Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    na még valami.
    Nem értem ezt a Stop/Loss dolgot.
    Sok helyen olvastam már amit te is írtál, és ki is próbáltam.
    Számolgattam lehetséges nyereséget, 3%-os veszteségre beállítottam egy stopot.
    És persze úgymond meg is mentett, mert a vétel után sajnos el kezdett kicsit esni az ára, 5-10 percen belül, így a stop miatt el is adtam mindent automatikusan.
    Viszont rá kb 10-15 percre elkezdett emelkedni, és az előre vártnak megfelelően növekedett.
    Ergo ha vártam volna az eladással még 10 percet, akkor nemhogy eladni nem kellett volna, hanem nyertem is volna nagyon sokat.
    Nagyon gyakran látom ezt, és higgadtságra kell intenem magamat, nehogy stopoljak mert úgyis emelkedni fog. És tényleg emelkedett is. Csak ugye nagyon ingatag az árfolyam ezért gyakran belenyúlik abba a 3%-os határba, holott utána azért megvalósul az elképzelés.

    Konkrét példa, most reggel eladtam 50K egység CHF-et. AUDCHF 0,7723-on állt amikor eladtam, nagy emelkedés végefelé. Ez volt 11:45-kor. 12:10-kor már 0,7767-en volt a maximum ár, abban a pill.-ban -170$ bukóban voltam kb. De vártam, nem riadtam meg, és kitartottam a pozíciót.
    Majd 12:45-kor elkezdett esni. Majd 13:10-kor 0,7677-en lezártam a pozit, és durván 200$-t kerestem rajta! Az egy dolog, hogy utánna mégtovább esett és többet kereshettem volna, de akkor ez tűnt a biztosnak.

    Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha beteszek egy 3%-os spot ordert ahogy azt mindenhol javasolják, akkor 30perc alatt elbuktam volna az egészet. Csak azért, mert volt egy kis kilengés az árfolyamban.
    Persze tudom van esély rá, hogy nem lesz visszaesés, hanem követi a növekvő trendet, de a múltbeli eseményekből nem erre következtettem.

Új hozzászólás Aktív témák