Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz 3ngin33r #567 üzenetére

    Hát, ismerős a helyzet.
    Nálam is van, volt és lesz is, hogy a piac ellen megyek.
    A héten egy long pozin buktam 350$-t. Nem tettem stopot és vártam, hátha felmegy. A legrosszabb döntés volt. Szép lassan, de 3 napon át csak csökkent.
    Aztán már nembírták az idegeim és lezártam. Ha élesben jácottam volna, akkor ez most ~ 75 ezer mínuszt jelent... van aki ennyit keres egy hónapban...
    Viszont én nem napi változásokra jáccok.
    Az nekem még túl kiszámíthatatlan. Nem bízok magamban, mégcsak most tanulom.
    Kisebb, ezredes, esetleg százados kitérésekre hajtok.

    Igaz csak 3 hete foglalkozok ezzel, de sajnos mivel most nincs munkám, így minden nap reggel 8-9től hajnal 2-3ig szinte folyamatosan a chartokat figyeltem. Egyszerre 3 pár mozgásait. Sajna annyira rákaptam, hogy még filmnézés közben is 3 percenként kilépek fullscreenből, hogy megnézzem a 3 pár alakulását. (furcsa is már hogy péntek záróra van :D )
    A lényeg, hogy minden, hirtelen nagy rövid időn belül bekövetkezett (5-30perc) emelkedést csökkenés követ, és fordítva.
    Persze vannak kivételek, de erre lehet következtetni az elmúlt pár nap trendjéből.
    Pl ha XY pár az elmúlt 3-4 napban csökkenő trendet követett, és hirtelen 5-10 perc alatt 6-7 ezredet emelkedik, akkor szinte 100%, hogy az elkövetkezendő 10-20percben vissza is esik!
    Ezért figyelem non-stop. Ha elkapok egy ilyet, megpróbálok a csúcsponton eladni 50k egységet. Short pozit nyitok. Majd figyelem az alakulást, megvárom amíg újra süllyedni kezd és lezárom. Napi 3-4 ilyen mind 3 párnál előfordul. És ezzel 100 dollárokat keresek pozinként.
    2500$-al jáccok, mint ahogy majd a valódi számlán is fogok. 50.000 egységgel már pár ezredes különbségnél is 100 dollárokat lehet keresni.

    A kedves topic gazdának ez most biztos nem tetszik :)) És igaza is van. Csak sajnos még nem értek a technikai elemzéshez, így nekem csak ez marad.

    A lényeg a lényeg, Hétfőn 2500-zal indultam. Szerdán 2200-on álltam reggel, köszönhetően az előbb említett buktámnak.
    A ma esti zárásnál 2847$-om volt. Persze voltak húzós helyzetek, de sikerült higgadtnak maradnom, és még az idegeim is épek :) Szal 3 nap alatt visszahoztam ~ 650$-t.
    Persze kezdők szerencséje, ezért is szeretnék demozni még január februárig, és ezért is rendeltem meg a topic gazda által ajánlott könyvet :)

Új hozzászólás Aktív témák