Archos 55 Cobalt Plus - csak látszólag fém

Kamera, multimédia

A hátlapra szerelt kamera maximum 13 megapixeles képeket készít, autofókuszos, tartozik hozzá egy jó erős ledes villanó, kisfilmeket pedig 720p felbontásban rögzít, 30 fps sebességgel. Az előlapi szenzor mindössze 2 megapixeles, ez maximum videocsevegésre lehet elég. A szoftver keresőképernyőjén azonnal bekapcsolhatjuk a HDR-t, a vakut, a beállításokban pedig elérhetjük a színhatásokat (szépia, vízszínű, fekete-fehér, negatív), babrálhatjuk a fehéregyensúlyt, a villódzásgátlót, az érzékenységet (ISO 100-1600), a képméretet, a sorozatfelvételt, illetve az önkioldót (2, 10 másodperc), ezeken felül aktiválhatjuk az arc- és mosolyfelismerést, plusz a szoftveres képstabilizálást.

A kamera keresőképernyője és a menüje A kamera keresőképernyője és a menüje
A kamera keresőképernyője és a menüje [+]

Meg kell hagyni, hogy ha messze nem is hibátlan, kategóriájában egész jónak számít a fényképező. Zaj az mondjuk akad bőven, a vonalélességgel viszont nincs gond, a részletek egész jól megmaradnak, főleg a nappali és a világos fotókon láthatók jól akár a távolban lévő tárgyak, feliratok. A dinamikatartomány rendben van, a HDR mondjuk eléggé kivilágosítja a képeket, viszont segít elkerülni azt, hogy a nagy fénykülönbségű alkotásokon a sötétben lévő dolgok elmosódjanak. Külön ki kell emelni a makró felvételeket, amik tényleg nagyon frankók, és körülbelül 7-8 centiméterről lőhetők. A fehéregyensúly vakus képek esetén is rendben van, a villanó fényerejét sem érdemes kritizálni. Éjszaka már nem annyira rózsás a helyzet, minden előbb említett jó tulajdonságát levetkőzi a kamera. A tesztvideóval sem indulnánk versenyeken, a felvétel ugyan folyamatos, annyira azért nem részletes, a zoomolásnak pedig igazából semmi értelme nincs.

A kategóriában nem rossz a fényképező és a vaku fényereje sem
A kategóriában nem rossz a fényképező és a vaku fényereje sem [+]

A zenelejátszó szerepét a Google-féle Play Zene vállalja magára, ami a megvásárolt és a készüléken tárolt mp3, wav, flac eaac+ formátumokkal birkózik meg. A számokat albumok, előadók, dalok és listák szerint válogatja szét a program, amikor muzsikát hallgatunk, megjelenik az albumborító, alatta pedig külön ikonok szolgálnak arra, hogy bekapcsoljuk a véletlenszerű és az ismétléses lejátszást. Rendelkezésünkre áll a hangszínszabályzó, amivel a hangsávokat piszkálhatjuk. Szerencsére nem maradt el az FM-rádió, ami füles csatlakoztatása után indul el, az szolgál ugyanis antennaként. Az apró hangszóró megpróbál kiadni magából mindent, de egyrészt nem is túl hangos, másrészt maximális hangerőn már nagyon recseg, szóval arra jó, hogy a készüléket magunk mellé tegyük és úgy hallgassunk zenét.

A zene- és a videolejátszó A zene- és a videolejátszó
A zene- és a videolejátszó [+]

Archos Video néven találjuk a videolejátszót, ami a telefonon lévő filmeken kívül akár az FTP szervereinken található fájlokat is képes kezelni, persze ehhez meg kell adni az elérési útvonalat. A program gond nélkül megjeleníti a H.264, mp4 vagy akár a DivX tartalmat, viszont fontos kiemelni, hogy utóbbinak az ac3-as hangsáv a sajátja, amit a készülék nem támogat, ilyenkor maga az app is felkínálja, hogy keressünk valami alternatív megoldást. Az alkalmazást kisebb ablakba rakhatjuk, így mozizás közben más műveletet is végezhetünk, kereshetünk feliratokat a neten, szabályozhatjuk a fényerőt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Ez nem átmenetifém

    Ma az Archos 55 Cobalt Plus készülékkel foglalkozunk, ami Mediatek MT6735P chipsetet és 2 gigabájt RAM-ot kapott, árazása viszont nem a hardvernek felel meg.

  • Archos 50c Neon - tárhelyharcos

    A középkategória alsó részébe pozicionálták az Archos 50c Neont, de a hardvere és felszereltsége már ebben az árszegmensben sem túl acélos.

  • Archos 50 Oxygen - oximoron

    Az Archos csúcskészüléke is ellátogatott hozzánk, amely a minap tesztelt Karbonn Titanium X kiköpött mása, és ahhoz hasonlóan ellentmondásos készülék.

Hirdetés