Hirdetés

i-mobile IE 6010 - Android, thaiszólással

Vas és menü

Érdekes a készülék hardveres szempontból is. Az i-mobile 6010 burkolata alatt ugyanis állítólag Intel Xscale processzor dobog, tippem szerint 624 MHz-en. Az Intel Xscale viszont egy kifejezetten ósdi cucc, még régi Asus és Fujitsu-Siemens PDA-kban dolgozott ilyen CPU, amelynek mondjuk egyik legfőbb ismérve, hogy a 3G-t nem ismeri. Ráadásul már hivatalosan ez nem is Intel, hanem Marvel chip, mivel előbbi eladta az utóbbinak az Xscale gyártást. Innentől Marvel PXA néven fut a történet, hősünkben PXA310 domborít. Amit 2005-ben mutattak be. Khm.

Bekapcsolás után a szokásos Android felület fogadja a júzert, az 1.6-os verzió teljesen csupasz és módosítások nélküli képernyője néz vissza ránk. A zárolást a menü gombbal oldhatjuk fel, a két szélső billentyű a híváskezelésért, illetve a menürendszerben az OK és vissza funkciókért felelősek.

i-mobile IE 6010 menü

A rendszer általános sebességével nincs baj, de valahogy olyan, mintha valami masszában kavargatnánk, nincs meg az a fickósság, ami egyébként az Android gépekre jellemző. Sőt, megfejtettem a dolgot: az ujjmozdulatokra egy tizedmásodperccel később reagál a rendszer, de maga a reakció, s annak sebessége rendben van, csak a késleltetés sok. A főképernyő hét oldalból áll, ez több, mint amit alapból kínál az 1.6-os OS.

i-mobile IE 6010 menü

A menüben nagyjából minden olyan, mint általában, az alap ikonok megvannak, de nincs Android Market. A felülről lehúzható státusz-sáv egy apró task manager programot is tartalmaz, innen egy mozdulattal ki tudjuk lőni a háttérben futó alkalmazásokat. Más extra nincs, miután ez 1.6-os OS, ezért permanensen vinnyog, ha nem lát microSD kártyát, amit ráadásul az akkumulátor alá lehet csak betenni.

i-mobile IE 6010 menü

i-mobile IE 6010 menü

A telefonkönyvben a görgetés megfelelően gyors, az üzenetek között sem lesz problémánk. A készülékből nem hiányzik a mozgásérzékelő, így szövegbevitel esetén a virtuális gombsor fektetett állapotban is hasznaálható. De még íg is nagyon kicsinek éreztem a felületet, álló helyzetben reménytelennek tűnik a QWERTY gombsor használata, annyira zsúfolt. 240 pixel szélességre szerintem nem kéne erőltetni az ilyesmit. A naptár és az egyéb szervezőfunkciók az Android eszköztárából valók, a Google fiókkal történő szinkronizálás viszont nem megoldott, a névjegyzék és az e-mail fiók sem kerül szinkronba. Ez történik akkor, ha egy telefon nem kapja meg az Open Handset Alliance jóváhagyását.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés