Asus Zenfone Go - nyugtalan árazás

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az MT6580-ból eredő legnagyobb problémák az adatkommunikációs képességekben keresendők. 4G például nincs, marad a jó öreg HSPA, amivel maximum 21 / 5,76 Mbps sebességet érhetünk el, vagy használhatjuk a 802.11 b/g/n szabványokat ismerő WiFi-t, ami adott esetben vezeték nélküli hotspotként is tud működni. A GPS-vevőhöz GLONASS is tartozik, a pozíció meghatározása az átlagnál több időt vesz igénybe, viszont a jel aránylag stabil. A Bluetooth 4.0 szabványú, a microUSB pedig 2.0-s, OTG viszont sajnos nincs. A két SIM kezelése sajnos nem örökölte a nagyobbik Zenfone egyik remek tulajdonságát, a dual active-ot, hanem a kategóriájának megfelelő módon működik: dual standby technológiájú, a két microSIM készenléti állapotban egyszerre van a hálózaton, de ha az egyikkel telefonálunk, a másik lekapcsolódik. Egyszerű, de adott esetben hasznos trükk lehet, ha egymásra irányítjuk ezeket a bejövő hívásokat, így nem maradunk le semmiről. A beszélgetési hangminőségtől nem fogunk hátast dobni, viszont nem is vészes a teljesítmény, a hangszóró kellően élénk, a mikrofon pedig elég erőteljesen továbbítja ugyan a külső zajokat, de legalább a beszédhangot is jól átviszi.

Asus Zenfone Go Screen Shot Asus Zenfone Go Screen Shot

Böngészés terén nem okozz meglepetést a Zenfone Go, a gyári AOSP megoldáson kívül Google Chrome található meg rajta az első bekapcsolás után, előbbi a sebességével, utóbbi pedig az extra szolgáltatásaival hódít, zoomalapú tördelés egyikben sincs, de a weboldalak ideális sávszélesség esetén hamar betöltenek, a görgetés pedig folyamatos, viszont a Full HD-s kijelzővel rendelkező versenytársaihoz képest jóval többet fogunk nagyítgatni ahhoz, hogy mindent olvashatóvá tegyünk.

Asus Zenfone Go akkumulátor
[+]

Értékelés: Asus Zenfone Go
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

2070 mAh manapság kimondottan kevésnek hangzik, de szerencsére viszonylag jól bánik az akkumulátorral a telefon, 4 órás kijelzőidőket gond nélkül teljesített nap végéig az eszköz, egy órányi MinDigTV stream pedig körülbelül 15%-ot vett ki a töltöttségből. A Zenfone Go sajnos nem kapta meg azokat a jól használható energiakezelési sémákat, amiket már számos Asus esetén láttunk, pedig a háttérfolyamatok leállításával minden bizonnyal még többet ki lehetne hozni a telepből.

Nem véletlenül hagytam a cikk végére az árat: 50 000 forint körüli összegért vásárolható meg az Asus Zenfone Go, ez pedig elég erős összeg, ha azt vesszük, hogy kaphatunk érte két darab, nagyjából ugyanilyen hardverrel szerelt Doogee X5-öt, de kijön belőle egy Helio X10-es Xiaomi Redmi Note 2 hazai garanciával, de akár egy Meizu m2 vagy m2 note is bevásárolható ennyi pénzért. Külsőre abszolút rendben van a ketyere, és a felhasználói felület terén sem ér minket csalódás, hiszen ZenUI egy remekül összerakott, jó rendszer, amit szinte tökéletesre csiszolt az Asus. A 4G és az USB OTG hiánya viszont nagyon fájó, a kamera gyenge, a belső tárolóegység kevés, a kijelző csak átlagos, semmi nem teszi igazán érdekessé vagy vonzóvá a kütyüt. Apró reménysugár lehet, hogy itthon nagyon friss még a kütyü, decemberben érkeztek be az első szállítmányok az országba, később valamelyest mérséklődhet az ára.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés