Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz Parci #27819 üzenetére

    Számomra az is rendben van, amit te írsz. El is kell ismernem, hogy van benne racionalitás, s megfontolandó. Méregelendő is ez a szempont mindenkinek. de ilyenkor mindig elgondolkodok egy általános felelőségen.

    Az így bekapott vírust én is könnyebben viszem el családtagoknak, idős rokonoknak, ismerősöknek, s akár a szomszédban lévő boltosnak is. Ha ez marad az általános gondolkodás globálisan, ha több ember a potenciális hordozó, akkor annak is komoly következményei vannak. adott egy védettségi százalék, de ha tömegesen újra és újra találkozik vele mindenki (mert nagyobb az általános fertőzöttség), akkor a réseket is a pajzson még könnyebben találja meg a vírus, még erősebb a mutációs-evolúció. Tudunk az ember beállítottsága ilyen. Mindig az egyes énből, a saját létezéséből indul ki, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nem biztos az, hogy én ezt az utat szeretném választani.

    Illetve eszembe jutott, az átoltottsági térkép is. Szabolcs-szatmárban pl. kifejezetten rossz az átoltottsági arány....

    Mindezek ellenére aug vége-szeptember eleje vidor fesztivál (rengeteg ingyenes koncerttel, rendezvénnyel is, ahol tömegek vannak folyamatosan jelen)

    Egy ilyen megyében - ahol az átoltottsági arány rendkívül alacsony, az általános felelősség is még gyengébb - ott igen, egy ilyen időszak után brutális detonáció történhet a számokban... A téli hónapokhz közeledve egyre inkább.

    Szerintem ebből a kontextusból is mérlegelni kell, hogy mi az, ami segíthet a járvány leküzdésében. Bedobtak egy ilyen 3. oltást? Igen, ez kockázatos, de egy dolog biztos. A számok szerintem szükségszerűen még így igazolni fogják őket. A kezük is mosható lesz, s nem csak a koronavírus miatt :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz Parci #27819 üzenetére

    "nincs abban semmi tudomány-szkeptikus, hogy úgy gondolom, hogy oltás után nem biztos, hogy nem érdemes találkozni a teljes, aktuális vírussal, "

    A nem veszélyezetteknek és egyben vakcinázottaknak, akiknek bizonyítottan a vakcina beadása után magas volt az antitest számuk és nem csak Sinopharmot kaptak (mivel ez nem indukál sejtes védelmet) azok ezt megtehetik, azoknak az aktív vírus jó booster lehet. Azonban aki veszélyeztetett, azoknak ezt nem ajánlom, mert számukra ez orosz rulett lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák