Acer Liquid Mini - devolúció

Felhasználói felület, alap szoftverek

Az Acer egy saját megoldásra cserélte le a gyári androidos UI-t, az új felület mr ismerős lehet a Liquid Metalról. Az androidon megszokott főképernyő helyet egy újat kapunk, amely három fő nézettel operál. A bal oldaliban a legutoljára futtatott alkalmazások miniatűrjeit láthajuk, a középső az aktuális időt és dátumot mutatja, jobbra pedig a multimédiás tartalmakat böngészhetjük. Alul a nyolc leggyakrabban használt alkalmazás található, a listát felhúzva pedig a telepített programokat listázó menübe jutunk. A bal oldali ikont megérintve elnavigálhatunk a klasszikus androidos főképernyőre, melyet kedvünkre telepakolhatun minialkamazásokkal; utóbbiakból néhány extrát is találunk a kínálatban. Egy újfajta képernyőzárat is kapunk, amelyet a bal alsó sarokot felhúzva oldhatunk fel. A nem fogadott hívások és a beérkezett üzenetek számát lezárt képernyő mellett is láthatjuk, melyeket megérintve a megfelelő alkalmazásokba ugorarhatunk, ehhez viszont egy újabb gesztus elvégzésére is szükség van. A státuszbár is megújult, az Acer víziójában kvázi az egész beállítások menü elérhető a képernyő tetejéről. Itt négy felületet kapunk, a középső tartalmazza az adatkapcsolati opciókat, jobb oldalt pedig az ébresztőóra kapott helyet. Balra haladva először az értesítési felületre jutunk, eggyel tovább lépve pedig az USB-kapcsolat mikéntjét állíthatjuk be.

Acer Liquid Mini Acer Liquid Mini

Bár az alap alkalmazásokat is új ruhába öltöztették, a funkcionalitás nagyjából a régi maradt. A névjegyzék hozza a szintet, a partnerek mellé rengeteg adatot vehetünk fel, szinkronizálhatunk Google-, Exchange- és RoadSync-alapon, valamint a Facebook- és Twitter-fiókokat is beköthetjük. Hívás közben semmi probléma nem akadt, a hangminőség mindkét oldalon megfelelő volt. Telefonálás közben a klasszikus közelségérzékelő alapú képernyő-kikapcsolás mellett aktiválódik egy második kijelzőzár is; utóbbit a képernyő kétszeri megérintésével oldhatjuk fel. Nem igazán értjük, erre miért volt szükség, hiszen emiatt extra szerencsétlenkedésekre szorul az ember telefonálgatás közben. Az üzenetkezelő nem túl innovatív, de ezen téren ez nem is elvárás; a chatfolyam-nézet viszont megvan. A naptár is kellemes, természetesen riasztásokat is felvehetünk, a bejegyzéseket pedig szinkronizálhatjuk a fentebb említett szolgáltatókkal is.

Acer Liquid Mini Acer Liquid Mini

Az eddigiek után furcsa volt, hogy az Acer nem nyúlt a médialejátszókhoz és a böngészőhöz. A zenelejátszó abszolút fapados, legfőbb érdemei közé az albumborítók megjelenítése és a lejátszási listák kezelése tartozik. A videólejátszó felületén sem változtattak; a program mindössze a wmv, m4v, 3gpp és mp4 fájlokat képes lejátszani. Internetezni a beépített böngészővel tudunk, amely a lapok megosztása és a keresés mellett egyszerre több oldalt is tud kezelni. A sebességgel azért akadnak problémák, egy komolyabb oldal rendesen meg tudja fogni a gépet. Térképezésre a Maps névre hallgató alkalmazást használjuk, amely a Google térképszolgáltatását használja. A jelet gyorsan és pontosan megtalálja a gép, a térkép mozgatása és a zoomolgatás viszont be tud akadni.

Acer Liquid Mini Acer Liquid Mini

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés