Hirdetés

Archos 50 Power - tartalékos közlegény

Nem hardveres teljesítményével, hanem méretes akkumulátorával hívja fel magára a figyelmet az Archos öthüvelykes középkategóriása, amely szerencsére nem nőtt túl nagyra.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Archos 50 Power 2 SIM-et fogad be Dual Standby technológiával, az elérhető legnagyobb adatsebesség 150/50 Mbps 4G hálózaton (800, 1800, 2100, 2600 MHz), illetve 21/5,76 Mbps 3G-n. A beszélgetési hangminőség rendben van, mindkét oldalon tisztán és megfelelő hangerővel érettük egymást. A közepes érzékenységű WiFi modul 802.11b/g/n szabványú, hotspot és Direct funkciókkal, Bluetoothból 4.0 jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel, OTG nélkül. A navigáláshoz a földi antennák és routerek jelei mellett a GPS műholdak vethetők be, a készülék legfeljebb 13-ra látott rá, a pozíciószerzés közepes sebességgel ment végbe. Az iránytű, az infra és az NFC kimaradt.

A felhasználótól elzárt telep remekül teljesít
A felhasználótól elzárt telep remekül teljesít [+]

A gyengécske hardver és a gigantikus, 4000 milliamperórás telep remek kombináció: nekünk 7-8 órás képernyőidők is összejöttek alacsony készenléti fogyasztás mellett. Ez kitűnő hír mindazoknak, akik nem vágynak és nem is fizetnének ki egy rakás pénzt egy csúcsmasináért, viszont fontos, hogy kevés használat mellett 3-4 naponta, sok gyötréssel meg kétnaponta elég legyen etetni. Az intelligens készenléti energiatakarékosságon kívül nincsen más opció az üzemidő növelésére, ám arra nincs is szükség: az Archos 50 Power igazán sokáig bírja egy töltéssel, amely egyébként 3,5 órát vesz igényben 1%-tól 100-g.

Üzemidőben szuper, lóerőben viszont gyengécske lett az Archos 50 Power, amelyet elfogadható árazása ment meg
Üzemidőben szuper, lóerőben viszont gyengécske lett az Archos 50 Power, amelyet elfogadható árazása ment meg [+]

Értékelés: Archos 50 Power
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A nevéhez méltóan rendkívül hosszú használatot biztosít a franciák öthüvelykese, és bár létezik apróbb rivális, ekkora teleppel sikerült a méreteket kordában tartani, az összeszerelés pedig szinte hibátlan lett. Ezek kitűnő alapok, csakhogy arra már gyengébb felépítmény került. A középszerű 720p-s kijelző mellé kevés az alapszintű MediaTek SoC, az MT6732 bizonyosan gyorsabb működést biztosított volna a dadogós felületnél. Kár érte, mert egyébként van B20, Dual SIM támogatás és microSD kártyafoglalat. Hiányzik viszont az értesítési LED, az iránytű, a GLONASS-támogatás, az NFC, az 5.1-es Android nem éppen új, a papíron ígéretes hátlapi kamera pedig csak névértékben hozza a 13 megapixeles riválisok szintjét, a gyakorlatban gyatra képeket készít. Ha már ekkora az alsó káva, igazán oda lehetett volna helyezni az androidos kezelőgombokat, az üzemidő figyelembe vételével azonban nem lehet a küllembe túlzottan belekötni, így is, úgy is számítottunk kihasználatlan felületre.

A fentiek után nyilván sok múlik az árazáson, és szerencsére azt jól lőtte be az Archos: az 50 Power 42 ezer forintért kipipálja a 4G-t, a két SIM foglalatot, a 2 gigabájt RAM-ot és a 16 gigabájtos belső tárolót, miközben lazán lekörözi az árszinten elérhető riválisok üzemidejét. Márpedig, akinek fontosabb szempont, hogy meddig bírja a mobilja egy töltéssel annál, hogy hány másodperc alatt tölt be a Facebook, annak elég decens kombinációt raktak össze a franciák, illesztési hibák vagy kényelmetlen élek nélkül. Árszinten komoly rivális a Vernee Thor nyolcmagos rendszerchippel, 3 gigabájt RAM-mal, jobb kijelzővel, ujjlenyomat-olvasóval és szintén B20-szal, míg valamivel drágábban, B20 nélkül kínál szuper készüléket a Xiaomi a lemeríthetetlen, fémházas Redmi 3 személyében. A mai piacon az Archos 50 Power üzemideje képes annyit kompenzálni a lóerő-hiányon, hogy egy plecsni beleférjen.

Archos 50 Power

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés