HTC HD2 - mikor koppan az áll

Telefonálás, üzenetkezelés, net

Adatkommunikációs téren egy rossz szavunk sem lehet. A GSM-modul négynormás (850/900/1800/1900 MHz), UMTS-sávokból kettőt támogat a gép (900/2100 MHz), ami bőséges adatátviteli repertoárt jelent. Internetezni hálózattól függően GPRS-en, EDGE-en, UMTS-en vagy HSPA-n keresztül tudunk, utóbbinál a maximális letöltési 7,2, a feltöltési pedig 2 Mbps. A Bluetooth verziószáma 2.1-es, a szabványos microUSB 2.0-s, ami kellően gyors adatátvitelt tesz lehetővé. Számítógépre kötve a HD2 képes modemként működni, még ennél is nagyszerűbb viszont, hogy egy előre feltelepített programnak köszönhetően egy szempillantás alatt WiFi routert varázsolhatunk a gépből, ami ezer és egy esetben jöhet jól. A beállítás nem túl bonyolult, gyakorlatilag csak egy tetszőleges WEP titkosítási kulcsot kell megadnunk, utána működik.

HTC HD2 HTC HD2

Telefonálás közben sajnos nem lehettem maradéktalanul elégedett, a nálam lévő tesztkészülék nagyon sok hívást eldobott (körülbelül minden másodiknál újra kellett tárcsáznom, mert megszakadt a beszélgetés), ráadásul néha megmagyarázhatatlan zajokat is hallatott a vonal túlsó végén. A Bognál lévő készüléken ezeknek nyoma sem volt, tehát valószínűleg egyedi hibáról van szó — most tehát kifejezetten jó, hogy két készülék is nálunk landolt. (Konkrétan az történt, hogy ha Bochával beszéltem telefonon, akkor egy idő után az volt a benyomásom, hogy a háttérben különösen ideges kikötői munkások egy igen sok tételből álló szállítmányt pakolnak le egy hajóról - Bog) A szoftveres rész viszont mindkettőnknek ugyanúgy rendben volt: végtelen kapacitással rendelkező, adatokat Facebookról szipkázni képes, kiválóan kezelhető telefonkönyv (benne csoportok és "kedvencek" lista), valamint olyan mennyiségű szoftveres kényelmi funkciót, amihez hasonlót eddig még nem láthattunk. Igény esetén a készülék a giroszkópot (!) használja a csengéssel kapcsolatos funkciókhoz: észleli, ha a telefon táskában vagy zsebben van, ilyenkor automatikusan felhangosítja magát, de hasonlóan jó, hogy ha asztalon hagyjuk, majd hozzáérünk és elkezdjük megemelni, halkít a csöngésen, akkor ugyanis már felesleges üvöltenie. A HD2 ugyanis nagyon tud üvölteni, a 80 százalékos csengetési hangerő már fülsüketítő és egyben a frászt hozza mindenkire. A kényelmi funkciókra visszatérve: az már szinte alap, hogy az asztalon csengő gépet kijelzővel lefelé fordítva lenémul a hívás, ahogy az is természetes, hogy az automatikus profilt beállítva a készülék lenémítja magát a naptárba bejegyzett tárgyalások idejére. A hívásnapló is profi, alapból egyesített nézetben működik, de igény esetén rá tudunk szűrni az adott híváscsoportokra is (nem fogadottak stb.)

HTC HD2 HTC HD2

Üzenetkezelés terén is jól állunk, az SMS-ek szépen, chatszerű nézetben jelennek meg, ha belépünk a postafiókunkba, a Sense felületen pedig a legfrissebb üzenetek között tudunk lapozgatni. Ebben hasonlít rá a POP3, IMAP4 és Exchange szervereket, csatolt fájlokat és hitelesített SMTP szervereket egyaránt támogató e-mail kliens, mely automatikus e-mail letöltés esetén csak az üzenetek elejét tölti le, így spórolva az átvitt adatok mennyiségére — ez egyébként egy régi Windows Mobile-os fícsör. Az üzeneteknél tartva fontos szót ejteni a virtuális billentyűzetről is, mely érzésem szerint egy picit érzékenyebb a kelleténél, hatalmas mérete és kiváló elrendezése ellenére is könnyű félrenyomni rajta, az iPhone megoldása szerintem fényévekkel jobb. A telefon a képernyő nyomkodását egyébként rezgéssel is vissza tudja igazolni, amennyiben igényt tartunk a dologra.

Számomra itt volt a HD2 legnagyobb problémája. Akár álló, akár fekvő nézetben jött fel a virtuális QWERTY, mindig nagy önbizalommal álltam neki szöveget bevinni. Apám, ekkora helyen hatalmasak a betűk, Lagzi Lajcsi is gond nélkül tolhatná - ezt gondoltam. Ám a gyakorlat rácáfolt erre: nagyon sokat ütöttem félre, s tudom is ennek okát. A kijelző olyan szinten érzékeny, hogy tényleg volt olyan, hogy nem is értem hozzá, mégis reagált. Az ember önkéntelenül is a képernyő fölött hadonászik, s amikor ráközelít ujjával egy gombra, akkor lehet, hogy előbb egy szomszédos felett már közel halad el, hogy azt be is nyomja a szoftver. Szokni kell a dolgot.

HTC HD2 HTC HD2
A képek nagyíthatók

Az internetezés az Opera webböngésző legújabb változatának köszönhetően igazán jó élmény a HD2-n, ugyanakkor a szoftver sebessége és laptördelő képessége véleményem szerint még mindig nem éri el a Safari szintjét, sajnos. A beépített Internet Explorerrel ellentétben az Opera kezeli a két ujjal történő nagyítást/kicsinyítést, alapvetően gyors és szép az oldalképe, néha viszont bénázik, beragad a scrollozás, bénán töri a sorokat, megszenved egyes Flash ablakokkal és JavaScriptekkel. Az IE-nél mondjuk még így is sokkal, de sokkal jobb.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés