Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz polip #3301 üzenetére

    Azért gyártanak külön AP-t, amiért gyártanak külön switchet is ... csak amíg a switchre van kereslet, addig külön AP-re nem nagyon, valszeg ezért nem sokkal olcsóbb egy AP, mint egy router. (annak idején én is AP-t akartam venni, mert a madzagos routerem elég profi és nem akartam kidobni, de aztán rájöttem, h semmivel sem olcsóbb, így vettem egy wifi routert, amit AP-ként használok, így továbbra is a régi router routol)

    Bocsi, rosszul fogalmaztam, a munkaállomásokra értettem a dinamikus ip-t, a második routernek adj kézzel egy olyan címet, ami beleillik az adott netmaskba. (1ébként ha az első router lan portjából egy madzagot dugnál a második wan portjába, akkor az első router oszthatna a másodiknak dinapmikus ip-t, de ne így csináld, maradjon a lan portban a kábel, felesleges külön fürtöt kialakítani)

    Azért fognak az első routertől címet kapni a munkaállomások, mert a második router most egy vezeték nélküli switchként (azaz AP-ként műxik), és mivel itt a dhcp le lesz tiltva, így automatikus beállításokkal az első routert fogják megtalálni, így tőle kapnak ip-t (ugye a routolás konkrétan alhálózatok közötti útválasztást jelent, de mivel a második routernek a lan és nem a wan portjába dugtad a zsinórt, ami az elsőből jön, így nincs külön alhálózat, következésképpen a második routernek nem kell routolnia, csak a vmelyik lan portján bejövő jelet továbbítja a megfelelő másik portjára)

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák