Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

Bevezető, tartozékok

Ugyan járt már nálunk Uhans termék, villámgyorsan elevenítsük fel a márkanév mögött rejtőző komoly filozófiát, mert egyszerűen fantasztikus. Az U betű az angol you, tehát te/ön rövidítése, a hans pedig nem a méltán ismert zeneszerzőre, Zimmerre vonatkozik, hanem kvázi egy direkt elírás, hiszen a hands, azaz kezek szócskát takarja. Ezzel pedig azt szeretnék sugallni az immár magyar képviselettel is rendelkező kínai cég vezetői, hogy mindenképpen érdemes a kezünkben tartani egy ilyen eszközt, ami maximálisan prémium megoldásokat alkalmaz (legalábbis külső tekintetében), méghozzá relatív olcsón. Vagyis olyan, mintha egy ellenálló luxusmobilt vásároltunk volna, persze a specifikációk rögtön jelzik, hogy a látszat most is csal.

Elég masszív darab, a mai okostelefonokhoz képes már robusztusnak számít
Elég masszív darab, a mai okostelefonokhoz képes már robusztusnak számít [+]

Az U100-at még az év elején teszteltük, nagyon sokban nem tér el a két készülék egymástól, igaz ez anyaghasználatra és a belső komponensekre, bár azért az előlapot sikerült egy kicsit telefonosabbá formázniuk. A U200, amit egyébként a weboldalon a "kemény legény" jelzővel illettek, nem a hardverben lépett jelentőset előre, hanem az akkumulátor kapacitását hizlalták fel rendesen, plusz a kamerás képességeken is érezték, hogy azért van mit javítani, így már egy Sony IMX szenzorral lehet kattintgatni. A rendszersebességgel továbbra sincs gond, bár a ráncfelvarrás miatt talán egy erősebb processzor nem ártott volna, mindenesetre az ára így is képes ellensúlyozni a legtöbb hiányosságot, amik közé az is odatartozik, hogy nehéz eldönteni, tesztalanyunk mennyire mondható strapatelefonnak.

A bőr hátlap kicsit giccses, de tetszetős
A bőr hátlap kicsit giccses, de tetszetős [+]

A dobozt a visszafogottság és a gyengéd elegancia jellemzi, a fekete borításon mindössze a gyártó neve szerepel. A fedelet felemelve máris az ezüst-fekete készülékbe botlunk, ami mellé kapunk egy töltőfejet és egy microUSB kábelt. Ezzel véget is ér a történet, ezzel kell beérnünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans S1 - bőr helyett szén

    A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • Archos 55 Cobalt Plus - csak látszólag fém

    A franciák újdonsága 5,5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, és az alsó kategóriás felszereltséggel még nem lenne gond, a 2 gigabájt RAM korrekt, az árazással azonban eléggé mellélőttek.

  • Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

    Nem túl bizalomgerjesztő az ismeretlen márkanév, a külső is elég furcsára sikerült, de a harmincezer forintos kategóriában egyébként abszolút esélyes versenyző lehet az U100.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

Hirdetés