Huawei MediaPad M2 10.0 - kvadrofon

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Van WiFi-s és LTE-s változat, hozzánk a 4G képes modell került, ami microSIM-et fogad. A Cat.4-es kategóriának köszönhetően 150/50 Mbps le- illetve feltöltési sebességet érhetünk el internetezéskor, természetesen lehetséges a 3G-n is böngészni, bár ilyenkor 42/5,76 Mbps-re mérséklődik a maximális sávszélesség. Hívni is lehet a táblagéppel, igaz, a nagy méretből kiindulva és közelségérzékelő híján főleg kihangosítva fogjuk ezt megtenni. A csevegések minősége rendben van, headsettel még egy fokkal jobb is. A gép belsejében helyet kapott egy 802.11a/b/g/n/ac-s, kétcsatornás, hotspotként használható WiFi, egy Bluetooth 4.0 (A2DP, LE, EDR), valamint egy GPS modul, ami a GLONASS műholdak információit is képes feldolgozni, a navigálás szélvészgyors, először csak pár, majd legalább tizenöt helyről gyűjti össze a pozícióhoz szükséges információkat a masina. A microUSB csatlakozó 2.0-s, OTG-képes, így külső eszközöket is kapcsolhatunk tesztalanyunkhoz.

A böngésző és a GPS Test (eredménye) A böngésző és a GPS Test (eredménye)
A böngésző és a GPS Test (eredménye) [+]

Az internet tartalmát vagy a Chrome-on, vagy pedig a beépített böngészőn keresztül érjük el. A keresőóriás programja a Google-fiókba való bejelentkezés után minden előzményt, jelszót és könyvjelzőt képes szinkronizálni, ennél bőségesebb tudással azonban nem rendelkezik. A Huawei megoldása azonban több opciót is kínál, bekapcsolhatjuk a képszűrést, így mobilnetre váltva adatforgalmat spórolhatunk meg, kérhetünk asztali nézetet, aktiválhatjuk az inkognitó módot. és elmenthetjük a weboldalakat későbbi offline olvasásra. A füleket felül érjük el, általuk könnyedén válthatunk a megnyitott lapok között. Két dolog hiányzik, az egyik a zoom alapú sortördelés, a másik pedig a Flash támogatás.

A Huawei táblagépén pózol az LG G4
A Huawei táblagépén pózol az LG G4 [+]

Értékelés: Huawei MediaPad M2 10.0
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 10 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 6600 milliamperórás akkumulátorról csak annyit mondott a Huawei, hogy egy komolyabb munkanapot is kibír egy feltöltéssel. A tesztidőszak is erről adott tanúbizonyságot, videókat legalább 10, böngészni 9 órán keresztül tudunk, a képernyőidő a programok használatától függ, játék esetén például azért gyorsabban lemerülhet a készülék.

A Huawei MediaPad M2 10.0 egy nagyon jó táblagép, bár azért az LTE-s variánsért elkért 135 ezer forint nem kevés, ha valaki lemond a 4G-s képességekről, akkor a sima WiFi-s modellt már 120 ezer forintért hazaviheti. És hogy mit kap ezért? A kínaiak újdonsága egész korrekt kijelzővel rendelkezik, ugyan a képpontsűrűsége elmarad a 8 hüvelykes M2 8.0-tól, ettől még a kontrasztaránya jó, és az érzékenysége is, nyugodtan lehet rajta filmezni, tartalmat fogyasztani. A Kirin 930 chipsetnek nem gond a képernyő meghajtása, a rendszer gyors, pörgős, mondhatni hibátlanul működik, persze azért a grafikus gyorsító sem bír el minden játékkal. Az ujjlenyomat-olvasó fontos és kényelmes extra, pláne úgy, hogy egy-két plusz funkció is tartozik hozzá, a négy hangszórós kivitel pedig olyan ütőkártya, ami a felhasználók egy részét biztos vásárlásra csábíthatja. A fényképező körül nagy volt a felhajtás, az ígért képminőség ugyan nem teljesült, ám a tabletek között még mindig az élmezőnybe tartozik tesztalanyunk, profi dolog volt beépíteni az egyáltalán nem szokványos ledes villanót. A 6600 milliamperórás akkumulátor sem hagy cserben egy komolyabb munkanap vagy éppen hosszabb filmezés során. Ellenfélből viszont van bőven, kapásból ott van a Samsung boszorkánykonyhájában gyártott Galaxy Tab S2 9.7, ami jóval erősebb hardverrel és szebb kijelzővel rendelkezik, de említést érdemel még az Apple iPad Air 2 is, bár kicsit borsosabb áron, és nem szabad megfeledkezni az LG G Pad II 10.1 LTE-ről sem. A Huawei készüléke tehát nem kiemelkedő ajánlat, a zenei képességek miatt viszont egyértelmű, hogy a tetszett plecsnit megérdemli.

Huawei MediaPad M2 10.0

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Sajtóképek a MediaPad T2 10.0 Próról

    Már hónapok óta lehet hallani a Huawei táblagépének létezéséről, most viszont már fotók láthatók róla, és más adatokat is megtudhatunk.

  • Debütált a Huawei MediaPad M2 7.0 is

    A kínaiak táblagép sorozatának immár három tagja van, a legkisebb modellről sem hiányzik az ujjlenyomat-olvasó, kijelzője 7 hüvelykes.

  • Huawei MediaPad M3 - a médiának bejön

    Szintet lépett a Huawei táblagépes szériája: a fémházon belül villámgyors, Kirin 950-es SoC dolgozik, kívül pedig QHD-s megjelenítő ékeskedik. A kevés új prémium táblagép egyikét elemezzük ki.

Előzmények

  • Mobilarena TV: Hallatja a hangját

    Mai műsorunkban a Huawei MediaPad M2 10.0-val foglalkozunk, melyet a jó öreg Kirin 930 lapka hajt meg, üzemideje kiváló, a hangzása szintén.

  • Huawei Mate 8 - kirinpáncél

    A kínaiak csúcsphabletjében már a bivalyerős Kirin 950 chipset dolgozik, kiváló az üzemidő, és két SIM-et kezel aktívan. Az ára sem rossz, a kamera viszont lehetne picit jobb.

  • Huawei MediaPad M2 8.0 - hangzatos ajánlat

    Komoly előrelépés az M2 a Huawei táblagépes felhozatalában, és nemcsak a kijelzőfelbontás nagyobb vagy a rendszersebesség fürgébb, a sztereó hangszórók is tisztábban szólnak.

Hirdetés