 12 fps 8,4 fps

Látszik a sebességtesztekből is, hogy a K8 nem egy erőgép, de a mindennapi feladatokat tisztességgel ellátja, nem szaggat a menü, nincsenek idegesítő akadozások, noha azért túl sok app nem fér bele a másfél gigányi memóriába. Persze ha már több dolognak kéne futnia a háttérben, akkor képes magába roskadni a rendszer, de egy navigáció és egy zenehallgatás egyszerre nem okoz gondot, inkább az automatikus frissítések és telepítések okoznak fejfájást. Nyilván ne számítsunk arra se, hogy komolyabb játékélményt tud nyújtani a termék, de a levelezés, a böngészés, a videók visszanézése korrekt tempóban zajlik.


[+]

A felület ismerős, az LG UI csont ugyanazt nyújtja, mint a gyártó többi, hasonló árfekvésű modelljében, színes, alapvetően vidám a felület és persze megvannak azok a kis hozzáadott extrák, amelyek megkönnyítik a használatot. Az alsó sávot elfoglaló virtuális gombok sorrendje változtatható, az értesítés függöny gyorskapcsolói is szabadon variálhatóak, ha pedig valamilyen alkalmazásban éppen bóklászunk, akkor kis ablakban ugranak fel a bejövő események (hívások, üzenetek), amelyekre úgy tudunk reagálni, hogy nem kell kilépjünk az adott programból. A QSlide nevű okosság is megvan (bizonyos appok ablakban futnak), ahogyan a QuickMemo+ sem hiányzik, ezzel ugye egy képernyőmentésre lehet firkálni, mielőtt továbbküldenénk azt.


[+]

Az Android 6.0-s verziójára épül az LG felülete, érdemes a beállításoknál kezdeni az ismerkedést, ahol állítható a betűméret, a betűtípus, van olvasási mód alacsony fényerővel, be lehet állítani, hogy melyik alkalmazás értesíthet a notifikációs sávban, illetve a hátlapi gombok hosszas megnyomásához is engedélyezhetünk külön funkciókat. A gond inkább a belső tárhely méretéből adódik, a 8 GB ugyan nem hangzik rosszul, ám ebből 4,5 GB-on tehénkedik maga a rendszer, ami azt jelenti, hogy a maradék igen karcsú, nekünk már azzal betelt, hogy felraktuk az összes benchmark alkalmazást és csináltunk pár fotót, valamint videót. Ezen segíthet egy microSD, amire szerencsére lehet appokat is telepíteni.


[+]

A gyári alkalmazáskínálat nincs bő lére eresztve, de a lényeg azért megvan. Adott a Google komplett szoftvercsomagja, fent ül egy Evernote, egy fájlkezelő, egy időjárás-app, a QuickMemo+, valamint a gyártó saját zenelejátszója, minden mást nekünk kell feltennünk. A widgetek között is jobbára az Android eszköztárát találjuk, nincsenek tehát alapesetben fent például a közösségi és az irodai alkalmazások sem a készüléken.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG X Power - akksiban az erő

    Kecses, könnyű, ugyanakkor 3-4 napos üzemidővel működő eszközt próbáltunk ki a dél-koreai gyártótól, ezen kívül azonban nem mutat kiemelkedőt, főleg az MT6735 pecsételheti meg a sorsát.

  • LG X Screen - döntetlenre hozza

    Teljesen átlagos, középkategóriás telefonnak tűnik az X Screen, de egy trükkel mégis kitűnik a mezőnyből. Így vajon megéri az árát? Erre keresi tesztünk a választ.

Hirdetés