Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #61801 üzenetére

    Imádom amikor ilyen oldalak nekiállnak tech cikkeket írni, a gond csak az hogy többen olvassák el ezeket mint a tényleg szakmai oldalakat fórumokat, aztán ezeknek kell később elmagyaráznom hogy miért nem igaz amit olvasott.
    A cikkíró gondolom nem jelerősségre hanem átviteli sebességre gondolt, és az egész arra épül hogy régen valóban jelentősen meg tudott emelkedni az átviteli sebesség a titkosítás kikapcsolása után csak ennek más oka volt. Nekem is volt régen egy 800 méteres pont pont wifi kapcsolatom amit a csóróság miatt két teljesen gyári tp-link 741nd oldott meg openwrt-vel, de működött mert még akkoriban nem volt annyira sok wifi hálózat, az átviteli sebesség olyan 6-8mbit volt száraz időben, aztán később olvastam itt a ph fórumon valahol egy olyat hogy a titkosítást ki kell kapcsolni és sokkal több lesz a sebesség, így hát teszt jelleggel megtettem és engem is meglepett hogy 12-14 körüli lett az átvitel onnantól és minden körülmény között érezhető volt a növekedés, de mivel én úgy tudtam hogy a titkosítás önmagában nem vesz el a hasznos bitrátából így nem emiatt javult a helyzet, kicsit utánaolvasva megtudtam hogy a routerek cpu-ja volt a szűk keresztmetszet, miután attól mentesítve lett jobban tudott foglalkozni a wifi átvitel vezérlésével, később ugyanezt kipróbáltam az akkoriban még jónak számító wrt54gl-en is és ott is hozott pluszt, sőt a cpu húzás is.

Új hozzászólás Aktív témák