LG Joy - memóriazavar

Kamera, video, audio

Az 5 megapixeles, fixfókuszos kamera szoftverét a végletekig leegyszerűsítette az LG, beállíthatjuk a kép felbontását, 3 vagy 10 másodperces időzítőt, hangvezérelt fotózást, illetve egy 3x3-as segédhálót. Ugyanabból az ablakból indíthatjuk a videózást, amelyikből fotózunk, előlapi kamera nincs. A kép jobb alsó sarkában mindig látjuk a legutóbb elkészült képet, amit megérintve a galériába jutunk, a mellette lévő vissza gomb segítségével pedig kiléphetünk a kamerából.

LG Joy Screen Shot

A fenti képeket elnézve látszik, hogy nem egy csúcskészülékkel van dolgunk, bár a színek alapvetően rendben vannak, de a dinamikatartomány nagyon alacsony, képzaj is akad bőven, kisebb tárgytávolság esetén pedig az autofókusz hiánya azonnal érezteti negatív hatását, életlen, gyenge képeket kapunk. Videók terén sem túl erős az LG Joy, 800 x 480 pixel felbontású mozgóképeket tudunk vele rögzíteni, a maximális sebesség 29 fps, de gyengébb fényviszonyok között a gyakorlatban ez jóval kevesebb. Nappali tesztvideó ide kattintva megtekinthető!

LG Joy Screen Shot LG Joy Screen Shot

Headset nem jár a készülék mellé, ez nagy fekete pont, viszont a zenei szoftver egyáltalán nem rosszabb, mint a drágább LG modelleken található zenelejátszó, amivel létrehozhatunk lejátszási listákat, megoszthatjuk a zenéinket különböző módokon, sőt, a Videoklip menüpont kiválasztásával akár a YouTube-on is rákereshetünk az adott számra. Hangszínszabályzó nincs, a beállításokban csak azt tudjuk megadni, hogy megjelenjen-e a lejátszó az értesítési függönyön, illetve, hogy egy adott idő után magától kikapcsoljon a zenelejátszás.

Teszt LG Joy Samsung Galaxy E5 Gigabyte Roma RX Asus Padfone S LG Aka
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,24, -0,81 +0,02, -0,05 +0,10, -1,33 +0,02, -0,05 +0.02, -0.05
Zajszint, dB (A): -45,8 -91,3 -85,6 -94,2 -87,5
Dinamikatartomány, dB (A): 75,3 91,1 86,0 94,0 87,4
THD, %: 0,0057 0,0083 0,019 0,033 0,0047
IMD + Zaj, %: 0,137 0,012 0,285 0,032 0,015
Sztereó áthallás, dB: -88,1 -89,6 -83,7 -92,6 -87,8

FM-rádió van, fülhallgató csatlakoztatása után máris hangolódhatunk kedves csatornáinkra, amiknek RDS információit is látjuk a kijelzőn. A hátlapon elhelyezett hangszóró elég hangos, de a minősége nincs a csúcson, főleg a mélyekkel van gondja, ezt a hangtartományt ugyanis jellemzően szabotálja a hátlapon található egység, kijelzővel felfelé asztalra helyezve pedig még tovább romlik a minőség, szinte teljesen leárnyékolja saját magát a hangszóró.

Sok érv szól manapság a MediaTek hardverrel ellátott készülékek mellett, de az mérhető és főleg hallható, hogy a tajvani lapkakészletek beépített DAC-ja és erősítője általánosságban gyengébb minőségű, mint a Qualcomm rendszerchippel ellátott készülékek esetén. Az LG Joy-ban gyakorlatilag a jelenleg elérhető legolcsóbb Snapdragon található, de ennek ellenére zeneileg egyáltalán nem teljesített rosszul, az erősítője nem túl erős ugyan, de egy utcai felhasználásra szánt, 32 Ohm körüli impedanciájú fejhallgatót még kellemesen meg tud hajtani.

A frekvenciamenete közel lineáris az emberi hallástartományban, a zajszint pedig nem alacsony, de egyáltalán nem is kellemetlenül magas, zenét hallgatni tehát egy jó minőségű fülhallgatóval elég jól lehet vele, csak ne próbáljunk meg zenehallgatás közben böngészni, vagy egyéb feladatokat csinálni, hiszen a RAM hiánya elég hamar be tud ütni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Csendben lépett piacra Amerikában az LG Escape2

    A dél-koreai vállalat újabb termékkel rukkolt elő, ám hivatalosan nem jelentették be, csak az egyik amerikai szolgáltató kínálatában bukkant fel.

  • LG Magna - ezért nem kapna diplomát

    A dél-koreai gyártó újdonsága enyhén ívelt formatervet, HD felbontású, 5 hüvelykes megjelenítőt kapott, ám a hardver és az ár tekintetében nagyon mellélőttek.

  • Bemutatkozott az LG Band Play

    A dél-koreai gyártó középkategóriás készüléke Snapdragon 410 SoC-t és 2 GB-nyi rendszermemóriát és talán egy picit túzó árazást kapott.

Előzmények

  • LG Leon 4G LTE - nem profi, de teszi a dolgát

    Az LG az idei évet nem csak a G Flex 2-vel, hanem többek között négy új középkategóriás készülékkel kezdte, ennek az egyik középső tagja a Leon 4G LTE.

  • LG Spirit 4G LTE - görbe árnykép

    Az LG kompakt középkategóriása szemrevaló, pillekönnyű és még egy kicsit meg is hajlított, két hiba azonban ront az ígéretes összképen.

  • LG L Fino - a kisebbik L

    Az LG L szériájának legkisebb tagja egy szerethető, a mindennapokban jól használható készülék lett, egyedül az árazásánál csúszott egy apró hiba a rendszerbe.

Hirdetés