Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    válasz dezz #15078 üzenetére

    Igen, van az embereknek saját döntése, véleménye, de ez még nem zárja ki azt amit írok, ugyan az igaz erre is.

    A "tollbamondásról" röviden:
    "Most pedig menj, és írd föl jelenlétükben egy táblára, jegyezd föl egy könyvbe, hogy megmaradjon mindvégig örökre szóló okmányként!" (Ézs 30,8)
    "Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Írd le magadnak egy könyvbe mindazokat az igéket, amelyeket kijelentettem neked!" (Jer 30,2)
    "Az efezusi gyülekezet angyalának írd meg..." (Jel 2,1)

    Egyébként nem is értem, hogy mondhatsz olyat, hogy ez "őrület, nem Isten", amikor azt sem tudod pontosan, hogy ez, hogy történt. El sem tudod képzelni, hogy milyen az, amikor egy prófétának látomása van, vagy amikor Isten beszél hozzá.
    Természetesen nekem nem volt ilyen, ezért én sem tudok pontos leírást adni, de te úgy beszélsz őrültségről, hogy nem is ismered.

    Az Ószövetség Istene pedig ugyanaz, mint az Újszövetségé, tekintve, hogy csak egy Isten van, s mint már a másik témában is kifejtettem, az ó-, és az újszövetség között folytonosság áll fenn.

    A "no comment"-hez még csak annyit, hogy teljesen felesleges olyan dolgokon gondolkodnom, mint például, hogy mi lenne, ha szárnyam nőne és tudnék repülni, mert ez teljesen a valóságtól elrugaszkodott gondolatmenet, vagy más szóval álmodozás csupán. Ez igaz az általad felvázoltakra is.

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák