Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3825 üzenetére

    Sajnos még mindig nem tökéletes minden.
    Ahogy utánanéztem, a vendégfiók letiltásának nincs is köze a hálózathoz, már ha a felhasználói fiókoknál nézem. Vagy te nem úgy gondoltad?
    Nem egészen értem ezt a felhasználóneves dolgot. Ha létrehozok egy azonos nevet mindegyik gépen, akkor hogy kell belépni egy másik gépre, hogy azt használjam? Vagy mi ennek az értelme? Bocs, hogy megint értetlenkedem, de milyen felületre gondolsz, amin dolgoznánk?
    Nincs két gépnek azonos neve és IP címe, ezt megnéztem. A helyzet pontosan az, hogy A gépről B-be ha be akarok lépni, akkor ezt írja ki, de ha C-ről akarok B-be, akkor semmi gond. Így talán A-ban van a hiba, de A eseménynaplójában semmit nem láttam erre vonatkozóan. Esetleg az megkeverhette a dolgokat, hogy volt pár hálókártya csere és új IP címek lettek így?
    Próbáltam már vendég hitelesítéssel, anélkül is, úgy is, hogy kivettem az egész hitelesítést, meg áttettem a fájlmegosztást egyszerűre, variáltam a lokális házirendben is, de semmi. Az a fura, hogy próbáltam minden gépen hasonló állapotot alkotni, de a hálózati eléréseknél így is más-más hibaüzenet van.
    Egyébként ha az ember nem akar semmiféle hitelesítést, meg minden, nézze csak mindenki amit akar, akkor nem jó az egyszerű fájlmegosztás? Elvileg az nem lenne problémamentesebb?
    Ha meg maradok a részletesebb megosztási beállításoknál, akkor a Mindenkit mindenképp ki kell venni vagy elég mellé rakni még felhasználókat? (Most csak olyan szempontból, hogy működjön a háló, nem kell biztonságos legyen.) Mire jó, ha ott berakom a HÁLÓZATot vagy a Vendéget?
    Az üdvözlőképernyőt sikerült megcsinálni, köszi!
    Várom a válaszaid!

  • Nightquest

    csendes tag

    válasz zsoi #3825 üzenetére

    Mivel valamiért nem tudom szerkeszteni az előző hozzászólásom, ezért írok egy újat:
    Végülis csak rájöttem erre az engedélyeztetési dologra, most már ez is megoldódott! Igaz, végül létrehoztam minden gépen minden felhasználót. Ettől csak azért féltem, mert csak később jöttem rá, hogy a Windows bejelentkezésnél meg lehet csinálni, hogy automatikusan belépjen egy felhasználóhóz, nem akartam volna folyton kiválasztani azt az egyet, amit használok. Viszont annyi furcsaság van, hogy az egyik gépen, amikor visszahozom képernyőkímélőből, akkor feldobja a felhasználóváltás képernyőt. Ezt hogy lehet kikapcsolni? Érdekes, mert szerintem mindenhol mindent ugyanúgy állítottam be.

    Rájöttem a kettős név probléma megoldására: korábban valaki tanácsolta, hogy buheráljak a hosts fájlban és most azt kiszedtem, amit odaírtam és kész!

    Még valami:
    Az mitől lehet, hogy ugyan 100 mbites a hálózat, de a fájlmásolás csak kb. 1-2 mbyte-tal megy másodpercenként? Tudtommal legalább 10-12 kéne legyen. Ennyire lassú a Windows fájlmegosztása? Sőt még néha a távoli gép könyvtárai között is lassan vált a Total Commander.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák