Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nightquest

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jó ideje küszködök a helyi hálózat problémájával, de nem jöttem rá a megoldásra, így ide fordulok.
    A probléma az, hogy Windows XP-k között nem megy a fájlmegosztás, nem látszik a munkacsoportban se a saját, se a többi gép, windowsos keresésnél csak a saját gépet találja meg, pingnél ip cím alapján minden gépet pinggel, de név alapján nem, továbbá pl. játszani lehet a hálózaton több gép között TCP/IP-n át és a net is megy. Nem emlékszem, hogy bármi lényegeset változtattam volna akkor, amikor ez a hiba előjött és nem minden gépen van ez a hálózatban. Ha számít, router köti össze a gépeket, Win XP Prof. van mindegyiken és ugyanilyen hálózati beállításokkal ment sokáig jól (legalábbis azt hiszem, hogy ugyanilyennel). Nagyjából értek a hálózatokhoz, szerintem minden alapvető dolgot kipróbáltam, de azért bármilyen tanácsot fogadok.
    Emellett egy kicsit idevágó gondot is megemlítenék: az utóbbi időben (szintén ''váratlanul'') a hálózat sebessége nagyon lelassult, főleg az egyik gépen, ami azt takarja, hogy az ADSL alig vánszorog, a router honlapja is lassan jön be, ahol lehet a hálózaton másolni, ott is nagyon lassú. Ami még érdekes, hogy az egyik gép lényegében jól megy, a második is, de ha a harmadik be van kapcsolva, lelassítja a második netsebességét is, mégha nem is használhatatlanra (nézegettem már spyware-t, stb., meg volt a harmadik gépen Windows újratelepítés is és van torrentezés, de cfos használata mellett). Korábban is azért hagyott némi kívánnivalót maga után a netsebesség, főleg a honlapok betöltődése (fájlletöltés csak a harmadik gépen nagyon lassú mostanában). Mi lehet ez, kábelhiba vagy a router hibája/rossz beállítása?

    A válaszokat előre is köszönöm!

    U.i.: Bocs, hogy több helyre is beírom, nem tudom, hova lenne a legjobb és így több ember megtalálja, de remélem, nem szabálybaütköző a dolog.

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3356 üzenetére

    Köszi, hogy megpróbálsz segíteni, itt vannak a válaszaim:
    Semmilyen tűzfal sincs bekapcsolva.
    Egy munkacsoportban van minden gép.
    Igen, csak az IP címek utolsó tagja különbözik a gépeknél.
    Megcsináltam a hosts fájlos dolgot, annyit javított, hogy tudom már pingelni a többi gépet név szerint is, de mást sajnos nem, továbbra sincs egy gép sem a munkacsoporton belül, amikor belelépek.
    A DNS szerveres dolgot nem egészen értem, hova és milyet kéne egy helyi hálózaton?

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz lúzer #3402 üzenetére

    Tényleg hülyén hangik, bár mindent el tudok képzelni, de nekem jó volt sokáig úgy a hálózat, hogy nem volt jelszó megadva egyik gépen se. Egyszerűen ''magától'' romlott el a dolog, nem emlékszem, hogy bármi különöset tettem akkor a géppel vagy történt valami. Azért majd megpróbálhatom végülis, örülnék, ha segítene és hálás lennék neked:)

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3395 üzenetére

    Szóval akkor a fejlemények:
    1. XP Prof. fut a gépeken, de nem egyforma állapotúak, van amire még nem tettem fel újra az SP1-et és egyiken sincs SP2 (sok rosszat hallottam róla, bár lehet, hogy mégis megéri).
    2. El van indítva a számítógép-tallózó.
    3. Nem is tudom, az egyértelmű volt-e eddig, de három gépből kettőnél jó a helyzet, megy a hálózat, a harmadik nem látja magát és mást, és ezen a bizonyos gépen van átjáró beállítva, kéne a többire is?
    4. SMC 7004VBR a router. Küldöm a leírását! A közvetlen összekötést most nem tudom olyan egyszerűen megoldani, de majd megpróbálom, ha más nincs.
    5. Akkor jól gondoltam a DNS-t.
    6. Amikor belépek a munkacsoportba (ami azonnal történik, semmi várakozás), akkor egyszerűen üresnek mutatja, mintha nem lenne benne gép vagy nem lennének bekapcsolva.
    7. Ezek vannak nyitva:
    13 [ Daytime => Time of day ]
    135 [ epmap => DCE endpoint resolution ]
    És egy másik gépen, ahol jó a hálózat:
    135 [ epmap => DCE endpoint resolution ]
    139 [ Netbios-ssn => NETBIOS Session Service ]
    445 [ Microsoft-Ds ]
    A rossz gépről csak a TTL-t és az Open Portsot mondja meg, egy jóról meg sok mást, pl. milyen munkacsoportban van, stb.
    Remélem, ennyiből sikerül valamit kihámozni!:)

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz Budaházy #3414 üzenetére

    Be van kapcsolva a DHCP, de azért köszi a próbálkozást.

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3465 üzenetére

    Megkésve, de itt vannak a válaszok:
    Minden gépen egy felhasználó volt és mind más nevű. Sose állítottam be jelszót, lehet, hogy a hitelesítést vettem le (mindig is).
    Azt hiszem, tényleg ideje lenne egy SP2-nek. Tudsz bármi érdemleges hátrányt (program inkompatibilitás vagy bármi más)?
    Azért van beállítva átjáró, mert próbáltam, hátha így megjavul a hálózat, alapból nem volt, bár már nem tudom, régen volt-e, végül is megér egy próbát.
    Az a három port egy jó gépen van nyitva, ha jól rémlik az előző hozzászólásom, van azért átfedés a nyitott portokban, de a rossz gépen tényleg csak 2 van nyitva.
    Megnéztem az eseménynaplót, nem tudom, mi mi lehet pontosan, de egy két gyanús dolog:
    1. A futásidejű környezet a tranzakciós komponensek támogatását igénylő tranzakciók inicializálására nem képes. Bizonyosodjon meg arról, hogy az MS-DTC fut. (DtcGetTransactionManagerEx(): hr = 0x8004d01b)
    2. A DCOM Kiszolgálót nem lehet elindítani: {FB7199AB-79BF-11D2-8D94-0000F875C541}. A következő hiba történt:
    ''A rendszer nem találja a megadott fájlt. ''
    Az alábbi parancs végrehajtása közben:
    -Embedding
    3. NetBT: Az inicializálás sikertelen, mert az illesztőprogram számára nem hozható létre az eszköz.
    4. A szolgáltatás (OMSCAN) a következő hiba következtében leállt:
    A rendszer nem találja a megadott fájlt.
    5.sptd: Az illesztőprogram belső hibát talált az adatstruktúrájában a következőhöz: .
    6. Rasman: A távelérési kapcsolatkezelő nem indult el, mivel nem tudta létrehozni a puffereket. Indítsa újra a számítógépet. A hozzáférés megtagadva.
    7. SideBySide: Az alkalmazás érvénytelen jegyzékfájl miatt nem tudott indulni.
    stb. (van rengeteg, bár talán ezek a fő fajták, meg a nem régiek)
    Van valami gyanús?
    Igen, biztos, hogy nincs tűzfalazva, azért ennyire értek a dolgokhoz, már bocsi.
    Igen, engedélyezve van a f. és ny. megosztás.
    Szabály a routerben? Mire gondolsz? Bár szerintem nincs.

