Huawei MediaPad M2 10.0 - kvadrofon

Hirdetés

Kamera, multimédia

A hátlapra szerelt kamera a tabletes piacon több szempontból is különlegesnek mondható. Már a 13 megapixeles felbontás is átlagon felüli, ám ennél is jobb hír az f/2.0 rekesztérték, valamint a fényképező mellé szerelt ledes villanó. Szelfizni az 5 megapixeles szenzorral lehet, videókat pedig maximum 1080p felbontásban vehetünk fel. A kedvező képességek mellé elég sok a beállítási lehetőség, oldalt lehet váltani a szépítés, fotó, film és time-lapse módok között, egy érintéssel elérhetők a filterek (fekete-fehér, szépia, nosztalgia stb.). Könnyedén aktiválható a HDR, a panoráma, a vízjel, a sorozatfelvétel és a hangjegyzet (maximum 10 másodpercnyi hang rögzíthető a képek alá), a fogaskerék ikonra nyomva pedig a finomhangolásokat érjük el. Ilyen a GPS címkével ellátás, a mosolyfelvétel, az időzítő (2, 5, 10 másodperc), az érzékenység (ISO 100-1600), a fehéregyensúly, valamint az expozíció korrekció.

A kamera keresőképernyője
A kamera keresőképernyője [+]

Ahogy látható, nappal teljesen vállalható képek készülnek, a HDR-t bekapcsolva még jobb lesz a dinamikatartomány, de nélküle is megfelelő. A vonalélességgel sincs különösebb probléma, viszonylag jól megmaradnak a részletek, a Nyugati pályaudvar hátuljáról készült felvételen például könnyedén kivehetők az óra felett lévő római számok. Az is igaz viszont, hogy a zajt nem mossa el az algoritmus, így a sötétebb részek szemcsésebbek lesznek, szerencsére nincs túlélesítés, természetesnek mondhatóak a fotók. Nemcsak zseblámpaként, hanem esténként is jó szolgálatot tesz a vaku, aminek fényereje nagyjából másfél méterig képes elvilágítani, a fehéregyensúlyt nem téveszti el a szenzor. Sötétben a kedvező rekesztérték miatt aránylag világos alkotások lőhetők, a minőség viszont nem veszi fel a versenyt a nappali fotókkal, éppen csak a használható kategóriába sorolható a tablet. A videók sem tökéletesek, valahogy nem elég élesek, amit a tesztfilmünk is bizonyít, a zoomolás egyenesen feleslegesnek mondható.

Táblagéphez képest fejlett kamerával számolhatunk, ami még ledes villanót is kapott
Táblagéphez képest fejlett kamerával számolhatunk, ami még ledes villanót is kapott [+]

A videolejátszó gond nélkül elviszi a divx/avi, mp4 és H.264 kódolású filmeket, ráadásul a 720p, az 1080p, valamint a 2K felbontás sem akadály. Érdemes viszont számolni azzal, hogy az ac3 hangsávot gyárilag nem támogatja a tablet, pedig ez az avi mozik velejárója, van olyan alternatív program viszont, amivel ez a probléma kiküszöbölhető. Túl sokat a Huawei alkalmazása a leírtakon felül nem tud, a kisablakos mód emelhető még ki, így filmezés közben bátran megnyithatunk mást a háttérben.

Ilyen a videolejátszó
Ilyen a videolejátszó [+]

Elmaradhatatlan a zenelejátszó, ami legtöbb ismert formátumot kezeli, legyen az mp4, wav vagy éppen flac. A dalokat számok, előadók, kedvencek és listák szerint válogatja szét, ha van albumborító, akkor az szinte mindig megjelenik, és a háttér színösszeállítása is ennek alapján változik. Lehet keverni, véletlenszerűen léptetni a muzsikák között, a beállításokban pedig bekapcsolhatjuk a dalszöveg megjelenítését, illetve az elalvásidőzítőt, aminek értéke 10 és 90 perc között változhat. FM-rádió nem került a készülékbe.

Ez pedig a zenelejátszó
Ez pedig a zenelejátszó [+]

A Harman Kardonnal közösen fejlesztett négy hangszóró nagyon jól szól, meg merem kockáztatni, hogy ennek az eszköznek van az egyik, ha nem a legjobb hangzása most a mobilos-tabletes piacon, utóbbin szinte biztosan. Szépen, hangosan és tisztán csendülnek fel a dallamok, persze nagyon függ a zene bitrátájától is, hogy milyen minőségben hallható a muzsika, A basszus jó, rendesen meg is remegtetik a mély hangok az eszközt, a magas szólamok sem bántják a fülünket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Sajtóképek a MediaPad T2 10.0 Próról

    Már hónapok óta lehet hallani a Huawei táblagépének létezéséről, most viszont már fotók láthatók róla, és más adatokat is megtudhatunk.

  • Debütált a Huawei MediaPad M2 7.0 is

    A kínaiak táblagép sorozatának immár három tagja van, a legkisebb modellről sem hiányzik az ujjlenyomat-olvasó, kijelzője 7 hüvelykes.

  • Huawei MediaPad M3 - a médiának bejön

    Szintet lépett a Huawei táblagépes szériája: a fémházon belül villámgyors, Kirin 950-es SoC dolgozik, kívül pedig QHD-s megjelenítő ékeskedik. A kevés új prémium táblagép egyikét elemezzük ki.

Előzmények

  • Mobilarena TV: Hallatja a hangját

    Mai műsorunkban a Huawei MediaPad M2 10.0-val foglalkozunk, melyet a jó öreg Kirin 930 lapka hajt meg, üzemideje kiváló, a hangzása szintén.

  • Huawei Mate 8 - kirinpáncél

    A kínaiak csúcsphabletjében már a bivalyerős Kirin 950 chipset dolgozik, kiváló az üzemidő, és két SIM-et kezel aktívan. Az ára sem rossz, a kamera viszont lehetne picit jobb.

  • Huawei MediaPad M2 8.0 - hangzatos ajánlat

    Komoly előrelépés az M2 a Huawei táblagépes felhozatalában, és nemcsak a kijelzőfelbontás nagyobb vagy a rendszersebesség fürgébb, a sztereó hangszórók is tisztábban szólnak.

Hirdetés