LG G4 Stylus - nagyra nőtt családtag

Hardver, szoftverezettség

Amikor a hardvert elkezdtük alaposabban megvizsgálni, rájöttünk, hogy nagy hiba lett volna Full HD kijelzővel terhelni ezt a készüléket, hiszen egy Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) végzi a munka oroszlánrészét, amihez egy 28 nanométeres csíkszélességű, 1,2 GHz-es, négymagos Cortex-A53 processzor, egy Adreno 306 grafikus gyorsító, valamint egy gigabájt RAM tartozik. A telefon igazi problémája azonban nem is a fent felsorolt dolgokban keresendő (bár a rendszermemória mennyisége sem épp bőséges), hanem a belső tárolóegységben, ami elméletileg 8 gigabájt, de a rendszer ebből eleve lefoglal 4,5-et, ráadásul a Google-alkalmazásokat és a többi extrát külön alkalmazásként számolja, ezzel még értékes megabájtok százait levonva a hasznos tárhelyből. Végül marad nekünk 2,9 gigabájt körüli szabad helyünk, a microSD kártyára (amiből elméletileg 32 gigabájtost tehetünk bele maximum) pedig teljes egészükben nem tudjuk áthelyezni az alkalmazásokat, így szinte garantált, hogy mindig helyszűkében leszünk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG G4 Stylus Alcatel OT Idol 3 (5.5) Sony Xperia E4g Huawei Ascend G620s
Rendszerchip Snapdragon 410 Snapdragon 615 MediaTek MT6732 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 21735 pont 32441 pont 32158 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1928 pont 2385 pont 2756 pont 1873 pont
Vellamo Metal 779 pont 942 pont 958 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1584,6 ms 1277,6 ms 1097,4 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 470 pont 662 pont 728 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1426 pont 2344 pont 2169 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,9 fps 6,0 fps 13 fps 3,9 fps
Manhattan offscreen 1080p 1,7 fps 5,6 fps nem futott le 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,6 fps nem futott le 26 fps 9,3 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,2 fps 14,0 fps nem futott le 5,2 fps

A tárhelyproblémán kívül egyébként nem rossz a G4 Stylus, a teljesítmény-tesztek körülbelül azt hozták, amit vártunk, a mindennapi használatban nem nevezhetjük akadozósnak a készüléket, néha elgondolkodik itt-ott, de alapvetően pörgős a rendszer, gyorsan betölti az alkalmazásokat, a dupla koppintásos feloldásra/lezárásra is azonnal reagál, nincs komoly ok panaszra. Ha két ablakban dolgozunk párhuzamosan, akkor előfordulnak akadozások, hosszabb töltési idők, érezhető, hogy ez a hardver nem erre lett tervezve.

LG G4 Stylus Screen Shot LG G4 Stylus Screen Shot

A G4 Stylus az Android 5.0.2 Lollipop rendszert futtatja, de az LG elég jelentősen belenyúlt a szoftveres felületbe, a beállításokat, a lehúzható értesítési felületet, a menüt és még rengeteg dolgot finomhangolt. Az eredmény elég jól sikerült, ráadásul a G3-ból ismert módon optimalizálták a rendszert a nagy kijelzőhöz: van kettős ablak funkció, amivel szétoszthatjuk a megjelenített tartalmat, így használhatunk egyszerre maximum kettőt a böngészőből, az üzenetkezelésből, az emailből, a galériából, a YouTube-ból, a Google Térképből, a Hangoutsból és a fájlkezelőből. Egyáltalán nem rossz megoldás, de nem váltja ki teljesen a kis ablakos QSlide-ot, amit a Lollipop megjelenésével elhanyagolt a gyártó: ebből adódóan például nem tehetünk egy számológépet kis ablakba.

LG G4 Stylus Screen Shot LG G4 Stylus Screen Shot

A fő probléma, hogy a ceruzában rejlő lehetőségeket nem használta ki az LG, semmilyen konkrét funkciója nincs a tollnak, ha leszámítjuk azt, hogy a QuickMemo+-ban pontosabban tudunk vele rajzolni. Sajnos ebben a formában azt mondhatjuk, hogy a ceruzának és a hatalmas kijelzőnek egyszerűen nem adott tökéletesen értelmet a dél-koreai vállalat, ezekből az adottságokból sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Az egykezes használat egyszerűbbé tételéhez le lehet kicsinyíteni és valamelyik oldalra át lehet helyezni a virtuális billentyűzeteket és a tárcsázót, de az LG-s számológépből ez például kimaradt, pedig oda is simán betehették volna.

LG G4 Stylus Screen Shot LG G4 Stylus Screen Shot

A Google-szoftvercsomag természetesen a gyári felszereltség része, ezen felül viszont nem sok extrát kapunk. Van egy korrektül használható, elemtípusonként rendszerező Fájlkezelő, ami a főbb felhőtárhelyekkel (Google Drive, Dropbox, OneDrive) is el tud boldogulni. Akad egy Időjárás alkalmazás, amihez widget is tartozik és egyébként az AccuWeather.com adatiból dolgozik. Találkozunk az LG jól ismert Backup szoftverével, amivel szinte minden személyes adatot és beállítást el tudunk menteni, adott a QuickMemo+ jegyzetelgetéshez, valamint a RemoteCall Service, ha távoli segítségre lenne szükségünk. Az LG saját alkalmazásboltja, a SmartWorld is helyet kapott a phableten.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Mobilarena TV: Megnyúzták, de jól van

    A G4 legújabb kistestvére, a G4s felső-középkategóriához méltó, nyolcmagos rendszerchipet és Full HD-s kijelzőt kapott, a bőr hátlapról viszont le kell mondani.

  • Bemutatkozott az LG G Vista 2

    A készülék középkategóriás felszereltséggel támad, a phabletek között versenyez, és egy-két más óriásmobilhoz hasonlóan érintőceruzával rendelkezik.

Előzmények

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • Törésteszten járt az LG G4

    A TechRax máris kipróbálta, hogy az LG G4 mennyire bírja a strapát. Az első ütést még nagyobb gond nélkül elviselte a készülék, a másodiknál kezdődtek a problémák.

Hirdetés