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3615 üzenetére

    Most gyorsan jön a válasz:
    - Rendben, majd megpróbálkozok az SP2-vel.
    - Most nincs átjáró, de nem lett semmi se jobb.
    - Nekem is gyanús volt, hogy nincs elég port nyitva, de gondolom, ezt közvetlenül nem lehet elintézni.
    - Akkor tegyek még valamit az Eseménynaplóval? Vagy erről ennyit?
    - A routerben is le van tiltva a tűzfal, szóval nem hiszem, hogy ez szerepet játszana.
    - Az a helyzet, hogy az alaplapomon van integrált hálózat, meg vettem bele egy kártyát is (úgy hallottam, hogy jobb a kártya, bár már kételkedek benne egy ideje). Eddig a kártyát használtam, úgyhogy most rögtön kipróbáltam az integráltat, de ugyanaz. Aztán eljátszottam az integrálttal az újraindítós-letiltós mókát, de szintén semmi. Esetleg az lehet gond, hogy a Windows látja mindkét hálózati elérést, és nem elég, hogy le van tiltva az, amelyiket nem használom, hanem a Windows számára is láthatatlanná kéne tegyem?
    - Igen, írtottam többször is vírust és spy-/adware-t.
    - Apropó, még egy kis infó a Languardból, ezt írja a rossz gépen futtatva saját magáról:

    NETBIOS discovery ...
    Done sending, waiting for responses ...
    SNMP discovery ...
    Community string : public
    Done sending, waiting for responses ...
    ICMP sweep ... (PING !)
    Done sending, waiting for responses ...
    PONG from 192.168.2.146
    - Time to live (TTL) = 48 (64)
    + 16 hop(s) away
    - ICMP code in response = 0 => Windows box
    - Timestamp Reply (192.168.2.146)
    Ready
    1 Computer(s) found.

    [192.168.2.146]
    Resolving 192.168.2.146...

    Port probing ( waiting 1 sec) [1/2] ...
    mate
    Port probing ( waiting 1 sec) [2/2] ...
    2 open port(s).
    Gathering banners ...
    13 - Daytime => Time of day
    Operating System : Windows
    Alerts probing ..
    Checking FTP Alerts ...
    Checking DNS Alerts ...
    Checking Mail Alerts ...
    Checking Service Alerts ...
    Checking RPC Alerts ...
    Checking Miscellaneus ...
    Checking Information ...
    Ready

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3744 üzenetére

    Ismét a válaszok:
    3. Forrás: NetBT Eseményazonosító: 4311
    6. Forrás: Rasman Eseményazonosító: 20035

    Illetve ezt nem tudom, írtam-e már, de gyakori hiba:

    Forrás: Service Control Manager Eseményazonosító: 7023
    A szolgáltatás (Távelérési csatlakozáskezelő) leállt a következő hibával:
    A hozzáférés megtagadva.

    Nem volt újratelepítve (ezt próbálom megúszni, ha lehet), csak javítótelepítés volt (ami eddig általában megoldotta a gondokat, de most sajnos nem). Hogy érted, hogy buherált? Nincs beleszerkesztve Service Pack, meg semmi, azok a fájlok vannak rajta, amik egy eredeti telepítő CD-n. Na meg ezzel a CD-vel telepítettem már és akkor jó volt a hálózat.

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3779 üzenetére

    Van egy jó hírem: előrehaladás történt!
    A 2. tipp jött be, WinSock helyreállítás és ip reset. Végre ez a nap is eljött!:) Bár fura, hogy az első pontban említett .dll nekem nem hiányzik és ugye mégis van hibaüzenet, talán csak sérült?
    Viszont lenne még egy kérdésem:
    Ez a Windows fájlmegosztási hitelesítés dolog kicsit magas nekem, mert ugyan most látszik a munkacsoportban minden gép mindenhol, de a belépésekkel gond van. Minden gépen saját magába be tudok lépni a hálózaton, de különböző hibák vannak más gépekre lépésnél:
    1. Hozzáférés megtagadva.
    2. A felhasználó számára ezen a számítógépen a kért bejelentkezési típus nem engedélyezett.
    3. Azért nem sikerült kapcsolódnia, mert kettős név van a hálózaton. (Ez egy rövid időre megszűnik, ha újraindítom azt a gépet, ahonnan be akarok lépni a másikra.)
    Leginkább az érdekelne, hogy végülis kell-e Vendék fiók engedélyezve legyen, a hálókártyánál legyen-e hálózati hitelesítés, ha igen, legyen-e pipálva a számítógépként és a vendégként való hitelesítés, továbbá a megosztásoknál milyen csoportot, felhasználót vegyek hozzá az engedélyekhez, stb.. Már annyi mindent hallottam, meg vagyok kissé keveredve. Egyébként nincs egyik gépen se jelszó beállítva a felhasználókhoz és ha lehet, nem szeretnék minden gépen minden felhasználót létrehozni, ment nekem ez már anélkül is, csak már nem tudom, hogyan.

    Még valami: miközben próbálgattam, valamit elállítottam, és a Windows belépésnél bejön a jelszókérő ablak, az Üdvözöljük szöveg nem kék háttéren fehér betűvel jön be, hanem egy ablakban, kikapcsolásnál is ablak, stb. Ezt hogy lehet visszaállítani?

    Köszi az eddigi kitartó türelmed, és hogy sikerült megoldani már majdnem teljesen a problémát, remélem, a maradékot is összehozzuk!

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3825 üzenetére

    Sajnos még mindig nem tökéletes minden.
    Ahogy utánanéztem, a vendégfiók letiltásának nincs is köze a hálózathoz, már ha a felhasználói fiókoknál nézem. Vagy te nem úgy gondoltad?
    Nem egészen értem ezt a felhasználóneves dolgot. Ha létrehozok egy azonos nevet mindegyik gépen, akkor hogy kell belépni egy másik gépre, hogy azt használjam? Vagy mi ennek az értelme? Bocs, hogy megint értetlenkedem, de milyen felületre gondolsz, amin dolgoznánk?
    Nincs két gépnek azonos neve és IP címe, ezt megnéztem. A helyzet pontosan az, hogy A gépről B-be ha be akarok lépni, akkor ezt írja ki, de ha C-ről akarok B-be, akkor semmi gond. Így talán A-ban van a hiba, de A eseménynaplójában semmit nem láttam erre vonatkozóan. Esetleg az megkeverhette a dolgokat, hogy volt pár hálókártya csere és új IP címek lettek így?
    Próbáltam már vendég hitelesítéssel, anélkül is, úgy is, hogy kivettem az egész hitelesítést, meg áttettem a fájlmegosztást egyszerűre, variáltam a lokális házirendben is, de semmi. Az a fura, hogy próbáltam minden gépen hasonló állapotot alkotni, de a hálózati eléréseknél így is más-más hibaüzenet van.
    Egyébként ha az ember nem akar semmiféle hitelesítést, meg minden, nézze csak mindenki amit akar, akkor nem jó az egyszerű fájlmegosztás? Elvileg az nem lenne problémamentesebb?
    Ha meg maradok a részletesebb megosztási beállításoknál, akkor a Mindenkit mindenképp ki kell venni vagy elég mellé rakni még felhasználókat? (Most csak olyan szempontból, hogy működjön a háló, nem kell biztonságos legyen.) Mire jó, ha ott berakom a HÁLÓZATot vagy a Vendéget?
    Az üdvözlőképernyőt sikerült megcsinálni, köszi!
    Várom a válaszaid!

