Asus Zenfone Go - nyugtalan árazás

Hardver, szoftverezettség

A burkolat alatt a MediaTek MT6582 utódja, az MT6580 lapul, komponensek tekintetében abszolút megegyezik a két lapka, négymagos processzor található benne, az ARM Cortex-A7 magok maximális órajele 1,3 GHz, a grafikus feladatokat Mali-400 végzi, a hozzá tartozó RAM pedig 2 gigabájt. A belső tárolója 8 gigabájtos, de ebből a felhasználó már eleve csak 4,02 gigabájtot lát, amiből még a gyári alkalmazások is lecsippentenek valamennyit, a végeredmény nagyjából 2,5 gigabájt marad, amit a felhasználó tárolásra használhat. Szerencsére igénybe vehetjük a microSD kártyánkat is, maximum 64 gigabájtosat tud kezelni, bár ez a hardver már egy jól telepakolt 32-essel is megküzd, ha mondjuk zenéket kell inicializálnia.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Asus Zenfone Go Doogee X5 Vodafone Smart Speed Op3n Dott telefon
Rendszerchip MediaTek MT6580 MediaTek MT6580 MediaTek MT6735M MediaTek MT6582
AnTuTu 5.x Benchmark 19985 pont 20297 pont 19647 pont 19545 pont
Vellamo Browser 1882 pont 2205 pont 1534 pont 1702 pont
Vellamo Metal 776 pont 676 pont 688 pont 768 pont
Geekbench 3 (single) 352 pont 361 pont 482 pont 354 pont
Geekbench 3 (multi) 1156 pont 1183 pont 1452 pont 1196 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el nem indult el 4,7 fps nem indult el
Manhattan offscreen 1080p nem indult el nem indult el 1,5 fps nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 7,7 fps 7,7 fps 9,5 fps 9,4 fps
T-Rex offscreen 1080p 4,4 fps 4,4 fps 4,3 fps 4,2 fps

A rendszersebesség meglepően jó, beköltözés után sem találkozunk különösebben komoly akadásokkal, vagy belassulásokkal, a mindennapi használat során tulajdonképpen meg is feledkeztem arról, hogy még egy MT6735-variáns sem fért bele a Zenfone Góba, egyedül akkor eszméltem fel, amikor komolyabb játékokkal akartam játszani, vagy a benchmark tesztek eredményeit nézegettem. Melegedés csak nagyon enyhe mértékben van csak jelen, a hátlap közepén érezhető néha, ha komolyabb munkát adunk a rendszerchipnek.

Asus Zenfone Go Screen Shot Asus Zenfone Go Screen Shot

Az 5.1-s Android alapjain látható az Asus saját felülete, amit már számos Zenfone-ról ismerünk. A tajvani gyártó nem csak egy másik launcherrel oldotta meg az egyediség kérdését, a ZenUI felület rendkívül jól használható, és sok olyan funkció van benne, ami a gyári Androidból egyszerűen hiányzik. A kezelőfelület mappázásért kiált, ha letöltünk egy új alkalmazást az Áruházból, akkor nem csak a főmenübe teszi be az ikont, hanem a kezdőképernyőre is, de nem úgy, hogy csak odadobja, ahol talál helyet, hanem automatikusan mappát keres neki, jó eséllyel olyan helyre teszi, ahova mi is tettük volna: játékokat a játékokhoz, eszközöket a szerszámos ládába, stb. Ha hosszan megnyomjuk az alkalmazásváltó érintőgombját a kezdőképernyőn, akkor a felület beállításai közé keveredünk, itt telepíthetünk ikonkészleteket, változtathatjuk a háttérképet, az oldalakat, a kezdőképernyők közötti görgetési hatást, a betűtípust és sok más egyebet is.

Asus Zenfone Go Screen Shot Asus Zenfone Go Screen Shot

Az alkalmazásainkat jelkóddal védhetjük az illetéktelenek elöl, de a ritkán használt programokat akár el is rejthetjük az összes alkalmazás listájáról. Az értesítési függöny két lefelé csúsztatással mutatja meg magát teljesen, első gördítésre az aktuális értesítéseink bukkannak fel, másodikra pedig a gyorsbeállításaink, amiket természetesen szintén egyedileg állíthatunk össze. A ZenMotion névre hallgató zárolt képernyős gesztusvezérlés sem maradhatott el, a hatásfoka jó, de a menüpontjai fixek, nem állíthatjuk be egyénileg, hogy melyik betűhöz milyen funkciót szeretnénk társítani.

Asus Zenfone Go Screen Shot Asus Zenfone Go Screen Shot

Maga a felület tehát roppantul összeszedett, és jó dolgokat tartalmaz, de sajnos nagyon sok fölösleges dolog is van benne: bár a számítógépünk távoli vezérlésére használható Remote Link nem rossz, és a megosztásra remekül használható Share Link is megállja a helyét, de a CleanMaster, a Free Games, a TripAdvisor, a Dr. Safety, az Amazon Kindle, a Zinio, a SuperNote, az 5 gigabájtnyi felhőtárhelyet biztosító WebStorage és a hazánkban nem elérhető ZenCircle simán kimaradhatott volna a repertoárból, főleg annak tükrében, hogy az összes Google-szoftver is telepítésre került, tehát sok funkció eleve duplikálva jelenik meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés