Huawei B593 4G router

Funkcionalitás

A Huawei B593 minden olyan funkciót tud, amit egy átlagos routertől elvárhatunk. 32 kliens egyidejű kiszolgálására ad lehetőséget, illetve két telefont lehet rákötni. Ha a kártyán van hanghívás opció is, akkor a becsörgő hívásokat fel lehet venni, illetve indítani is tudunk. Ha nincs 4G hálózat, akkor természetesen a router elmolyol HSDPA-n, UMTS-en, illetve EDGE-en is, nyilvánvalóan ez sebességcsökkenéssel jár.

Huawei B593

A 192.168.1.1-es címen elérhető adminisztrációs felületen rengeteg beállítási lehetőségünk van. A titkosítási algoritmusokat mind ismeri a ketyere, van MAC filterezés, DHCP, beépített tűzfal és DMZ is. Az USB portokra dugott külső eszközöket FTP kliens segítségével érhetjük el akkor, ha előtte felvettük magunkat felhasználóként a megfelelő menüpontban. Arra is lehetőséget ad a rendszer, hogy egy FTP szerverről közvetlenül az USB-re kötött eszközre töltsünk le nagyobb anyagot, az elérési út megadása után szépen elmolyol az anyaggal a rendszer. Az USB portra nyomtató is dugható, a hálózati printelés nem ütközik nehézségekbe.

Huawei B593

Természetesen megnéztük, hogy milyen a router jelerőssége is, a szerkesztőségi Netgear N150 mellé raktuk a Huawei berendezését, majd egy androidos programmal megnéztük az erősségét. A Netgear közvetlenül a routerek mellett állva kissé jobb értéket produkált, majd elmentünk három szobával arrébb (tégla), egészen addig a pontig, ahol a Huawei routert már nem látta a telefon, a szerkesztőségi netet megosztó Netgear berendezés viszont – ha nem is erősen – még látható maradt. A B593 tehát valamivel harmatosabb produkciót nyújtott, ezen külső antenna használatával lehet javítani.

Huawei B593 Huawei B593
[+]

Nagyobb méretű irodákba a fentiek miatt nem ajánlott önmagában ez a berendezés, a Huawei azonban küldött nekünk egy WS320 nevű repeatert is, amit egyszerűen csak be kell dugni egy – a hatósugár szélén levő – konnektorba, felkonfigurálni, s máris jelentősen megnöveli a hálózat kiterjedését. Ha nem is a duplájára, de úgy 80%-ot dob rajta. A WS320 már kapható itthon (és persze nem csak a tesztelt B593-mal működik), kiskereskedelmi ára bruttó 10 ezer forint körül alakul.

Huawei B593
[+]

A magam részéről nyilvánvalóan elégedett vagyok a Huawei routerével, hiszen otthon bőven elég az ereje, stabil, gyors, többek között arra is használtam, hogy számítógépről a médialejátszóra streameljek videót, amit 720p-ig bezárólag zökkenőmentesen meg is tett, ezen keresztül frissült a Wii szoftvere a napokban, ezen netezünk szinte állandó jelleggel, egyetlen egyszer kellett hozzányúlnom, amikor a T-Mobile valamiért bontotta a kapcsolatot. Értelmeszerűen a 80 ezer forintos ár miatt, illetve a 4G jelenlegi elterjedtsége okán ez tipikusan nem az a készülék, amiből százával fognak venni itthon, viszont végre eljutottunk oda, hogy egy átlagos háztartás teljesen elfelejtheti a vezetékes függőséget, a tévézést meg lehet oldani DVB-T használatával, a netre, telefonra ott a 4G router, a lakáson belül wifit használó eszközök könnyedén együtt tudnak működni, s bár kissé ugyan körülményes, de egy külső merevlemezzel megoldható az is, hogy a családi zenék, videók, adatok egy helyen legyenek elérhetőek. Itthon ugyan még a készülék nem kapható, de azért egy tetszett plecsnit mindenképpen kiérdemel, reméljük, hogy hamarosan ezek a berendezések is egyre elterjedtebbek lesznek, s ez jó hatással lesz az árukra is.

Huawei B593

Bog

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés