Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Dany007 #557 üzenetére

    Én ezt úgy védtem ki, hogy visszavettem a tőkeáttétet, illetve ha magasabb a tőkeáttét, akkor arányosan kevesebbet nyitok.
    Példa nálam: van 1.000 EUR a számlámon, 30-as tőkeáttéttel, vagyis 30.000 unittal gazdálkodhatok. Alapesetben ez ugye azt jelenti, hogy maximum egy pozin 30 EUR-t bukhatok, tehát oda teszem a stop szintemet, ahol ez megvalósul. Ha azt érzem, hogy nagyobb kilengés várható, akkor nem nyitom meg a 30.000 unitot, hanem mondjuk csak 15.000-t, viszont a stop szintemet itt is 30 EUR-ban határozom meg, ezzel nagyobb mozgásteret biztosítok magamnak. Konkrétan kétszer annyit mehet ellenem az árfolyam. Persze lehet, hogy ez így egy rossz taktika, mert fele annyi unittal bukhatom ugyanazt, mint a teljes összeggel. Gondolom sok gyakorlással lehet javítani azon, hogy megfelelő legyen a beszállási taktika, de nálam ez még nem az igazi...

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • 3ngin33r

    csendes tag

    válasz Dany007 #557 üzenetére

    Veszélyes a stop loss-t folyamatosan tologatni, és az is, ha nincs megfelelő háttérismeret. Eddig múlt hét péntek óta folyamatos nyerő szériám volt, majdnem mindent eltaláltam, de egyre nagyobb kilengésekkel. Ha negativba ment a napi eredmény, egy kicsit mindig növeltem a tétet, kijebb toltam a stop loss-t. Végül csütörtökön figyelmen kívül hagytam egy double top-ot. 20:00 körüli második csúcs előtt long pozíciót nyitottam, ami túl korán visszafordult. Utána zsinórban 3X buktam egy longot, egy shortot és még egy longot. Próbáltam visszahozni az 50 EUR veszteséget, nem akartam veszteséggel zárni a napot, 1.28-as (EUR/USD) támasz alá tettem stop losst és majdnem mindent feltettem rá, hogy nem fogja áttörni, hanem inkább megindul felelé, de végül akkorát buktam, ami felér egy margin call-al.

    1000 EUR-al indultam, így alakult a zárás napról napra:

    okt. 23 978
    okt. 24 1064
    okt. 27 1081
    okt. 28 1106
    okt. 29 1136
    okt. 30 1084
    okt. 31 551

    th3 f0r3x tr4P3r

Új hozzászólás Aktív témák