LG G4 Stylus - nagyra nőtt családtag

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A G4 Stylus adatkommunikációs képességeire nem lehet komoly panaszunk. A lapkakészlet támogatja a Cat.4-es LTE hálózatokat, aminek segítségével akár 150 Mbps-t is elérhetünk letöltéskor, de HSPA segítségével is szörfölhetünk 42 Mbps-mal az interneten. Van továbbá 802.11a/b/g/n szabványokat ismerő WiFi, a Bluetooth verziószáma pedig 4.1 (apt-x, A2DP). Az NFC chip és az A-GPS megléte is adott, illetve a GLONASS műholdakat is látja a készülék, ennek köszönhetően remekül lehet vele navigálni. Az infraport és a vezeték nélküli töltés lehetőségének hiánya elnézhető, de az USB-OTG már fájóbb pont lehet sokaknak, sajnos ez is kimaradt a repertoárból. A beszélgetési hangminőség egyébként tökéletesen rendben van, a beszédhangszóró minősége kiváló és a mikrofon érzékenységére sem lehet panasz.

LG G4 Stylus Screen Shot LG G4 Stylus Screen Shot

Az LG gyári böngészőjének működésével nincs komoly probléma: bár flash támogatás nincs benne és a zoomalapú tördelést sem támogatja, de több lapot kezel, képes könyvjelzőket menteni, weboldalakat megosztani és menteni a későbbi offline munkákhoz. Inkognitómódot is találunk benne, ha nem szeretnénk, hogy később nyoma maradjon a tevékenységünknek, a gyengébben látók pedig könnyedén megnövelhetik a betűméretet.

LG G4 Stylus akkumulátor
[+]

Értékelés: LG G4 Stylus
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Első ránézésre úgy tűnik, hogy szinte elvész a 3000 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátor a hatalmas készülékházban, de szerencsére nagyon jó üzemidőket produkált a G4 Stylus: erőteljes használat mellett is 5 óra kijelzőidőre volt képes közepes fényerőn, aktív mobilinternettel és WiFi-vel, rengeteg teljesítményteszt lefuttatásával, levelezéssel, böngészéssel, megannyi játékkal és sok zenehallgatással. Visszafogottabb felhasználók valószínűleg 6-7 órára is ki tudják tolni ezt az időt, ami már simán beosztható két napra, de szorult helyzetben, energiatakarékossági módban akár három-négy napig is kihúzhatja a phablet úgy, hogy még nem is zár el minket teljesen a külvilágtól.

Az LG G4 Stylus, mint készülék, egyáltalán nem szerepelt rosszul a mindennapi használatban. Kellemesen össze van rakva, a méreteihez képest egészen használhatónak bizonyult. A Snapdragon 410-es lapkakészlet átlagos felhasználásra tulajdonképpen elég a 720p-s kijelzőhöz. Az LG felülete jól néz ki, a hátlapi gombok és a dupla koppintásra való feloldás továbbra is kellemes extrák, az adatkommunikációs képességekkel sincs gond, az üzemidő remek, de minden, ami ezeken kívül áll, abba bele lehet kötni. A kamera minősége bőven hagy kívánnivalót maga után, zeneileg is lehetne sokkal jobb, a belső tárolóegység és a memória is nagyon szűkös, de ezeket a gondokat még akár el is nézhetnénk, hiszen nem a csúcskategóriában nézelődünk. A fő probléma az, hogy a gyártó látszólag nem sokat foglalkozott a ceruza és a kijelző méreteinek tökéletes kihasználásával: egyszerűen rátette a Lollipopon alapuló normál szoftveres felületét erre is, a ceruzához semmilyen extra funkciót nem társított (ha a QuickMemo+-t nem tekintjük annak, ami egyébként szintén megtalálható minden új androidos LG-n), ha pedig elkezdenénk két lapon dolgozni, akkor már érezzük, hogy a hardver nem elég hozzá. Az ára nem visszafogott, de nem is kiemelkedően jó, szürkeimportos konstrukcióban 72-76 000 forintot kell letennünk érte. Hasonló garanciális feltételekkel már egy jóval acélosabb HTC Desire 820 sem sokkal drágább nála, ha pedig az olcsóbb konkurenciát vesszük górcső alá, akkor a Lenovo K3 Note, a Meizu m1 note vagy a Honor 4X sem bizonyul sokkal rosszabbnak tesztünk alanyánál, sőt, van, amiben még többet is tudnak nála. Ez az összeg egyszerűen sok ezért a telefonért, az pedig valószínű, hogy ha megjelenik hivatalos forgalmazásban a telefon, akkor a 80-90 ezer forintos kategóriát fogja képviselni, ahol már nagyon szélesre nyílik a spektrum, és a vásárlók valószínűleg nem Snapdragon 410-es, műanyag házzal felszerelt telefont szeretnének vásárolni közel hat számjegyű összegért.

szentkuti11

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Mobilarena TV: Megnyúzták, de jól van

    A G4 legújabb kistestvére, a G4s felső-középkategóriához méltó, nyolcmagos rendszerchipet és Full HD-s kijelzőt kapott, a bőr hátlapról viszont le kell mondani.

  • Bemutatkozott az LG G Vista 2

    A készülék középkategóriás felszereltséggel támad, a phabletek között versenyez, és egy-két más óriásmobilhoz hasonlóan érintőceruzával rendelkezik.

Előzmények

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • Törésteszten járt az LG G4

    A TechRax máris kipróbálta, hogy az LG G4 mennyire bírja a strapát. Az első ütést még nagyobb gond nélkül elviselte a készülék, a másodiknál kezdődtek a problémák.

Hirdetés