Huawei U8860 Honor - világpremier

Multimédia, kamera, internet

A multimédia-részleg taglalását a zenelejátszóval kezdjük: a Huawei Music névre hallgató alkalmazás nagyon jól szuperál, köszönhetően a látványos, coverflow-szerű listázásnak és a beépített hangszínszabályozónak. Természetesen lejátszási listákat is kezelhetünk, extraként pedig dalszövegeket is meg tudja jeleníteni. Az FM-rádió is kellemes, az egyedi felülettel rendelkező szoftver képes az állomások automatikus keresésére, melyeket el is menthetünk egy saját listába. Sajnos a videók tekintetében nem ilyen jó a helyzet, a meglehetősen szerény képességekkel rendelkező gyári alkalmazáson kívül nem kapunk épkézláb lejátszót. Persze nem szabad kétségbe esni, hiszen ott az Android Market; mi a RockPlayer Lite nevű programot választottuk, amely bár megnyitotta a HD anyagokat, a készüléken ezek masszívan akadtak. A kisebb felbontású Xvid és DivX felvételekkel viszont semmi probléma nem akadt, a lejátszás folyamatos volt.

Huawei Honor Huawei Honor

A készülék hátlapján egy autofókuszos kamerát találunk, amely maximum 8 megapixeles, azaz 3264 x 2448 képpontos fotókat lőhetünk. A LED-es vaku az éjszakai használatot is lehetővé teszi, a kis hatótávolság miatt viszont nem érdemes pár méternél messzebbre célozni. A kameraszoftverben állíthatunk a felbontáson, a minőségen és az expozíción, valamint jeleneteket és színeffekteket is használhatunk. Bekapcsolhatjuk az úgynevezett HDR funkciót is, amely a dinamikatartomány növelésével próbál javítani a képeinken. Ekkor a kamera kétszer exponál, az első kép normál módban, a második pedig HDR-rel felvértezve készül el, a szoftver pedig ezek átlagából képezi a végső fotót. Mindkettőt kipróbáltuk, az eredmény alább látható: az első sor normál módban készült, az alsó esetén pedig élesítettük a HDR-t. A képminőség utóbbit használva egy kicsit talán jobb, bár a dinamikatartomány ekkor sem a masina erőssége, a világosabb részek hajlamosak beleégni a fotókba, kiszorítva ezzel a sötétebb foltokat. Emellett egy kissé zajosak a fotók, a részletek pedig egy kissé el vannak mosva. A telefonnal természetesen videókat is rögzíthetünk, a felbontás maximuma 1280 x 720 képpont; a tesztvideóért katt ide.

A beépített böngésző az átrajzolt grafika mellett néhány extra funkcióval is bővült. Egyszerre több oldalt is nyitva tarthatunk, könyvjelzőket használhatunk, nagyításra pedig a szoftver megfelelő szélességűre tördeli a paragrafusokat. A beállítások menü User agent pontjában pedig azt is megadhatjuk, hogy a lapok mobil vagy asztali verzióját preferáljuk. Mint azt a cikk elején említettük, a telefon még nem teljesen végleges, az egyik hiba pedig a böngésző használata közben jött elő. A Flash-tartalommal rendelkező oldalak betöltése ugyanis megölte az alkalmazást; a programot csak úgy tudtuk használni, ha blokkoltuk az ilyen típusú tartalmakat. A hibát jeleztük a Huawei képviselete felé, remélhetőleg a piacra kerülő modellben ki is javítják. Futtattunk pár szintetikus tesztet is: a HTML5-kompatibilitást vizsgáló HTLM5test.com 177+1 pontot adott a maximális 450-ből, a DOM- és JavaScript- feldolgozás helyességét néző acid3 teszt 100-ból 94 pontra értékelte az alkalmazást. A CSS megfelelő feldolgozását az acid2 teszttel néztük meg, melyet nem sikerült teljes mértékben abszolválni.

Huawei Honor Huawei Honor

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés