i-mobile IE 6010 - Android, thaiszólással

Hirdetés

Külső

A formatervvel nincs gond, sőt. Igazából állati jól néz ki a telefon, hosszúkás, előlapján tükrös, szélei lekerekítettek, ráadásul bevállaltak a tervezők valamiféle aszimmetrikusságot is: a készülék bal felén függőleges i-mobile felirat olvasható, emiatt a 3 inches WQVGA (240x400 pixel) kijelző kissé jobbra tolódott. A panel ráadásul kapacitív, ami ideális az Android cuccokhoz.

i-mobile IE 6010

A féloldalasság hátul is folytatódik, a jobb oldalról hátrakanyarodó oldalsó panel rücskös felületű, a hátlapot pedig szemből nézve balra kell lehúzni. Bár itt-ott fémnek néz ki a felület, ez mindenhol műanyag. Felül a bekapcsolás és a kijelzőzár gombját találjuk, alul miniUSB csatlakozót, balra kerültek a hangerőt szabályozó gombok, jobb oldalon a kamera elsütőbillentyűje fedezhető fel. Nincs 3,5 mm-es jack csatlakozó, ez szintén alapból kellene legyen minden Android alapú gépen.

i-mobile IE 6010

Nincs előlapi kamera sem, ami mondjuk nem okvetlenül jelenti azt, hogy a telefonban nincs 3G, de ebben az esetben tényleg nincs. Értelemszerűen a HSDPA sem része a repertoárnak, de még jobban kerekdhet a szem, ha azt mondom, hogy GPS sincs az i-mobile üdvöskéjében. Ezek azonban azt jelentik, hogy a telefon nem kaphatta meg a jóváhagyást a Google-től, mert az Android rendszerű telefonokban kötelezően benne kell lennie a fent említett szolgáltatásoknak. Ettől még maga a rendszer rajta van, de a fenti hiányosságok miatt nem érhetjük el az Android Marketet.

i-mobile IE 6010

A furcsaságok azt eredményezik, hogy valószínűleg a világ mobilpiacának egyik legolcsóbb Android alapú gépe van a kezemben, de azt hiszem, hogy innentől talán túlzás lenne ezt a modellt okostelefonnak nevezni. Hiába nyitott a platform, nem lehet rá alkalmazásokat telepíteni, erre Bochával már az Acer hasonló gépének bemutatóján azt mondtuk erre, hogy herélt Android.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés