Huawei U8860 Honor - világpremier

Bevezető

A Huawei mérnökei idén többször is bebizonyították, értik a dolgukat, ha az androidról van szó. Az Ideos X5 és az Ideos X5 Pro telefonok a kedvező árukkal és korrekt sebességükkel, a MediaPad névre hallgató táblagép pedig kiegyensúlyozott funkcionalitásával hívta fel magára a figyelmet. Pár hónapja pedig megjelentek az első hírek a kínai cég legújabb mobiljáról, amely az eddigi telefonos próbálkozásokkal ellentétben egyenesen a felső kategóriába készül. A Honor névre hallgató mobil (az angol elnevezés magyarul a becsület, méltóság és tisztelet szavakat takarja) ugyanis egy 1,4 GHz-es processzort, 480 x 854 képpontos felbontású kijelzőt és egy 1930 mAh kapacitású akkumulátort kapott, az egyedi felületről nem is beszélve.

Huawei Honor
[+]

A készülék hivatalosan a jövő év első negyedévében jelenik meg (a Mobilaréna pedig az elsők között van, akik kipróbálhatták a gépet), a pletykák januári premiert emlegetnek. Ennek megfelelően a Huawei magyar képviseletétől kapott telefon még nem teljesen végleges, néhány dolog változhat a piacra kerülésig. Állítólag a hátlapon még serényen dolgoznak, a telefonon pedig a fejlesztői verziós szoftver fut; erről árulkodik többek között a képernyőzár alján olvasható felirat is. Ettől függetlenül a rendszer elég stabilnak mondható, ráadásul a kellemes hardvernek megfelelően a sebességre sem lehet panasz.

Huawei Honor
[+]

A tesztkészülék nem végleges mivoltát tekintve sajnos nem tudunk érdemben nyilatkozni a tartozékokról. Hozzánk a telefon egy fehér kartondobozban érkezett, amelyben mindössze egy microUSB-kábel, egy töltő és néhány kínai nyelven íródott kézikönyv volt. A boltok polcaira kerülő modell valószínűleg egy sztereó headsetet és egy microSD-kártyát is fog tartalmazni, természetesen a megfelelő nyelvű használati utasítások mellett.

Külső

A telefont meglátva több ismerősöm az ez egy iPhone 4 nálad? kérdéssel viccelődött; nem is alaptalanul A Honor formaterve és színvilága ugyanis roppantmód hasonlít az említett készülékre, valamint az iPhone 4S-re. A lekerekített sarkakkal rendelkező forma, az oldalt körbefutó ezüstös sáv és a fehér hátlap rányomja a bélyeget a készülékre; a hasonlóságot félretéve viszont egy kimondottan igényes kinézetű géppel van dolgunk. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a hátlap még nem teljesen végleges, így a megjelenésig még módosulhat a dizájn. A 120 x 61 x 11 milliméteres méretekkel és 140 grammos tömeggel megáldott telefon jól össze van rakva, az alkatrészek pontosan illeszkednek; igaz, a mobilt erősen szorongatva tapasztalható némi recsegés a hátlap felől.

Huawei Honor
[+]

Az előlap tetején a hangszórót találjuk, amely mellett a másodlagos kamera csücsül. Alatta egy ezüstös Huawei felirat olvasható, a jobb felső sarokba pedig egy állapotjelző LED került. Az előlap legnagyobb részét a 4 hüvelyk képátlójú kapacitív érintőkijelző foglalja el, melynek felbontása 480 x 854 pixeles, a megjelenített színek száma pedig eléri a 16 milliót. A technológiát tekintve egy jobb képességű TFT-LCD megjelenítővel van dolgunk, amely viszonylag korrekt betekintési szöggel rendelkezik. Egy bizonyos szög után viszont érzékelhetően torzul a kép, ez főleg oldalról és alulról érezhető. A korrekt felbontásnak köszönhetően tűéles képet kapunk, recés élekkel alig lehet összefutni, a színek viszont lehetnének egy fokkal élénkebbek. Tovább haladva legalul négy érintőgombot találunk, amelyek a szokásos androidos funkcióbillentyűknek (főképernyő, beállítások, vissza és keresés) felelnek meg.

Huawei Honor
[+]

A készülék műanyag hátlapját egy viszonylag vastag lakkréteg fedi, amely rendesen gyűjti az ujjlenyomatokat. Nálunk egy fehér példány járt, a telefon emellett fekete és sötétlila színben is kapható lesz. Az elsődleges kamera a fedlap tetejére került, tőle balra pedig egy LED-es villanóval futhatunk össze, a külső hangszóró pedig az optikától jobbra helyezkedik el. Utóbbi nem a jó hangminőségről híres, az alacsony dinamikatartomány következtében már közepes hangerőn is erőteljes a torzulás. A hangereje viszont magas, így telefonbeszélgetések kihangosításához ideális lehet.

Huawei Honor

A készülék oldalán találkozik az előlapot körbeölelő ezüstös műanyagsáv és a hátlap fehér plasztikja. A töltésre és adatátvitelre egyaránt használható microUSB-aljzat a telefon aljára került, bal oldalt pedig a hangerőszabályzó billentyűket nyomkodhatjuk. A 3,5 milliméteres aljzat a készülék tetején kapott helyet, tőle balra pedig a ki- és bekapcsoló gomb csücsül, amely a képernyő lezárására és feloldására is használható.

Hardver, rendszer, felhasználói felület

A Huawei nem viccelte el a specifikációkat, a mérnökök nem spóroltak a készülék hardverével. A számításokat egy Qualcomm MSM8255T SoC végzi, amely 45 nanométeres csíkszélességgel és ARMv7 architektúrával dicsekedhet. Ugyanez a chipset duruzsolt például a Samsung Galaxy S Plus-ban, valamint a hamarosan megjelenő Nokia Lumia 800 és Samsung Focus Flash is ezt a megoldást részesíti előnyben. A lapka tartalmaz egy 1,4 GHz órajelen pörgő Snapdragon processzort és egy Adreno205 grafikus gyorsítót, így a sebességre elméletben nem lehet panasz. És a gyakorlatban sincs, az android hasít a Honoron, a működés szinte mindig folyamatos, nehéz megakasztani a gépet. Ezek mellett 512 MB alacsony energiafelvételű LP-DDR2 RAM és egy kicsit több, mint 2 GB kapacitású belső tárhely áll a rendelkezésünkre; utóbbit tovább bővíthetjük egy microSD-kártyával.

Szintetikus tesztek
Benchmark Huawei Honor Samsung Galaxy S II SE Xperia arc S
Quadrant Standard 2264 pont 3397 pont 1629 pont
Linpack for Android (single) 52,07 MFLOPS / 1,61 s 57,146 /MFLOPS / 1,47 s 41,584 MFLOPS / 2,02 s
Linpack for Android (multi) 47,219 MFLOPS / 3,57 s 86,407 MFLOPS / 1,95 s 42,668 MFLOPS / 3,95 s
Smartbench 2011 Prod. 1578 pont 3683 pont 1415 pont
Smartbench 2011 Games 2138 pont 2254 pont 2279 pont
AnTuTu Benchmark 3761 pont 6013 pont 3525 pont

Huawei Honor Huawei Honor

A Honoron a zöld robotos rendszer 2.3.5-ös, Gingerbread művésznévre hallgató verziója fut, amely az egyik legújabb variáns, így a frissességre nem lehet panasz. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy már a 2.3.6 és 2.3.7 verziók is elérhetőek, ám ezek szinte alig befolyásolják a funkcionalitást; előbbi a hang alapú keresésen javított valamelyest, utóbbi pedig a Nexus S készülékekre hozta el a Google Wallet szolgáltatást. Nemsokára azonban egy újabb mérföldkőhöz érkezik el a rendszer, a 4.0 ugyanis már a spájzban van, a referenciakészülék nemsokára kis hazánkba is megérkezik. Arról sajnos nincs információnk, hogy tesztalanyunk megkapja-e a frissítést; mi a legjobbakat reméljük, hardveresen ugyanis semmi akadálya nincs az Ice Cream Sandwich futtatásának.

Huawei Honor Huawei Honor

A képeket elnézve az Androidos telefonnal rendelkező olvasók biztosan elsőre kiszúrják, hogy a Honoron nyoma sincs a gyári kezelőfelületnek. A Huawei mérnökei által kifejlesztett felület ismerős lehet az Ideos X5 Pro telefonról; tesztalanyunkon ezen UI felturbózott verziója látható. Már a kijelző feloldásának módja is újszerű, a lockscreenről a főképernyőre való visszatérés mellett a hívásnaplóba, az üzenetkezelőbe és a kameraszoftverbe is ugorhatunk. Az ötlet hasonló a HTC-féle Sense 3.0 megoldásához, ám azzal ellentétben a Honoron sajnos nem mi választjuk ki a parancsikonokat. A főképernyő fixen öt oldalas, melyhez egyedi minialkalmazásokat is kapunk, az alsó sávban pedig maximum öt virtuális billentyű foglalhat helyet. Ezek közül a középső hármat mi választhatjuk ki, a két szélső viszont fix: a bal oldalival a főmenübe léphetünk, a jobb oldali pedig az egyes oldalak miniatűrjeit rajzolja ki. A főképernyő tehát patent lett, egyedül a főképernyő lapozásakor bekövetkező animációt kifogásoltuk: a forgó kocka az MTK-alapú megoldásokat juttatta eszünkbe.

Az előlap bal alsó sarkában lévő főképernyő gombot hosszan nyomva a feladatkezelőbe jutunk. A képernyő alsó harmadát elfoglaló felület az éppen futó programok miniatűrjeit listázza; az egyes alkalmazásokat a képek bal felső sarkában lévő gombbal zárhatjuk be. A programokat listázó főmenü is új ruhát kapott (amely valamelyest hasonlít a Samsung által preferált TouchWiz UI-ra), a gyári ikonok alá egy lekerekített sarkú négyzet került, melynek színét véletlenszerűen sorsolja ki a rendszer. A mappakezelés kísértetiesen emlékeztet az Apple megoldására: két ikont egymásra húzva egy új mappát hozhatunk létre, a könyvtár tartalmának listázása pedig kiköpött mása az iOS-t futtató készülékeken látható módszerhez.

Huawei Honor Huawei Honor

Alapképességek és extra szoftverek

Bár a Huawei mérnökei az alap alkalmazások felületeit is átrajzolták, a funkcionalitáshoz nem nagyon nyúltak. A tárcsázóval és hívásnaplóval egybeépített névjegyzék minden igényt kielégít, a partnerekhez rengeteg extra információt vehetünk fel, a csoportkezelés pedig manapság már alapfunkciónak számít. A listát természetesen szinkronizálhatjuk a Google-, Facebook- és Twitter-fiókokkal, valamint Exchange ActiveSync-alapú megoldást is választhatunk. Újdonság, hogy a névjegyzékből immár a közösségi szolgáltatásokat is elérhetjük, ehhez meg kell érintenünk a jobb felső sarokban található, Streams feliratú gombocskát. Telefonálás közben semmi probléma nem akadt, a hangminőség mindkét oldalon megfelelő volt. Az üzenetkezelő, a naptár és az e-mail kliensek szintén megújult külsővel támadnak, hasonlóan a számológéphez, amely néhány tudományos funkcióval is rendelkezik. A szövegek bevitelére több virtuális billentyűzet is rendelkezésünkre áll: a TouchPal Input, a MOBiDIV keyboard és a Huawei IME mellett az alapértelmezett androidos megoldás is kiválasztható. Bár a saját próbálkozások sem rosszak, véleményünk szerint ezek közül még mindig a gyári klaviatúra a nyerő.

