Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackV

    őstag

    válasz Kékes525 #27821 üzenetére

    "A nem veszélyezetteknek és egyben vakcinázottaknak, akiknek bizonyítottan a vakcina beadása után magas volt az antitest számuk és nem csak Sinopharmot kaptak (mivel ez nem indukál sejtes védelmet) azok ezt megtehetik, azoknak az aktív vírus jó booster lehet. Azonban aki veszélyeztetett, azoknak ezt nem ajánlom, mert számukra ez orosz rulett lenne."

    A sejtes védelem alatt gondolom killer/helper T-sejtekre gondolsz, (tudom a B sejtest nem a cellulárishoz szokták sorolni.)

    Viszont. Árnyalnám a jelentőségét annak, amit a memória immunitás kapcsán társítasz a T-sejteknek és a különböző oltásoknak. A CD4/CD8 sejtek nagyon hatékonyak ha jelen vannak, de idővel ugyanúgy szépen ürülnek ki a véráramból, szöveti folyadékokból, mint az antitestek. És itt jön a lényeg. A memória T sejtek aktivációja viszont sokkal nehezebb, mint a memória B-sejteké. A memória B-sejtek autonóm módon is képesek felismerni pl a nyirokrendszerben feldúsult vírusokat, virion állapotukban. Tudtommal a memória T-sejteknek komolyabb szignálok kellenek az aktivációhoz, melyeket rendszerint fertőzés indít be.

    Ha volt normális immunválasz pl. sinopharm esetében, akkor memória B sejtek is lesznek, így én nem társítanék a memória immunitásban a delta esetében a sejtes védelemnek túl nagy szerepet, mert a T-sejt aktiváció lassú és nehéz, (de persze sokkal gyorsabb, mint oltatlanul.)

    Ha én most óriásit tévedek, akkor viszont magyarázatért kiált, hogy miért kell Izraelben 3. oltás.

    Az mRNS egész egyszerűen azért véd tovább szerintem, mert magasabb antitest szintről indul. Nem mindegy, hogy 9740 BAU/ml kezd el feleződni havonta, vagy 237 BAU/ml.

    Az esetleges pontatlanságokért elnézést előre is, a tévedés jogát fenntartom.

Új hozzászólás Aktív témák