Hirdetés

HTC MediaLink HD - harcos volt

A logika hiányzott

Mivel a tesztpéldány érkezésekor szerkesztőségben épp nem volt HTC készülék, kértem egyet magamnak. One V lett, mert az S-ből és az X-ből épp nem volt újságíróknak kiadható változat, de őszintén szólva eszembe sem jutott, hogy ebből gond lehet. Azért felnéztem a gyártó magyar nyelvű weboldalára, a Q&A résznél írták is, hogy a V-nél ugyan nem teljeskörű a támogatás, de a tükrözést kivéve működni fog a történet. Jöhetett tehát a kicsomagolás, gusztusos kis kartonbox, maga a kütyü is nagyon szép, ráadásul tényleg kicsi is, simán lehet zsebben hordozni. Jár hozzá egy hálózati töltőfej, microUSB-s kábel (ezzel kell áramot adni neki) és egy HDMI-kábel, abból is egy szép, HTC-s verzió, mely nagyságrendekkel jobban néz ki, mint az általam használtak. Az összekötés gyerekjáték, televízió bekapcsol, átváltottam a hármas HDMI-portra (mert oda dugram be a MediaLinket), fogadott is a kép, hogy toljam fel három ujjam a kijelzőn ahhoz, hogy átküldjek valamit. Kiegészítésként ott volt a cucc neve, az általa létrehozott WiFi-hálózat SSID-je és egy IP-cím.

HTC logo
[+]

Itt gondokodóba estem; mégis minek tologassam a három ujjam, ha nem csatlakoztam a MediaLink WiFi-jéhez? Bementem hát a WiFi beállításokba, ott is volt a MediaLink, de jelszóval védett hálózatként. Felcsaptam a kézikönyvet, hogy mi lehet a jelszó, kétszer átlapoztam, sehol nem írta. Megnéztem a dobozt, magát a kütyüt, továbbra sem lettem okosabb. Szó szerint fél órát keresgéltem, mire az interneten, az említett Q&A részben megkaptam a választ: az alapértelmezett jelszó 1234567890HTC, ami magamtól biztos, hogy eszembe sem jutott volna. A kézikönyv egyébként a gyártóhoz képest már-már égően béna, mert van benne egy olyan pont, mely az alapértelmezett jelszó megváltoztatásáról ír, de az rögtön úgy kezdődik, hogy számítógéppel csatlakozzunk a MediaLinkhez; hogyan, ha nem tudjuk az eredeti jelszót? Meg azt is írja, hogy a készülékünk menüjéből csatlakozás nélkül is változtathatunk passcode-ot, de a One V ugye nem teljesen támogatott eszköz, tehát nincs benne a MediaLinkre vonatkozó menüpont.

HTC logo
[+]

A One V-t tehát sehogy sem ismerte fel a kütyü, hiába reseteltem, hiába nyomkodtam a rajta lévő egyszem gombot, mely a csatlakozást segíti. Ha direktben rácsatlakoztam, akkor sem történt semmi. Próbáltam frissíteni a firmware-jét úgy, hogy számítógépről rácsatlakoztam, majd beírtam a 192.168.3.1-es IP-címet; be is jött egy adminmenü, melynek részét képezte a WiFi-re vonatkozó rész, ahol elvileg azt adhatjuk meg, hogy melyik hálózatra csatlakozzon a MediaLink HD. Olyan kiválóan meg van írva ez a rész, hogy az elérhető hálózatokat mutató listába csak négy elem fér el, az én otthoni hálózatom pedig természetesen nem volt köztük, még úgy sem, hogy egyébként 20 centire volt egymástól a router és a MediaLink. Kézzel is be lehet írni a hálózat nevét, de úgy sem történt csatlakozás. Itt adtam fel a dolgot, ami a gyakorlatban annyit jelentett, hogy kértem egy One S-t a Speedshoptól. Egy óra alatt meg is érkezett, folytatódhatott a tesztelés.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • HTC One V - legenda csak egy one

    A korábbi Legend formatervére építkezik a HTC új készüléktriójának legolcsóbb tagja, amely így sem egy filléres termék. Viszont egyedi.

  • HTC One S - acéloS

    Noha papíron gyengébb nála, a HTC One S esetenként még a csúcsmodellnél is jobb teljesítményt nyújt, ráadásul igen szépre és vékonyra sikerült.

  • HTC One X - egy telefon mind felett

    A One széria csúcsa jött, látott és győzött: prémium anyaghasználat, ütős formaterv és előremutató hardver jellemzi a HTC újdonságát.

  • Sense 4.0 bemutató

    A One szériában debütált a HTC saját felhasználói felületének legújabb verziója; az Andriod 4.0-ra épülő új Sense ergonomikusabb, letisztultabb és okosabb lett.

Hirdetés