Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz kymco #15037 üzenetére

    Ami azt illeti, a másik esetben sem választja jobban Isten az embert, mintha felnőtten döntené el, hiszen a földi hívei befolyásolják a gyereket, akárhogy is szépítjük. Persze a szülőnek megvan hozzá a joga.

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #15037 üzenetére

    Ha létezik Isten és valaki őszintén elkezdi keresni úgyis rátalál nem?
    Nem válik hátrányára, ha megismeri a többi vallást, legalább jobban megérti a körülötte élőket.

    (#15040) Viszlát: Szerintem a politika a következő 10-20 évben jelentősen átalakul.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #15037 üzenetére

    "Tegyük fel, a jobb érthetőség kedvéért, hogy létezik Isten. Tegyük fel, mivel keresztény vagyok, hogy ez a keresztények Istene, és nem személytelen erő stb.
    És tegyük fel, hogy többek között azért is nevezzük Istennek, mert minden tudásban és képességben jóval felettünk áll.
    Nos, ezek után, el tudod képzelni, hogy te odaállsz, megvizsgálod az összes vallást, majd ráböksz pld az Istenre, és azt mondod, ez tetszik nekem."

    Nem, ezek után nyilván nem lehetne csakúgy rábökni valamelyikre. De épp az a lényeg, hogy az ember a választás során úgy áll oda választani, hogy az első "tegyük fel" részt ő még nem ismeri. Nem tudja, hogy létezik Isten, se azt, hogy Ő az egyetlen mindenek felett álló. Megismer pár lehetőséget ami lehetőségként van tálalva nem pedig bizonyított tényként. Majd amelyikkel ő szimpatizál azt választja. Persze a későbbiekben rájöhet, hogy ez tévedés volt és választ másikat, de akkor legalább megadjuk neki a reális választás lehetőségét.

    Nekem pl kifejezetten tetszik a Buddhizmus már amennyit eddig megismertem belőle. De annak idején kb annyit tudtam róla, amennyit a filmekből lehetett és kb egyenlő volt a szerzetesekkel.

    A másikra válaszolva.
    Nem mondtam, hogy kötelező volt a hittan. Csak azt mondtam, hogy nem volt választás. Persze így most ez számomra is félreérthetően hangzik. De nem azért nem volt választás mert muszáj volt járni. Persze lehetett választani, hogy akarok-e hittanra menni vagy sem. De ha már hittanra akart menni valaki, akkor annak kereszténységet oktattak nem mást. Ott nem volt lehetőség választani, mert csak a kereszténység volt.

    És én se azt mondom, hogy most akkor tanítsunk minden nagyobb vallást általános iskolában. Szó sincs erről. Csupán ismertessünk, hogy ha az illető eljut abba a korba, dönteni tudjon.

    @Viszlát:

    Igen, az elég szomorú, hogy keveredik a politikával. Nyilván azért mert így több embert győzhetnek meg. Nem pedig azért mert a keresztény értékeket akarnák terjeszteni. Véletlenül sem. Engem ez a rész nagyon idegesít. Hogy arra használják fel az adott vallás nevét - mert mást sajnos nem nagyon - hogy választókat nyerjenek. De ez már tényleg elmenne politikába.

    Most olvasom, ezt később te is leírtad. :)

    "a gonosz karhatalom hittanra kenyszeritett gyerekkent, megis magasrol tesznek a vallasukra meg Istenre, pedig hat szegenyek befolyasolva voltak, raadasul az en adombol!"

    Épp ez lett volna a következő. Ha szabad a választás, könnyen lehet, hogy "jobb keresztények" lennének. Igaz lehet kevesebben.
    Ami meg az adót illeti én versenysportra se költenék egy fillér állami pénzt sem. :U De komolyan, dühítő mikor hallja az ember, hogy a Vasas 100 milliós gyorssegélyt kapott az államtól... :U Ki az a Vasas? Mért jó ez nekem, mint adófizető polgárnak? Szal érted... De ez már nagyon off.

  • dezz

    nagyúr

    válasz kymco #15037 üzenetére

    "Tegyük fel, a jobb érthetőség kedvéért, hogy létezik Isten. Tegyük fel, mivel keresztény vagyok, hogy ez a keresztények Istene, és nem személytelen erő stb."

    Itt kezdődnek a bajok... A békétlenség a valójában ugyanazt az Istent, de máshogy, más "körítéssel" tisztelők és szeretők között! Sőt az egyéb vallások és világképek követői felé is, akik nem fogadják el ezeket a kreált istenképeket!

    Ez a valódi Istentől (ami nem emberi személy-szerű valami, de nem is csak egy fizikai erő, mint pl. a gravitáció) való eltérülés...

    "És tegyük fel, hogy többek között azért is nevezzük Istennek, mert minden tudásban és képességben jóval felettünk áll."

    Arra a valakire gondolsz, aki leszállt Noé elé?

    Megjegyzem, ennyi erővel akár Lucifer is lehet! A bukott angyal, aki az emberek felett áll, de Isten munkájának tönkretételére törekszik...

    (#15067) AssAssynn: Nem csak olyan van leírva, hanem az emberek saját véleménye, döntései is.

    "Arra pedig ne vegyél mérget, hogy nem tollba mondja."

    Amikor egy hang tollba mond valamit, akkor az őrület, nem Isten. Főleg, ha azt mondja, hogy ölj! Márpedig az Ószövetség istene elég sokszor mondta ezt...

    Apropó, nem furcsa egy kicsit, hogy az Ó- és Újszövetség Istene szinte teljesen más...?

    "A második bekezdés pedig "no comment"..."

    Látod, ez a no comment... Aki igazán lelkiismeretesen keres, az számba veszi ezeket a lehetőségeket is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák