Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elemental

    addikt

    válasz pocokxx #19809 üzenetére

    "Egy esélyünk van"

    Ebben nem vagyok meggyőződve. Te ezt honnan tudod?

  • Elemental

    addikt

    válasz pocokxx #19811 üzenetére

    Nem mondtam, hogy nem így van. Egyszerűen fogalmam sincs. Ha azt mondanám, hogy így van, vagy nem így van, akkor egyszerűen elfogadnék egy, vagy több könyvben leírt dolgot. A jelenlegi álláspontom, hogy nem tudom. De nyitott vagyok. Ez kb olyan, amikor a tanár kiadta feladatnak, hogy mindenki írja le egy papírra, hogy ennek a szobában, amiben ülünk, mekkora a hossza. Majd beszedte a papírt, és olvasta: kb 5 méter, 10 méter, stb. Erre mondta, hogy nincs helyes válasz. Az ugyanis ez lett volna: nem tudom.

    "Ha valaki csak azért házasodik, hogy ne legyen egyedül, az nem értette meg a házasság lényegét."

    Pedig sokan ezért választanak társat, és milyen sokan lesznek vallásosak ez miatt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz pocokxx #19952 üzenetére

    Az idézet nagyon igaz, bár egy s mással ki lehet egészíteni.

    (#19955) Gyok2
    Rosszul látod. Nem „habzó szájjal fröcsögve”, és főleg nem támadja.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz pocokxx #19952 üzenetére

    Mitt'omén, például az egyházügyi, duplán alkotmányellenes és emberi szabadságjog ellenes törvényünket is "keresztények" hozták.
    Mindeközben siránkoznak, hogy Európában micsoda keresztényüldözés folyik.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz pocokxx #20078 üzenetére

    Kicsit megkésve tudtam a kérdésedre válaszolni, de én a következő néhány történeteket választanám:
    - Szodoma történetéből, amikor Ábrahám alkudozik Istennel.
    - Egyiptomból kivezeti népét és a pusztai vándorlás alatt táplálja őket.
    - Jónás története.
    - Krisztus születése.
    - Amikor a bűnös nő megkeni Jézus lábát.
    - Utolsó vacsora.
    - Krisztus kereszthalála, feltámadása.
    - Pál megtérése.

  • Buthán

    csendes tag

    válasz pocokxx #20723 üzenetére

    „Egy állam, egy vallás!”
    Remélem, ez megvolt:
    1568. január 13-án a tordai országgyűlés kimondta: „A hit Istennek ajándéka és hitéért senki el nem marasztalható.”

    Szerintem meg nem érthető. Már megbocsáss, de mi a különbség a te hozzáállásod és a bolsevik, náci rendszerek támogatói, vagy frissebben, az IÁ-t támogató fanatikusok között? Az én szememben nem sok. (Ki ne hagyjam a mai, önmagukat liberálisnak nevező, világmegváltó küldetéstudattal bíró idióták tömegeit!)

    „A középkori társadalom egységes és szilárd társadalom volt, meghatározott renddel: semmi liberalizmus vagy pluralizmus.”
    Tehát az egyház tevékenységét ezzel mentegeted, mikor ezt a rendszert főképp az egyházak ideológiája teremtette és tartotta fent. Érdekes. Szerinted kik tettek több mint ezer éven keresztül arról, hogy ne legyen pluralizmus?
    Éppenséggel pár dolog mond ellent ennek a véleményednek. Kezdjük mondjuk a hozzászólásom kezdetével, a tordai országgyűléssel és az ennek ideológiai hátteret és helyszínt adó Erdéllyel. De tekinthetünk messzebbre: Indiában és Kínában szerencsére nem volt jellemző a „kereszténység”, így ez az ideológiai terror sem volt jelen. Ebből következik, hogy ez a fajta szűk látásmód nem az emberiség mint faj sajátja, csak hatalommániás, megszállott fanatikusoké.

    „vallási tévedéseik”
    Hogy te bizonyosnak hiszed magad a saját hitedben, ez legfeljebb csak a kevélységedre bizonyíték. Ha noddy, D1Rect vagy Ujjlenyomat kerülne az inkvizíció elé, te ugyanezt mondanád, és mivel – vegyük úgy, hithűek lévén – nem vonnák vissza tanaikat, te azzal is egyetértenél, ha őket küldenék máglyára. Mert „Egy állam, egy vallás!”

    „Az egyháznak voltak, sőt vannak is bűnei. De egyoldalú, ha ezeket eltúlozzák, vagy a pozitívumok említése nélkül vágják hozzá.”
    A náciknak (az SS-nek) is voltak pozitív tervei, igaz, ennek megvalósításához negatívumként csak a szláv területeket kellett volna leigázni, magukat a szlávokat pedig vagy kiirtani, vagy rabszolgasorba taszítani. Ja, és persze volt még egy „mellékes” negatív céljuk: a zsidók kiirtása. De hidd el, ha nem lett volna a világháború, és német lennél, sok pozitív érvvel tudnád alátámasztani, miért is jó a nácik rendszere a kevés kis negatívum mellett. Persze a bolsik ideológiájának és gyakorlatának sok-sok pozitívumát is lehet említeni, igaz, egy-két rossz dolog ott is becsúszott (már ideológiai szinten is), „de csak az nem hibázik, aki nem dolgozik”, ugye. Valahogy úgy sejtem, hogy az egyházad vezetői nem túl sokszor és nem eléggé hangsúlyosan emelik ki a bolsevik rendszer pozitívumait.

    Az egyházad vagy 1300-1400 éven keresztül nyomorította az életet, sajnos, máig tart a hatása. Ahogy a többi, egykor szintén kiirtandó eretneknek tartott egyházaké is, amelyek persze szintén legyártották a maguk eretnekeit, hasonló ideológiával legyilkolva őket. És még van képetek szabadságról papolni!

    Ja, egyáltalán nem érdekel, hogy milyen tudós kivel, mivel szemben volt vagy nem volt okos. Engem csak az érdekel, hogy vették maguknak a bátorságot, hogy „vallási tévedéseik” miatt öljenek (ölessenek, ha így jobban tetszik) embereket. Krisztus tanaiban hol van arra való utalás, hogy a követői öljenek meg embereket „vallási tévedéseik” miatt?

    [ Szerkesztve ]

    Csak nézek, Buthán.

  • Buthán

    csendes tag

    válasz pocokxx #20723 üzenetére

    Amúgy komolyan elhiszed, hogy bármilyen ideológiai (főleg keresztény) alapon jogos bárkinek a megölése? Mikor az egyházad szentté vértanúként is csak akkor avat valakit, ha ez a valaki vértanúvá válása során nem tanúsított ellenállást.

    Csak nézek, Buthán.

  • Buthán

    csendes tag

    válasz pocokxx #20731 üzenetére

    „de valamiképpen a földi igazságszolgáltatás mindenkori velejárója a büntetés”
    Földi igazságszolgáltatás? Miért is? Mert olyan vallási elvei voltak, amik nem voltak kompatibilisek azzal az ideológiával, amit az egyház határozott meg? Érted? Önmagában nem volt semmilyen negatív vagy vélt negatív hatása semmilyen nem keresztény hitnek, vallásnak, így a világi hatalom, a földi igazságszolgáltatás eleve nem is foglalkozott volna az ilyen hitek vallóival, főleg nem büntette volna őket, ha az egyházad nem ilyen ideológiát ad, nem kényszeríti erre a világi hatalom képviselőit kiátkozással és hasonló egyházi büntetésekkel. Egyszerűen nem is érted, miről beszélsz.
    Hogy a fenébe jönnek ide önkényuralmi jelképek? Talán Bruno, Husz, Szervét, az albigensek, a baptisták és a többiek mások elnyomását akarták volna elérni vallási céljaikat? Nem éppen egy ilyen totális elnyomó hatalommal szemben hirdették, próbálták megélni saját hitüket?
    „inkább politikai, mint elvi megfontolásból született”
    Nos, ez aztán teljesen mindegy, hogy ha ti Brunóval vagy Szervéttel kapcsolatban azt hozzátok fel, hogy a világi hatalom ítélte el, mert a világi rendet forgatták volna fel. Erdélyben pedig a világi hatalom belátta, hogy ez végtelen butaság.
    „csak a négy keresztény vallásra vonatkozott”
    És? Ezzel mérhetetlenül türelmesebb volt, mint a négy keresztény vallás egyházai, vezetői Erdélyen kívül.

    „Bántóan torz példák”
    Nyilván neked az, hisz’ szembe kellene nézned a valósággal. Pl. erre az igen lényeges kérdésre sem adsz választ: „Krisztus tanaiban hol van arra való utalás, hogy a követői öljenek meg embereket «vallási tévedéseik» miatt?” Ellenpéldát jó párat lehet hozni.

    „Te talán nem vagy meggyőződve arról, amit írsz…?”
    Bocs, de te nem egyszerűen biztos vagy a hitedben, de annyira egyedülinek tartod annak „igazságát”, hogy jogosnak tartod az ezzel egyet nem értők elpusztítását is. Azok után, hogy nekem úgy rémlik, legkésőbb II. János Pál bocsánatot kért ezekért a dolgokért, ezzel beismerve, hogy bizony ezek bűnök voltak az egyház ill. képviselői részéről.
    III. Ince casus belliként tekintett az eseményre, és az eretnekek elleni keresztes háborút hirdetett a következő üzenettel: "nincs kegyelem sem korra, sem nemre, sem rangra való tekintettel."

    (#20733) kiszi07
    Tévedsz. A közszolgálati médiumok már előre említették, hogy lesz ilyen.
    De néhány ellenzéki médium:
    Húsvét alkalmából tizenkét menekültnek fogja megmosni a lábát Ferenc pápa
    Menekültek lábát fogja mosni nagycsütörtökön a pápa
    Menekültek lábát mossa meg nagycsütörtökön a pápa

    [ Szerkesztve ]

    Csak nézek, Buthán.

  • Buthán

    csendes tag

    válasz pocokxx #20737 üzenetére

    „Azt látta be, hogy, ha továbbra is ilyen heves helyi harcok dúlnak vallási meggyőződésből”
    A heves harcok nem vallási meggyőződésből dúltak. Önmagában egy vallásos ember soha nem támad a szomszédjára csak azért, mert annak más a vallása. Csak akkor teszi ezt, ha a hatalom (legyen az a világi vagy az egyházi) erre ráveszi, manipulációval vagy paranccsal.

    „Nagyon idilli világot festesz le azzal, hogy mindenki Krisztus tanítása szerint él...”
    Nem. Én azt írom, hogy így kellene. De sem ti, sem a korábbiak nem így élnek. Viszont azt meg akarták határozni, milyen is az „idilli” élet, és az általuk meghatározottól eltérőket üldözték.

    „Ahol szilárd a meggyőződés, ott elkerülhetetlen a konfliktus is.”
    Nagyon nem mindegy, milyen konfliktus. Itt is van, hiszen én támadom a hiteteket. De eszembe nem jutna fizikai agresszióval, erőszakkal arra kényszeríteni benneteket, hogy tagadjátok meg a hiteteket, és azt valljátok, amit én jónak. helyesnek látok. Szemben a ti egyházaitokkal, akik ezt évszázadokon át meg merték tenni.

    „De, ha valaki fennhangon hirdeti, és együgyűnek nevezi a pápát, aki az akkori világ első emberének tekintendő, annak már számolnia kell a következményeivel is.”
    És te ezt komolyan gondolod? Ennek alapján Luther és Kálvin is máglyára érdemesek, ugye? Tehát az összes lutheránus és kálvinista is. És a baptisták, az unitáriusok is. Ráadásul óriási tévedésben is vagy. A 17. század elejére a pápa réges-rég nem tekinthető a világ első emberének. De ezzel önkéntelenül rá is mutattál az egyház ősbűnére: a világi hatalommal való összefonódásra, sőt, a világi hatalomban való dominanciára törekvésre, ennek minden következményével. Pl. az ideológiai terrorral.

    „Egyébként te most nem ítélsz meg "vallási tévedéseim" miatt...?”
    Nem, én azért ítéllek el és tartalak kevélynek, mert úgy gondolod, hogy bármikor jogos volt ilyen indokkal bárkit megölni. Hogy azt sugalmazod, hogy csak a jelen állapotok miatt nem küldelek máglyára pedig azt mutatja, hogy nem tudsz elvonatkoztatni a saját gondolatvilágodtól, azt hiszed, csak ilyen kategóriákban lehet gondolkodni.

    „egy kalap alá venni az egyházat és a nácizmust nekem épp elég "történelmietlennek"”
    Neked. Nekem meg ugyanaz a saját hatalma védelmében minden más véleményt elnyomó mentalitás mutatkozik meg.

    „gyűlölettől vezetett véleményalkotásnak tűnik”
    Hogy is van a mondás: a bűnt gyűlölöm, nem a bűnöst. Ezen elvek alapján gyúltak a máglyák is.

    „de hiszem és vallom, hogy hitelesen adja tovább Krisztus tanítását”
    No, ebben nem értünk egyet.

    „Badarság az a képzet, hogy az egyházban minden kor minden embere feddhetetlen, de az is, hogy emiatt az üdvösség jó hírét is megvessük.”
    Az a baj, hogy az egyházad által alkalmazott fenti elveket összekevered, mikor azt hiszed, hogy ha valaki az egyházad tevékenységét hiteltelennek tartja és elveti, az a jó hírt is elveti. Pedig lehet, hogy épp az utóbbi miatt veti el az előbbit.

    Csak nézek, Buthán.

  • Noddy

    senior tag

    válasz pocokxx #20741 üzenetére

    "Nagyon divatos lett a "Jézus igen, egyház nem" elv, - gondolom erre akartál utalni te is, - de alaptalan, bibliátlan és "jézustalan"... Jézus eljárt szombatonként a zsinagógába, elzarándokolt Jeruzsálembe, évről évre részt vett a pászka ünnepen. Akkor is, ha ezek a főpapok ítélték halálra."

    Az Egyház soha nem létezhet Krisztus nélkül és viszont. Tehát nincs olyan, hogy Jézus igen, egyház nem. Az más kérdés, hogy lehet-e egyháznak nevezni aki megtagadja Krisztust... szerintem mikor egy ilyen állapotba eljut akkor már nem. Ezért pusztult el a Jeruzsálemi templom is. Rá kellett jönniük, hogy nem a templomtól, az állat áldozatoktól függ az egyház, hanem a Messiástól, a Megváltótól. Sajnos sok felekezet beleesett ebbe a hibába, hogy mikor egy pici földi hatalom is a kezébe került abban kezdett el bízni és nem Istenben. Emiatt volt rossz, hogy az állami hatalom összefonódott a keresztyénséggel.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz pocokxx #20744 üzenetére

    Boldog Feltámadás Ünnepet! :)

    "Szombat elmúltával, a hét első napjára virradóan elment a magdalai Mária és a másik Mária, hogy megnézzék a sírt.
    És íme, nagy földrengés támadt, mert az Úr angyala leszállt a mennyből, odament, elhengerítette a követ a sír szájáról, és ráült.
    Megjelenése olyan volt, mint a villámlás, és a ruhája fehér, mint a hó. Tőle való félelmükben az őrök halálra rémültek.
    Az angyal így szólt az asszonyokhoz: Ti ne féljetek! Mert tudom, hogy a megfeszített Jézust keresitek. Nincs itt, mert feltámadt, amint megmondta. Jöjjetek, nézzétek meg a helyet, ahol feküdt.
    És menjetek gyorsan, mondjátok meg tanítványainak, hogy feltámadt a halálból, és íme, előttetek megy Galileába, ott majd meglátjátok. Íme, megmondtam nektek.
    Félelemmel és nagy örömmel eltelve gyorsan elhagyták a sírt, és futottak, hogy megvigyék a hírt tanítványainak. De váratlanul szembejött velük Jézus, és így szólt hozzájuk: Üdvözöllek titeket! Ők pedig odamentek hozzá, lábát megragadták, és leborultak előtte. Jézus pedig azt mondta nekik: Ne féljetek! Menjetek el, mondjátok meg az én testvéreimnek, hogy menjenek Galileába, és ott meglátnak engem." Máté evangéliuma 28,1-10

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz pocokxx #21056 üzenetére

    Azért egy tipp tőlem is.
    Tessz 4,13 -18
    Az elhunytak sorsáról nem akarunk tájékozatlanságban hagyni benneteket, testvérek, hogy ne szomorkodjatok, mint a többiek, akiknek nincsen reményük. Ha Jézus, mint ahogy hisszük, meghalt és feltámadt, akkor Isten vele együtt feltámasztja azokat is, akik Jézusban hunytak el. Az Úr tanítása alapján ugyanis ezt mondjuk nektek: Mi élők, akik az Úr eljöveteléig megmaradunk, nem előzzük meg az elhunytakat.
    A parancsszóra, a főangyal szólítására, Isten harsonájának zengésére az Úr maga száll le a mennyből. Először a Krisztusban elhunytak támadnak fel, azután mi, akik életben maradtunk. A felhőkön velük együtt elragadtatunk a magasba Krisztus elé, és így örökké az Úrral leszünk. Vigasztaljátok tehát egymást ezzel a tanítással!

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • Dilikutya

    félisten

    válasz pocokxx #21057 üzenetére

    Nem, konkrétan elhangzik benne, hogy a holtak kikelnek a sírjukból, bár Jézus volt említve, de nem itt. A két temetésben semmi közös nem volt, se a helyszín, se a pap.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • kymco

    veterán

    válasz pocokxx #21070 üzenetére

    A new age hasonló katyvaszt akar teremteni, mint anno az ószövetségi termékenységi istenek összemosott kultusza, de még inkább a római birodalom szinkretista világa. A Biblia mindkettő irányában határozottan állást foglal.
    Az ezotériával kapcsolatban több környezetemben élő ember személyesen megtapasztalta az idegen lélek munkáját, ami számomra elég erőteljesen negatívvá teszi ezt is... éd itt is tetten érhető a vallások összemosása, és ennek érdekében a keresztény tanítások kiforgatása...

    Ennyi elég, vagy írjak még?

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz pocokxx #21089 üzenetére

    A filmet még nem láttam, de a történet ismert volt számomra.
    Nagy kérdés, hogy lábbal taposhatom-e Jézust (szó szerint a képét, képletesen a benne való hitet), ha ezzel az életemet mentem meg? Ha nem tagadom meg Jézust mártír vagyok, ha igen....
    De még nagyobb kérdés, hogy lábbal taposhatom-e Jézust, ha ezzel mások életét mentem meg?
    Ha nem tagadom meg Jézust, akkor felelős vagyok mások haláláért, ha igen .....
    Érdekesek lehetnek az "igen"-es válaszok.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz pocokxx #21091 üzenetére

    A filmet nem néztem meg, de mint írtam, a történet ismerős.
    A film alapjául szolgáló történetet Endo Suszaku írta meg. Ő egy hívő japán ember, aki megélte, hogy keresztény hitével idegen szülőhazájában, a fehér keresztények között pedig japánként érezte magát kirekesztve .
    Regénye fő üzenete valószínűleg nem az, amit talán a film kidomborít, hanem az, hogy arra döbben rá a misszionárius, mikor arra kényszerítik mások kivégzésével, hogy tapossa meg Jézus képmását, hogy Jézus megalázottá lett azért, hogy sokakat megmentsen, és most sincs másként. Jézus szégyenné lett értünk, hogy mi élhessünk. Nem történik más a kép megtaposásával, csak kiábrázolódik a megváltás.

    Az író nem nagyon tudta közösségben megélni a hitét, mert a családja, környezete elfordult tőle. Japánon kívül sem lett túl közösségi ember, mint korábban írtam. Ennek a lenyomata benne lehet a regényében, és a filmben is. De nem ez az író fő üzenete szerintem.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz pocokxx #21093 üzenetére

    Nagyon jól alátámasztottad igékkel az érveidet. Nem is tudok nagyon mást mondani erre, mint hogy igen, egy tökéletes világban ez így kell, hogy működjön. De sem magamban sem másban nem nagyon érzek elég erőt ahhoz, hogy kiálljak a hitem mellett mások élete árán is.
    Így megszégyenülve úgy fogok ott maradni Jézus mellett, mint a parázna asszony, akire senki nem tudott követ dobni, mert nem volt, aki bűntelen lett volna...

    www.refujvaros.hu

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz pocokxx #21315 üzenetére

    Egy kicsivel több részlet kezd derengeni: A lelkek várják, hogy kimondja felettük az ítéletet Krisztus, de ő, mint "Pantokrátor" ugyan előjön, de közli, hogy nincs feltámadás, nincs üdvösség, nincs örök élet. Látomás vagy álom volt az egész, talán egy szerzetesé. Google nem segít...

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • kymco

    veterán

    válasz pocokxx #21316 üzenetére

    Sajnos én sem tudok segíteni. Ha megtaláltad, linkeld be légyszi... :)

    www.refujvaros.hu

  • borg25

    senior tag

    válasz pocokxx #21316 üzenetére

    Sajna én se tudok segíteni a novella címével.
    Egy mátrixszal viszont szolgálhatok, hogy mi van ha van Isten, mi van ha nincs, halálodkor mi történik, ha hiszel benne és mi van ha nem:

    [M]____Hiszel_Istenben____________Nem_hiszel_Istenben
    Létezik___Az_lesz_amit_vársz_________Ha nem tartottad be Isten törvényeit bukta
    N_létezik___________Meghalsz, nem fogod tudni, hogy nincs
    _________Végig boldog voltál a hitben, hogy lesz jó
    _________Volt kire támaszkodni_______Az életben csak magadra számíthattál
    _________Feleslegesen tartottad be___Nem gond, hogy nem tartottad
    _________ a törvényeket_____________ be a törvényeit.[/M]

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz pocokxx #21365 üzenetére

    Ebben az esetben is jogos a felvetés. Tudta mi következik, megtudta volna előzni, nem tette. Ez nekem NEM tökéletes szeretet. Ha én nem segítek embertársamon, pedig tehetném, akkor az nem mondható a részemről szeretetnek.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • borg25

    senior tag

    válasz pocokxx #21419 üzenetére

    Tudom a kereszténységben, s úgy a vallások többségénél (Tisztelet a kivételnek: pl: Buddhizmus) az az egyik vonzerő, hogy örök életet ígér. Csak szerintem a hit lényege, nem a hit az örökkévalóságban, hanem hit az értékrendben. Még akkor is, ha nincs semmilyen jutalom, vagy örökélet.
    Bizonyos mértékig ezért tisztelném a sátánistákat, mert a Bibliában le van írva, hogy a végén veszíteni fognak. Ők még is azt mondják, hogy ezért a veszett ügyért harcolnak. Persze nem vagyok naiv, tudom, hogy az egyik fele meg van vezetve, a másik pedig hisz benne, hogy mégis csak győzni fognak, de akkor is. Az igazi hit, az mikor a háromszáz kiáll és harcol, mégha tudják is, hogy ők itt meghalnak, de remélik, hogy áldozatuk nem lesz hiábavaló, s később ez hozzásegíti a többieket a győzelemhez. Mert a hitet megtagadva tovább élni rosszabb, mint a hitért meghalni.
    Szánom azt, aki az örökkévalóság, vagy az erőviszonyok miatt dönt egyik vagy másik hit mellett.

  • borg25

    senior tag

    válasz pocokxx #21423 üzenetére

    Vallást az ember két dolog miatt választ, vagy az életben találkozik egy eseménnyel, amire csak abban a vallásban kap választ, vagy a vallás mutat egy olyan (pillanatnyilag) értékes dolgot, amiért hajlandó az egyén meghozni azt az áldozatot, amit a vallás kér. Utóbbi egyszerű befektetés-nyereség számítás a dolgok pillanatnyi értékelése alapján. Míg eléri az áhított célt (örök élet) sok kis dolgot kell megtennie, és sok kis dolgot kap ezért cserébe. Csúnya szóval élve ez a munka-jutalmazás páros új szokásokat alakít ki, a tanulási folyamat során változik az egyén értékrendje, személyisége. Ez az új személyiség a dolgokat másként fogja értékelni. Lehet, hogy még ugyanúgy az örök élet lesz a legfőbb érték, de kereszténység esetén meg fog jelenni a szeret értéke, hogy milyen jó dolog szeretetet adni, és kapni. Megtanulja értékelni ennek a fontosságát. Egy idő után pedig a szeretet lesz a legfőbb érték. Értékesebb lesz, mint az örök élet, vagy bármi más. A vallás minden filozófiai, és erkölcsi nézetét magáévá teszi, innentől kezdve azért választja azt a vallást, mert az értékrendje a lehető legközelebb áll az övéhez. Más (vallások) nem tudnak olyan értéket (pl örök élet + ingyen sör) felmutatni, ami számára értékes lenne, s beindíthatna egy új munka-jutalmazás alapú tanulási ciklust, hogy a másik dolog értékrendjét vallja magáénak, s a mellett kötelezze el magát.

    A háromszáz szerintem nem a vértanúság miatt áldozta fel magát. Egyszerűen tudták, hogy hosszútávon a görög városállamoknak az a jó, ha a szorosnál egy ideig feltartják a Perzsákat. Ha tudtak volna más lehetőségről azt választják. Az értékrendjükbe nem fért bele a megfutamodás. Azért a vértanuk pillanatnyi áldozata nem volt olyan könnyű. Viszont Péternek is könnyebb volt vértanú halált halni, semmint negyedszerre is megtagadni Jézust.

  • Elemental

    addikt

    válasz pocokxx #21584 üzenetére

    A másokért vállalt szenvedés nekem azt jelenti, hogy beszaladsz valakiért az égő házba, vállalva, hogy megégsz, vagy ha kiszalad a kocsi elé, akkor utána szaladsz, vállalva, hogy téged elcsap az autó.

    A kereszthalál, már ha volt olyan, az olyan eset, amikor Jézus tudta, hogy mit miért tesz, de tegyük fel, hogy te kiállsz a tér közepére egy korbáccsal, és elkezded magad verni az emberek érdekében, annak mi értelme?

  • MageRG

    addikt

    válasz pocokxx #21590 üzenetére

    "Kánon alatt nem tudom mit értesz,..."
    Szentháromság kontra adopcianizmus, az ebionita felfogás és Photinus értelmezése. Kvázi Jézus teljesen ember volt, vagy csak halála után vált istenné.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák