Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atillaahun

    veterán

    Nos hát akkor megejteném én is a beszámolómat. Mivel ez a 2. Android-os készülékem a Blade után, így nincs is más viszonyítási alapom. Amire nem térek ki külön az nagyjából megegyezik mindkettőben.

    Pro
    - CM, ADW EX és Opera Mini trióval akadásnak, lassulásnak semmi nyoma, minden gördülékeny és gyorsan reagál (asztal, widgetek, menü, böngészés, videózás), olyanok is amik eddig nem mentek (rendesen) a Blade-n.
    - picivel erősebb a hangzása a Blade-nél, bár én annak a hangerejével is teljesen elégedett voltam, általában középértéken hallgattam, ezt meg inkább az alsó harmadban. Hangszíneket, vagy minőséget ne kérdezzetek, ahhoz nem értek. Nekem megfelel a jelenlegi.
    - érzékenyebb mikrofon, tehát a Blade-val ellentétben a Skate-et már kihangosított állapotban is lehet használni. Juhéjj.
    - a Blade-nél kicsivel jobb külső ránézésre, talán az egységes fekete szín miatt
    - szövegbevitel kényelmesebb mint a Blade-n, kevesebb a félreütés
    - erősebb LED-es világítás

    Kontra
    - vagy az én példányom selejtes vagy zsoca kapott valami nagyon frankót, de nálam a CM 1 GHz-n széjjelfagyott, nagyjából 900 MHz körül stabil, most próbálgatom még megy-e feljebb.
    - nem adtak hozzá SD kártyát (részemről ez sértő)
    - akksi idő ultragyenge most CM alatt (nem tudom gyári Rom-mal mennyivel lenne több), kb. 2-3 óra filmezéstől vagy mobilnetes böngészéstől lemerül mint a szemét. Szóval ez az aksi ezzel a kijelzőmérettel még gyengébb eredményt produkál mint a Blade.
    - rezgőmotor ugyanolyan lepkefing mint Blade alatt, ülve is csak néha veszem észre ha rezeg a zsebembe, ha meg éppen megyek, akkor teljesen esélytelen. Még egy egyszerű embernek is okozhat pár kínos percet, munkaeszköznek meg aztán végképp nem javallott.
    - képernyő érintés-érzékelése nem valami fényes, határozottan rosszabb a Blade-nél, főleg az alsó sávban van hogy 5-ször nyomok neki valamit, míg felfogja. Szvsz ez is olyasmi hiba lehet mint a gradiens meg a memóriafelezés a Blade-nél, tehát egy hónapok múlva kiadott FW frissítés talánesetleg megoldhatja.
    - lötyögő, gagyi hatású gombok
    - recsegő-nyikorgó ház, főleg a hangerő-szabályozó gombok környékén
    - bevilágítás az alsó gombsornál. Bár nem annyira durván mint a Blade-nél.
    - csúszós gagyi hátlap, 2 perc után ráizzad a kezem, ezért nagyon bizonytalan a fogása, úgyhogy ennek is kinéz a -nem hagyományos értelemben vett- repülő mód, plusz mire egyben lefeszegetem azalatt is megérek
    - a mérete miatt kényelmetlen kezelni, 1 kézzel már nem is lehet
    - hátsó hangszóró kicsit halkabb mint a Blade-é, viszont jobban torzít, főleg max. érték közelében. A skálázása abszolút elbaszott, a kb. 9 szintből nagyjából az utolsó 3-mon hallani csak valamit.
    - baromi kevés hely a programoknak, ~ 160 MB, halvány esély van rá, hogy hónapok múlva ehhez is lesz valami átparticionálós frissítés

    Ami pedig a CM-et illeti (Big Brother),
    abszolút instabil, ma le is cserélem. Megnézem ezt a Bluemonte-t, vagy ha az is kaka, akkor a tegnapi nightly-t.
    Ma beragadt rajta a GPS, lezabált 40%-ot, pedig ki volt kapcsolva a beállításokban, többszöri vissza be, majd kikapcsolás sem segített rajta. Kilőttem a Maps-et, meg az összes GPS gyanús programot, de az sem használt neki, úgyhogy végül újraindítottam.
    - WiFi-je abszolút hulladék. Ha nyomok neki egy speciális beállításokat 2 percre behal, aztán jó esetben behozza. Onnan visszalépve, teljesen eldobja a WiFi-t, Hiba-t ír ki, és újraindításig már nem is hajlandó visszacsatlakozni. Ezenkívül nem működik benne a kézi hálózat keresés, de sok kapcsolatot automatikusan sem talál meg. Olyanokat, amit más telefon vagy laptop ugyanott, ugyanakkor jó erősséggel észlel. Illetve amit mégis lát, azok közül sem hajlandó csatlakozni mindre (más készülékkel szintén tesztelve).
    - lassú, akadozó Market
    - Camera App FC-t dob éjjeli módra váltásnál
    - gyári böngésző FC-t dob letöltések menüben
    Ezek persze gond nélkül cserélhetőek jól működő App-okra.
    - USB Debugging beragad USB-re csatlakoztatás hatására, nem lehet kikapcsolni (mert már alapból ki van)
    - meg hát ugye nem tud Unlock-olni, bár ez engem jelenleg nem érint

    Plusz még itt van akkor a böngészők összehasonlítása is amit ígértem (gyári Chrome, Opera Mini, Opera Mobil, Dolphin Mini, Dolphin HD, Skyfire, Maxthon, Miren).
    Elkezdtem őket részletesen értékelni vagy 6 szempont alapján, de végül a lényeg annyi, hogy a gyári a legselejtesebb minden szempontból, az Opera Mini pedig köröket ver az összesre betöltési és scroll-ozási sebességben, viszont nem kezeli a fájlmegosztós letöltéseket. Az Opera Mobile már letölt bármit, viszont némileg lassabb a Mini-nél, de még így is gyorsabb a többinél. Ha tudna Flash-t akkor az lenne az abszolút nyerő, de ugye köze sincs hozzá. Így kénytelen voltam tovább szenvedni a többivel.
    A maradék nagyjából ugyanúgy viszi a Flasht, meg az oldalakat is. Egyszerűbbeket már mondhatni gyorsan, bonyolultabb tartalomnál viszont szaggat rendesen.

    10.3-mas Flash-sel egyébként pl. a Youtube 240p-s videói közel folyamatosan mennek teljes képernyőn, az ATV online is, meg pár rosszabb minőségű tartalom, viszont a kicsit magasabb felbontástól (indavideo.hu, videa.hu, online filmnéző oldalak) már beszarik, kb. 2-3 fps-t tud produkálni.
    Én végül maradtam a Maxthon-nál, meg mellette fent kellett hagyjam az Opera-t a letöltésekhez.
    Ezúton is üzenem az összes böngésző fejlesztőnek, hogy szégyellje össze magát amiért nem tudnak egy tetves programot írni, amiben legalább a fontos dolgok rendesen működnek és mellette nem tetű lassú.
    Egyébként ez a zavaró optimalizálatlanság az Android App-ok túlnyomó részére igaz. Ezért nem fizetek elvből egyikért se, egy csomót százezres letöltésűt lehajingáltam már, mert szemét módon bugos volt.

    Szóval most úgy vagyok a telefonnal, hogy kivárom még a 8 napot, Rom-olok addig vele, de utána esélyes hogy visszaküldöm, mert ennek már kényelmetlen a kezelése, főleg ezzel a csúszós hátlappal.
    Majd utána nézek van-e valami alternatíva, egyel kisebb kijelzővel ebben az árkategóriában, hangyányit jobb teljesítménnyel.

Új hozzászólás Aktív témák