Hirdetés

Leagoo Shark 1 - a nagy cápa hamar megéhezik

A kevésbé ismert kínai gyártó legújabb óriása hatalmas kijelzőt és akkumulátort kapott, ám hiába a visszafogott hardver és a 6300 mAh, az üzemidő nem a legfényesebb.

Hardver, szoftverezettség

Hardveres téren nem bajnok a Leagoo újdonsága, a MediaTek MT6753T lapkája dolgozik benne 28 nanométeres csíkszélességű, 1,3 GHz-en ketyegő Cortex-A53 processzorral, 3 gigabájt RAM-mal és 16 gigabájtos belső tárolóegységgel, amiből 12,23 érhető el a felhasználó számára. A kütyü igazi gyengéje azonban nem a processzorban vagy a memóriában keresendő, hanem a 450 MHz-es Mali-T720 MP3 grafikus gyorsítóban, ami Full HD kijelzővel párosítva már nem a legacélosabb kombináció. Ha microSD-vel szeretnénk bővíteni a kütyüt, azt a dual SIM-ről lemondva, maximum 64 gigabájtos kártyával tehetjük meg.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Leagoo Shark 1 LeTV Le 1s Xiaomi Redmi Note 3 ZUK Z1
Rendszerchip MediaTek MT6753 MediaTek Helio X10 MediaTek Helio X10 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 6.x 33943 pont 54109 pont 49492 pont n/a
Vellamo Browser 2591 pont 2732 pont 2114 pont 3371 pont
Vellamo Metal 985 pont 1430 pont 1140 pont 1523 pont
Geekbench 3 (single) 588 pont 980 pont 864 pont 1006 pont
Geekbench 3 (multi) 1961 pont 5050 pont 4676 pont 3032 pont
GFXBench Man. onscreen 3,6 fps 9,5 fps 9,4 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 3,1 fps 10 fps 10 fps 11 fps
GFXBench T-Rex onscreen 8,5 fps 27 fps 26 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 8,4 fps 27 fps 26 fps 26 fps

Bár a phablet grafikai szempontból elég gyengén szerepelt, az általános rendszersebességgel nincs komoly gond, a menüben lapozgatás röccenésmentes, a lapváltások gyorsan megtörténnek, a gyári Androidból származó animációk sem akadoznak, csak akkor veszünk észre jelentősebb visszaesést a teljesítményben, amikor egy erősebb rendszerigényű játék futtatására kerül sor. A szoftver alapja az Android 5.1, ezen pedig a Leagoo saját kezelőfelülete teljesít szolgálatot. A témázható, hagyományos főmenü nélküli felület kezdőoldalaira maximum 4x4 ikon fér ki, az alsó sávra pedig négy fix programot pakolhatunk.

Összesen hat téma áll a rendelkezésünkre. Összesen hat téma áll a rendelkezésünkre.
Összesen hat téma áll a rendelkezésünkre. [+]

Természetesen mappázni is lehet, két ikont egymásra húzva tudunk új könyvtárat létrehozni, a kütyü nem erőlködik különösebben azzal, hogy kitalálja, milyen nevű mappát szeretnénk, mindegyiket névtelenként hozza létre alapértelmezetten. Mivel a Leagoo gyáraiban jó eséllyel nem is tudnak arról, hogy létezik a kis országunk, így irreális volna elvárni, hogy tökéletes magyar menüt kapjunk, természetesen csak azok a menüpontok érhetők el a nyelvünkön, amik az Android rendszerben le vannak fordítva, minden extra marad angol. A gyári, ablakos flip tok jó minőségűnek érződik, kívül műbőr, belül pedig plüssös anyagú, ha bekapcsoljuk a Smart Window View-t a beállításokban, akkor egy analóg órát láthatunk az ablakon, mikor rácsukjuk a tokot, ez elegáns, de nem minden esetben praktikus, sajnos semmilyen szempontból nem változtathatunk rajta, nincs hozzá többféle felület.

Az értesítési felületet két részletben húzhatjuk le. Az értesítési felületet két részletben húzhatjuk le.
Az értesítési felületet két részletben húzhatjuk le. [+]

Egy ekkora készüléknél soha nem elhanyagolható szempont, hogy az egykezes használat megkönnyítésére mennyire figyeltek. Az értesítési felület két részletben húzható le, ebből az egyiket megtehetjük a billentyűsávon lévő jobb oldali ikon használatával, viszont érdekes módon, ha a többi gyorskapcsolót (Wi-Fi, Bluetooth, Repülőgép üzemmód, Zseblámpa, Profilok, stb.) szeretnénk előhívni, ahhoz mindenképpen a kijelző tetejéig kell nyúlnunk. Több ablakos mód sajnos nincs, egyedül a tárcsázónál létezik még kisebb, balra-jobbra pakolható alternatíva, de mindent egybevetve ez sajnos édeskevés. A szoftverben egyébként nem maradtak komolynak tűnő hibák, a legutóbbi rendszerfrissítés előtt azonban lehetett kisebb bugokkal találkozni.

Öt darab ujjat regisztrálhatunk az ujjlenyomat-olvasóhoz. Ha kevesebbel is beérjük, érdemes a legsűrűbben használt ujjbegyeket duplán felvinni. Öt darab ujjat regisztrálhatunk az ujjlenyomat-olvasóhoz. Ha kevesebbel is beérjük, érdemes a legsűrűbben használt ujjbegyeket duplán felvinni.
Öt darab ujjat regisztrálhatunk az olvasóhoz. Ha kevesebbel is beérjük, érdemes a legsűrűbben használt ujjbegyeket duplán felvinni. [+]

A kör alakú, hátlapi ujjlenyomat-olvasó ergonómiai szempontból a legjobb megoldás egy ekkora phabletnél, ám az érzékelő hatásfoka lehetne sokkal jobb. A nemrég kipróbált, filléres ZTE Blade A1-hez hasonlítva is kevesebbszer érzékel pontosan, a sebességérzetnek pedig nem tesz jót, hogy bár nem kell gombot nyomni a szenzor használata előtt, a zárképernyőt mindenképp felvillantja, nem dob azonnal a kezdőoldalra. A Smart Remote névre hallgató program a ZaZaRemote névre hallgató alkalmazást takarja, amivel távirányítóként használhatjuk a telefont, ez az általunk próbált televíziókkal, légkondicionálókkal és fényképezőgépekkel tökéletesen működött. A Leagoo Share segítségével egyszerűen költözhetünk át régi telefonunkból az újba, illetve egyéb fájlmegosztásra is használhatjuk a szoftvert, ez szintén nem a gyártó fejlesztése, hanem a DCShare névre hallgató, több platformon is működő fájlmegosztó átnevezett változata.

A kütyü tetején lévő infraport hasznos tud lenni. A kütyü tetején lévő infraport hasznos tud lenni.
A kütyü tetején lévő infraport hasznos tud lenni. [+]

A ToolBox nevű mappa olyan alapvető dolgokat tartalmaz, mint a hangrögzítő, a letöltéskezelő, a számológép, a SIM-kártya eszköztár, vagy az egyszerű biztonsági mentés és visszaállítás, amivel microSD kártyára másolhatjuk a személyes adatainkat és alkalmazásadatainkat. A fájlkezelő elemtípusonként szűr, de a magyar nyelvvel nincs túl jó barátságban, ez egyébként az összes, extraként telepített programról elmondható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Hivatalos a Leagoo T1

    A Leagoo hivatalosan is bemutatta a T1-et, amit a rivális gyártó, az Oppo F1-ese ellen küld csatába.

  • Leagoo M5 - áron alul, átlagon felül

    Fémház, 2 gigabájt RAM, ujjlenyomat-olvasó, Android 6.0 és kedvező ár: a 3G-s M5 sokat ígér, és amikor nem teljesít, emlékeztetni kell magunkat: kb. 20 ezer forintból ideér.

  • A Galaxy S8-nak szeretne ellenfelet állítani a Leagoo

    A Kiicaa S8 nevű termékük nem csak nevében idézi meg a Samsung csúcsmodelljét, hanem kialakításban is. Tudásban viszont lemarad, ezért sokkal olcsóbb is lesz.

  • Leagoo M7 - nagyot koppint, azután elhallgat

    Eljutott az iPhone 7 Plus formája és a duplakamera koncepciója a belépőszintre, ám ahol árban a konkurenciához képest Leagoo hozzátesz, azt máshonnan kénytelen elvenni. Nem lőttük le.

Előzmények

  • Leagoo Lead 7 - üzemidőben vezet

    Kimondottan olcsón érkezik a Leagoo akkumulátorbajnok készüléke, de sajnos a hardver gyengeségei a mindennapi használatban erőteljesen visszaköszönnek.

  • Leagoo Lead 3 - kellemes építőelem

    Lehet nagyon olcsón nagyon jót rendelni. Kínából jött a Leagoo újdonsága 4,5 hüvelykes qHD kijelzővel, négymagos processzorral, két SIM fogadásával.

Hirdetés