Huawei Honor Huawei Honor

Az alap szoftverkínálatot a Huawei egy rakás extra programmal egészítette ki, melyek többsége valóban hasznos adalékai a rendszernek. Kapunk egy hangrögzítőt (Sound Recorder), egy DLNA-klienst (DLNA), egy fájlböngészőt (File Manager). A Streams a Twitter- és Facebook-fiókunkkal kapcsolatos értesítéseket jeleníti meg egy alkalmazásban, a TouchPal Input pedig a virtuális billentyűzettel kapcsolatos beállításokat tartalmazza. A Voice Dial hangtárcsázásra használható; igaz, az alkalmazás sajnos csak angolul tud, így a magyar nevekkel nem sok mindent tud kezdeni. A Weather Clock segítségével az időjárásról és a pontos időről is tájékozódhatunk, az AppInstaller a memóriakártyára pakolt alkalmazások telepítésére szolgál, jegyzetelni pedig a Notepad és a Richpad programokkal tudunk. Az aktuális irodai szoftvercsomag szerepét a próbaverziós Documents To Go tölti be, az adatforgalom monitorozására pedig a Traffic Managerrel van lehetőség.

Huawei Honor Huawei Honor

A Huawei egy komplett felhő alapú szolgáltatáscsomagot is ad a készülékhez, amely természetesen teljesen ingyenes. Regisztráció után megnyílik a felhasználó előtt a hicloud.com oldal, melyen keresztül elérhetjük a névjegyzéket, a tárhelyünket és a Huawei saját alkalmazásboltját, valamint a telefonunk lokalizálása, zárolása és törlése is megoldható (ez utóbbiak nekünk nem akartak működni, de ezt jóhiszeműen betudjuk a fejlesztői verzió nem végleges mivoltának). A szolgáltatással kapcsolatos beállításokat a Cloud+ Settings alkalmazással módosíthatjuk, a képességeket pedig három további szoftver segítségével aknázhatjuk ki. A Cloud+ Drive segítségével elérhetjük a fiókunkhoz kapott tárhelyet, amely 160 GB kapacitással rendelkezik. Az All Backup segítségével biztonsági mentést készíthetünk a telefonon lévő adatainkról, valamint vissza is állíthatunk egy előzőleg elmentett állapotot. A Security Guard néhány biztonsági szolgáltatást kínál: az üzenetekhez és híváslistákhoz jelszót rendelhetünk, a feketelista pedig a nem kívánatos személyek szűrésére szolgál.

Multimédia, kamera, internet

A multimédia-részleg taglalását a zenelejátszóval kezdjük: a Huawei Music névre hallgató alkalmazás nagyon jól szuperál, köszönhetően a látványos, coverflow-szerű listázásnak és a beépített hangszínszabályozónak. Természetesen lejátszási listákat is kezelhetünk, extraként pedig dalszövegeket is meg tudja jeleníteni. Az FM-rádió is kellemes, az egyedi felülettel rendelkező szoftver képes az állomások automatikus keresésére, melyeket el is menthetünk egy saját listába. Sajnos a videók tekintetében nem ilyen jó a helyzet, a meglehetősen szerény képességekkel rendelkező gyári alkalmazáson kívül nem kapunk épkézláb lejátszót. Persze nem szabad kétségbe esni, hiszen ott az Android Market; mi a RockPlayer Lite nevű programot választottuk, amely bár megnyitotta a HD anyagokat, a készüléken ezek masszívan akadtak. A kisebb felbontású Xvid és DivX felvételekkel viszont semmi probléma nem akadt, a lejátszás folyamatos volt.

Huawei Honor Huawei Honor

A készülék hátlapján egy autofókuszos kamerát találunk, amely maximum 8 megapixeles, azaz 3264 x 2448 képpontos fotókat lőhetünk. A LED-es vaku az éjszakai használatot is lehetővé teszi, a kis hatótávolság miatt viszont nem érdemes pár méternél messzebbre célozni. A kameraszoftverben állíthatunk a felbontáson, a minőségen és az expozíción, valamint jeleneteket és színeffekteket is használhatunk. Bekapcsolhatjuk az úgynevezett HDR funkciót is, amely a dinamikatartomány növelésével próbál javítani a képeinken. Ekkor a kamera kétszer exponál, az első kép normál módban, a második pedig HDR-rel felvértezve készül el, a szoftver pedig ezek átlagából képezi a végső fotót. Mindkettőt kipróbáltuk, az eredmény alább látható: az első sor normál módban készült, az alsó esetén pedig élesítettük a HDR-t. A képminőség utóbbit használva egy kicsit talán jobb, bár a dinamikatartomány ekkor sem a masina erőssége, a világosabb részek hajlamosak beleégni a fotókba, kiszorítva ezzel a sötétebb foltokat. Emellett egy kissé zajosak a fotók, a részletek pedig egy kissé el vannak mosva. A telefonnal természetesen videókat is rögzíthetünk, a felbontás maximuma 1280 x 720 képpont; a tesztvideóért katt ide.

A beépített böngésző az átrajzolt grafika mellett néhány extra funkcióval is bővült. Egyszerre több oldalt is nyitva tarthatunk, könyvjelzőket használhatunk, nagyításra pedig a szoftver megfelelő szélességűre tördeli a paragrafusokat. A beállítások menü User agent pontjában pedig azt is megadhatjuk, hogy a lapok mobil vagy asztali verzióját preferáljuk. Mint azt a cikk elején említettük, a telefon még nem teljesen végleges, az egyik hiba pedig a böngésző használata közben jött elő. A Flash-tartalommal rendelkező oldalak betöltése ugyanis megölte az alkalmazást; a programot csak úgy tudtuk használni, ha blokkoltuk az ilyen típusú tartalmakat. A hibát jeleztük a Huawei képviselete felé, remélhetőleg a piacra kerülő modellben ki is javítják. Futtattunk pár szintetikus tesztet is: a HTML5-kompatibilitást vizsgáló HTLM5test.com 177+1 pontot adott a maximális 450-ből, a DOM- és JavaScript- feldolgozás helyességét néző acid3 teszt 100-ból 94 pontra értékelte az alkalmazást. A CSS megfelelő feldolgozását az acid2 teszttel néztük meg, melyet nem sikerült teljes mértékben abszolválni.

Huawei Honor Huawei Honor

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs fronton nem állunk rosszul: a készülék a csúcsképességeken (HSPA+, WiFi Direct, Bluetooth 4.0 és NFC) kívül szinte minden fontos szabványt támogat. Kapunk egy négysávos (850/900/1800/1900 MHz) GSM-modult, egy háromsávos (900/1700/2100 MHz) UMTS-chipet és egy WiFi-egységet (802.11b/g/n, DLNA-támogatással). A mobil adatforgalom elméleti maximuma lefelé 14,4 Mbps, felfelé pedig 5,76 Mbps. A számítógéphez microUSB-kábel vagy Bluetooth (2.1, A2DP- és EDR-támogatással) segítségével kapcsolódhatunk, az internetet pedig akár meg is oszthatjuk WiFi-n vagy USB-n keresztül. A készülék természetesen egy a-GPS egységgel is fel van vértezve; a jelet gyorsan és pontosan megtalálja a masina.

Huawei Honor Huawei Honor

A készülék egy 1930 mAh kapacitású Lítium-polimer akkumulátorból nyeri az energiát, amely egy tekintélyt parancsoló érték. Összehasonlításképpen a HTC Sensation XE akkumulátorának kapacitása 1730 mAh, a Samsung Galaxy S II pedig 1650 mAh-val büszkélkedhet. A Honor ennek megfelelően nem is bírja rosszul, masszív használat mellett is kibírta a másfél napot, egy kicsit gyengébb terhelés mellett pedig simán elvolt két napig egy töltéssel.

Huawei Honor Huawei Honor

Huawei Honor
[+]

Értékelés: Huawei U8660 Honor
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya ? pont
Hogyan értékelünk?