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3825 üzenetére

    Mivel valamiért nem tudom szerkeszteni az előző hozzászólásom, ezért írok egy újat:
    Végülis csak rájöttem erre az engedélyeztetési dologra, most már ez is megoldódott! Igaz, végül létrehoztam minden gépen minden felhasználót. Ettől csak azért féltem, mert csak később jöttem rá, hogy a Windows bejelentkezésnél meg lehet csinálni, hogy automatikusan belépjen egy felhasználóhóz, nem akartam volna folyton kiválasztani azt az egyet, amit használok. Viszont annyi furcsaság van, hogy az egyik gépen, amikor visszahozom képernyőkímélőből, akkor feldobja a felhasználóváltás képernyőt. Ezt hogy lehet kikapcsolni? Érdekes, mert szerintem mindenhol mindent ugyanúgy állítottam be.

    Rájöttem a kettős név probléma megoldására: korábban valaki tanácsolta, hogy buheráljak a hosts fájlban és most azt kiszedtem, amit odaírtam és kész!

    Még valami:
    Az mitől lehet, hogy ugyan 100 mbites a hálózat, de a fájlmásolás csak kb. 1-2 mbyte-tal megy másodpercenként? Tudtommal legalább 10-12 kéne legyen. Ennyire lassú a Windows fájlmegosztása? Sőt még néha a távoli gép könyvtárai között is lassan vált a Total Commander.

    [Szerkesztve]

  • Nightquest

    csendes tag

    Köszi, hogy szóltál! Bár nem ez volt a hiba, de ez odavezetett a megfelelő helyre és láttam, hogy van egy Üdvözlőképernyő lehetőség, az nem volt a többi gépen kijelölve.

    A sebességgondhoz még annyit, hogy az egyik gépbe nemrég lett véve egy 1000 Mbites kártya és valamiért a Windows 10 megás hálózatot csinál csak. Illetve először 100 megát ír ki, majd kb. ha egy perc múlva nézem meg a kapcsolatot, már csak 10 megát. Na ez mi lehet? Mintha egyébként lassabb is lenne az onnan másolás, bár eléggé ugrándozott a sebesség minden gépnél, ahogy próbálgattam, de kb. 2,5 mega fölé nem ment.

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3901 üzenetére

    Még nem sikerült mindent kipróbálnom, most így állok:
    Van AV, az AVG Free Edition és úgy láttam, nincs benne hálózati vizsgálat opció. Próbáltam a meghajtó mountolást (azt is TC-ben) és ugyanaz a sebesség. Illetve elég érdekes, hogy van, amikor felmegy 7 mega körülre is, de van, amikor kevesebb, akár csak 1 mega. Egyébként mintha az is lassítaná, ha az a gép be van kapcsolva, ahol a 10 megás gond van. A 7 mega/sec az kb. normális a wines fájlmásolásnál?
    Azt tudom, hogy minden 1 gigás kell legyen az 1 gigás hálóhoz és mivel a router nem az, eleve reménytelen is, de elég lenne a 100 megás is, ha menne... Majd kipóbálom akkor a telepítő CD-jét. Esetleg lehet driver gond?
    Miért nyilvánvaló, hogy a TC-ben lassú a hálózat? Hol lehet úgy fájlt másolni, hogy a lehető leggyorsabb legyen?
    Ja és bocsi, hogy elfelejtettem, hogy te írtad a hostsos dolgot:)

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3909 üzenetére

    Sajnos nem szolgálhatok jó hírrel.
    1. Minden féle fájl esetén ilyen lassan megy.
    2. Windows Intéző és mountolás se jó.
    3. Az Eszközkezelő mindent rendben talál és tudnia kell a routernek gond nélkül a 100 megát minden porton, a lámpái jelzik is, hogy úgy működik (pedig ugye a hibás gépen csak 10 megát ír a kapcsolat).
    Próbáltam a diagnosztizálást és ott is azt írja, hogy 10 mega, full duplex. Illetve amikor elindul a kapcsolat (mondjuk letiltás és engedélyezés után), akkor 100 mega, half duplex van eleinte egy kis ideig. A tesztek rendben lefutottak, viszont a kábelnél az 5-6, 7-8 érre nem írta, hogy rendben van, vagy csak azért van ez, mert 10 megán azokat nem használja?
    Próbáltam azt, hogy kényszerítem a kapcsolatot 100 mega full duplexre, illetve tettem fel újabb drivert (a CD-n lévő a jelenlegi, de a neten van újabb), viszont ezen esetekben meg gyakorlatilag meghal a net, hihetetlen lassan tölt be minden oldalt, a torrentek sebessége is kb. 1 k-ra esik le, de a sok próbálkozás közben volt olyan is, hogy totál meghalt a net, az Explorer ki is írta, hogy nem találja a kereső lapot, nem látszott a többi gép, stb. (Viszont ilyenkor a diagnosztizáló program 100 mega full duplexet írt ki, minden kábel ér rendben, stb.) Ami még fura, hogy a ''jó'' driverre visszaállva se azonnal jött rendbe a net. Egyébként próbáltam a hálózati varázslót, gép és router újraindítást, hálózati kártya kivétele az Eszközkezelőből, stb. (Ezen dolgok hozták rendbe a netet a ''jó'' drivernél, de a többinél semmi hatás.)
    Talán hibás a hálókártya? Pedig nemrég lett véve és egy Realtekes kártya. Vagy az alaplappal van a gond? Mert a Windows is friss telepítés.
    Még annyi infó, hogy hasonló majdnem használhatatlan net jelenség volt korábban is, azért lett újrainstallálva a Windows, de az nem segített (ezt ide is írtam, talán emlékszel még), viszont egy másik fórum tanácsára hálókártya csere után jó lett a net, legalábbis ennyire, mint most.

  • Nightquest

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sajnos egy nagyon makacs kékhalálba ütköztem. A töténet úgy szól, hogy netezés közbeni géplefagyás után újraindítottam a rendszert és bejött egy kékhalál, amelyról annyit sikerült kideríteni, hogy a hálózattal, hálózati kártyával kapcsolatos, mert azt letiltva jó volt a gép, de a próbálkozások közben előjött még egy fura hiba, majd végül úgy döntöttem, inkább repair install. Csak hogy az, miután felmásolta a fájlokat és újraindította a gépet, egy mégújabb kékhalált okozott, amiből nem látok kiutat, semmilyen módban nem indul a Windows (van, amikor csak újraindul a betöltésnél kékhalál nélkül), próbáltam sok dolgot (vinyóellenőrzés, memtest, windows\repairból egy korábbi registry betöltése, stb.), de semmi. Van erre valami megoldás, vagy már tényleg csak a teljes újratelepítés segít? Lehet, hogy hülye kérdés, de ha nem törlöm a Windowst és nem repairt csinálok, hanem ráteszem a régire új telepítésként, akkor mi történik?

    A kékhalál:
    STOP: c000021a {Helyrehozhatatlan rendszerhiba}
    A rendszerfolyamat (WINDOWS LOGON PROCESS) váratlanul félbeszakadt. Állapot: 0xc0000008 (0x00000000 0x0000000).
    A rendszer leállt. (vagy valami ilyesmi, a számok biztosak)

    Esetleg írjam le a korábbi hibákat is? (az első az NDIS.SYS miatt volt, a második meg az Explorer.exe, illetve valami dll).
    Inkább hardver vagy inkább software hiba?

    A választ előre is köszönöm!

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz montressor #5573 üzenetére

    Hello!

    Köszi a sok segítséget és bocs a késői válaszért, de végül is megoldódott a probléma, mégpedig úgy, hogy csináltam egy SP2-vel integrált telepítő CD-t és azzal ment a javító telepítés, utána meg jó volt a rendszer is. Bár én úgy emlékszem, hogy korábban nekem sikerült régebbi Wines CD-vel javítani, mint ami fenn van, de logikus mindaz, amiket írtatok. Ja és lehet, hogy vírus volt, mert netezés közben jött először elő a gond és utólag átnézve volt sok vírus a gépen.

Új hozzászólás Aktív témák