A Honor nagyon jól össze van rakva, a telefont kézben tartva érezni rajta, hogy a felső kategóriába szánták. Bár a formaterv, a színösszeállítás és az anyaghasználat kissé az Apple iPhone 4 és 4S modellekre hajaz. Az 1930 mAh kapacitású akkumulátorért és az ehhez tartozó üzemidőért jár a piros pont, az 1,4 GHz órajelen pörgő processzor pedig teszi a dolgát, a telefont nem könnyű térdre kényszeríteni. A kijelző felbontása korrekt, maga a panel viszont nem tartozik a csúcs megjelenítők közé, egy kicsit nagyobb betekintési szöget és élénkebb színeket el tudtunk volna viselni. A Huawei egyedi felülete pedig ügyes megoldásokkal egészíti ki a rendszert, a mappázás módja, a multifunkciós képernyőzár és a feladatkezelő egyaránt hasznos adalékok. Az extra szoftverek többsége szintén jól jöhet, a gyártó felhő alapú szolgáltatásai közül pedig főleg a 160 GB méretű tárhely a dicséretes. A telefon 2012 első negyedévében kerül majd a boltok polcaira, addig viszont még van mit dolgozni a Huawei mérnökeinek. Remélhetőleg javításra kerül a böngészővel kapcsolatos hiba, valamint a telefon hicloud.com weboldalon keresztüli lokalizációját is illene orvosolni. Kérdéses továbbá, hogy a telefon megkapja-e az Ice Cream Sandwich frissítést, és ha igen, mikor; a megjelenés időpontjában ugyanis a nagyobb gyártók valószínűleg már mindannyian rendelkeznek majd Android 4.0-ás készülékekkel.

Bár a hivatalos megjelenés még messze van, a várható árra már fény derült, a telefon kártyafüggetlen konstrukcióban valahol 70 és 90 ezer forint között lesz elérhető. A telefon a hardveres specifikációk alapján a Galaxy S Plus és a Sony Ericsson Xperia arc S vetélytársa lesz, ám azoknál olcsóbban kerül majd piacra. Természetesen a kedvező ár kompromisszumokkal is jár, az említett telefonok többek között jobb kijelzővel és kiforrottabb felhasználói felülettel rendelkeznek. A tetszett plecsnit viszont mindenképpen megkapja, ennél többet viszont a pontos ár ismerete nélkül nem tudunk adni. Természetesen amint ez meglesz, módosítjuk is a plecsnit. Végül pedig szeretnénk még egyszer megköszönni a Huawei magyarországi képviseletének, hogy felajánlották a telefont egy teszt erejéig.

Huawei Honor

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikációk

Huawei U8860 Honor
Huawei U8860 Honor Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 120 x 61 x 11 milliméter
Tömeg 140 gramm
Színvariációk fekete, fehér, lila
Kijelző
Kijelző átlója 4 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 854 pixel
Kijelző típusa Kapacitív TFT-LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
Processzor órajele 1400 MHz
Processzor csíkszélessége 45 nanométer
Utasításkészlet ARMv7
Grafikus chip Adreno 205
RAM / ROM 512 MB RAM / 2 GB ROM
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Memória bővíthetősége microSD (SDHC)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/1700/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 14,4 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 2.1 (A2DP és EDR)
WiFi 802.11b/g, DLNA és hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok némaüzem
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 2.3.5 (Gingerbread)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok letölthető
Valutakonverter letöthető
Extra szoftverek Sound Recorder, DLNA, File Manager, Streams, TouchPal Input, Voice Dial, Weather Clock, AppInstaller, NotePad, RichPad, Traffic Manager, Documents To Go (trial)
Multimédia
Fő kamera 8 megapixeles, autofókuszos, LED-es villanó
Másodlagos kamera VGA felbontás, fixfókusz
Videófelvétel van (1280 x 720 képpontos felbontás)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 1930 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő nincs adat
Beszélgetési idő nincs adat
Egyebek
fényérzékelő, giroszenzor, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, DLNA, tethering, hicloud.com

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés