Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Most lehet csak én nem értek a témához, de nem igazán értem a koncepciót, és véleményezést sem.

    Ha egy magánembernek vagy kiscégnek NAS kell, akkor jellemzően nem akar sokat szenvedni a beállításokkal, szóval számára egy "hagyományos" QNAP vagy Synology NAS sokkal jobb választás lesz, mint ez. Minden szempontból, modernebb HW, médialejátszásra alkalmasabb szoftver és HW, sokkal felhasználóbarátabb kezelőfelület.

    Ahol meg meg van a szükséges támogatás (szakértelem) a megfelelő kihasználáshoz, oda meg ez aligha elegendő / megfelelő (ie.: esélyesen ott már rack szinten gondolkodnak). Szóval oda meg pont nem kell egy ilyen kicsi és nem megfelelő formátumu NAS.

    Így nem értem, hogy egyáltalán hova is gondolták ezt. Lehet, hogy a Microsoft-nak az volt az elképzelése, hogy az otthoni / kis céges NAS piacra betörjön, de a létező legrosszabb megoldást választotta. Oda egy felhasználóbarát kezelőfelület, könnyű kezelés a kulcs. Nem pedig egy robosztus, de szakértelmet igénylő Windows Server, gyenge HW-vel...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #16939776 #14 üzenetére

    Feltételezve, hogy már van egy teljes értékű WinServer rendszered egy kis cégnél, te backupnak hogy látsz benne fantáziát?

    Mert egy sima NAS külső hálózati meghajtóként ugyanúgy alkalmas a feladatra, és olcsóbb, és kevesebbett fogyaszt (és akad, amelynek igényesebb a hűtése/kialakítása).
    Ha meg már komoly backupot akarsz, WinStorageServer alapon, akkor azt egy különálló 2 meghajtós NAS házban képzelnéd el, egy régi Atom procival meghajtva, 2GB RAM-al? :F

    Én ezért nem értem a 'Tetszett' pecsétet...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rudi #18 üzenetére

    Kérünk szépen olyan plecsnit, hogy "Érdekes!" :DDD

    Szerk.: Azért kiváncsi lennék, hogy tényleg elég lenne ez az Atom és 2GB adott esetben, hogy mondjuk egy 8-10 klienses kis hálózatot kiszolgáljon a lent említett módon (ADLD, WINS, webserver, mailserver, backup).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ivarg #28 üzenetére

    Szerintem a fanyalgók képtelenek kilépni a kis otthoni komfortzónájukból.
    Urak a torrenten és a zene, film, fotó tároláson túl is van ám élet!

    Bocs, én céges használatot feltételezve sem látom az értelmét. De biztos az én konfortzónámmal van a baj...

    Vállalati biztonság tekintetében egy egyszerű 50-60eFt ért megvehető Qnap vagy synology sosem lesz megfelelő egy multikba bedolgozó kis vállalkozás számára.

    Ahol ilyen szintű dolgok mennek, ott nem is egy 2 fiókos, elavult Atom procival és 2 GB RAM-al szerelt HW-re fogják bízni a biztonsági mentést...

    Nem kell messzire menni pl. autó alkatrész beszállítóknak dolgozó gépészmérnöki irodák, vagy designer cégek ahol egy adott project file-ja csak néhány 10MB-ot tesznek ki viszont fontos a biztonságuk a hozzáférések naplózása a jogosultság kezelés iparági szabványok szerinti kezelése.

    Itt valami iszonyú tévedésben lehetsz, ez esetben már fájlszerverként tekintesz rá, nem is backupként. Az ilyen cégeknél ismét ott vagyunk, hogy miért állítasz be fájlszervernek egy ilyen gyenge hardvert, amely ráadásul kiszolgálás terén elég korlátolt a WinStorageServer miatt. Ha ilyen cégnél (ahol az alkalmazott szoftverek sok milliós árakon pörögnek) előhozakodsz azzal, hogy te egy ilyen HW-t szánsz fájlszervernek, szerintem röhögőgörcsöt kap mindenki, és legalább Raid 5 vagy 6 szintet követelne meg. Amihez ez a HW ugyebár alkalmatlan...

    Egy tenderen nem mutat rosszul ha valaki az adattárolásnál oda bírja biggyeszteni hogy Windows Storage Server 2012 R2.

    Szvsz két opciót tudok elképzelni: egyiknél előírják, hogy mit használj, a másiknál meg nem törődnek vele, a lényeg, hogy tud garantálni az adatok biztonságát. Ezt egy Synology-val is probléma nélkül megoldod...

    Egyébként aki már használta a storage servert az nem akar mást használni, mert nagyon ott van.

    Igen, megfelelő HW és SW környezetben. Itt az előbbi nem nagyon áll fent, max. backupként lehetne elképzelni, ahhoz viszont tök felesleges a WinStorageServer futtató NAS, egy jobb QNAP, Synology is tökéletesen ellátja a feladatot...

    A vas egyébként tényleg gyengusz, de 5-10 felhasználót kiszolgál, csak az üzembe helyezése kicsit macerásabb a lassú CPU miatt és nem biztos, hogy a tömörítést erre bíznám vagy csinálja éjjel de ez időzíthető.

    Magyarul te is belátod, hogy gyenge a HW...

    Amúgy ki tiltja meg, hogy később beletoljunk egy erősebbet ha kaptunk aktiváló kódot??.

    Mármint mit? CPU-t? Az segít a megérteni az értetlen arckifejezésem, ha elmondom, hogy az Atom D270x bizony BGA-s proci, vagyis rá van forrasztva az alaplapra?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz liksoft #39 üzenetére

    Pro és kontra is vannak példák, én is láttam portai beléptető (logolással) / légtechnikai felügyelet gépben Win98 alatt egy 1998-ban gyártott HDD futott (2012-ben volt ez).

    Ettől függetlenül itt most az volt a téma, hogy a cikkben szereplő NAS használata mennyire életszerű. Az érveket szerintem oda és vissza elrágtuk...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ivarg #48 üzenetére

    Nem szeretnék egyenként vitába szállni mindenkivel, de szeretném tudni(és komolyan szeretném tudni mert lehet, hogy én vagyok a tudatlan), hogy melyik linux alapú cucc kezeli az Active Directory-t.

    Mondjuk a Samba...

    Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek.
    Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek...

    Ismét: mi a frászkarikára akarod most használni ezt a Thecus NAS-t? Ha backupnak, akkor nem szükséges igazából az AD integrációs sem, szinte bármilyen NAS-t be tudsz úgy állítani, hogy csak a szerver és esetleg XYZ érhesse el.

    Ha fájlszervernek akarod használni, akkor milyen bizalmas fejlesztés az, ahol ez az adott NAS megfelelő a célnak? 5-10 fős cégnél a Win szerver általában elég (én is ilyen helyen dolgozok).

    Ha meg annyira komolyak az elvárások, akkor képes volnál egy 2 fiókos, max. Raid 0 és Raid 1 képes HW-t berakni a meglévő szerver mellé?

    Ha pedig konkrétan egyedül csak a NAS-t akarod használni, akkor megint ott vagyunk, hogy ha elvárás a magas fokú biztonság, akkor miért egy WinStoreServer-t akarsz ki egyedüli kiszolgálónak berakni?

    Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény.

    Még egyszer: Milyen célra?!?!

    -Fájlszervernek meglévő rendszerbe berakni nem igazán jó. Ha komolyabb az elvárás, akkor pedig kevés.
    -Backupnak felesleges WinStoreServer alsó hangon, illetve komolyabb helyeken (ahol a WinStoreServer jól jöhetne) túl kevés a képessége.
    -Kiszolgáló szervernek még 5-10 főnek is gyenge, én lent megkérdeztem, hogy vajon egy D2700-es CPU-val és 2GB RAM-al ellátott HW vajon képes lehet-e 10 főt kiszolgálni (fájlszerver, e-mail server, WINS, ADLD, stb.), mert én kétségbe vonom ezt. 2-3 fő esetén, tényleg minimális kihasználtságnál talán elég lehet. Szerintem. De hazudtoljon meg valaki kérem!

    NEM NEM JÓ MINDENKINEK VAN AKINEK DRÁGA ÉS VAN AKINEK GYENGE, de könyörgöm a két halmaz között nincs senki szerintetek? ne kockuljunk már ennyire be a panelszobába!!!

    Fel lett hozva pár "életszerű" példa, lásd svéd kézműves pékség... :DDD
    Kb. ennyire életszerű az, hogy ez a NAS megtalálja a vásárlóközönségét.

    Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának.
    És nem kell belemenni abba, hogy az mennyivel jobb-több stb ha valakinek elég ez a szint akkor miért vegyen 500+ezerért?

    Azért azok az eszközök több nagyságrenddel többre is képesek, esetleg.
    Azt nem érted te meg, hogy ahol elvárás az a képesség, amit a WinStoreServer nyújtani tud, oda a hardware kevés.
    Ahol pedig a HW elég lenne, oda a WinStoreServer túlzás.

    De nyilván azért hüledezik a hozzászólók elsöprő többsége, mert nem ért hozzá, és csak te látod át mekkora üzlet is ez a NAS...

    devast: Én is használtam már, működött. Nem mondom, hogy mindig minden esetben tökéletesen fog menni, de ettől még így elzárkózni nem kellene tőle. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rudi #79 üzenetére

    Valahol egyébként meg kell érteni az MS-t, legalább üzleti szempontból. Az otthoni-kisvállalati NAS téma most robbant be, szeretnének valami pénzt szakítani belőle.

    Anno nem erre találták ki a Windows Home Server 2011-et? Ami ha nem is tökéletesen, de jó is volt a célnak.
    Majd a kihúzták a talajt alóla, és beszántották, vegyél helyette 2012 Essetials-t volt a felkiáltás, ahelyett, hogy továbbfejlesztették volna.

    Most rájöttek, hogy hoppá, ebben a szegmensben nem sok babér terem nekünk, mert a kutya nem fogja megfizetni az Essetials-t, amely ráadásul egyáltalán nem versenyképes a konkurens NAS-ok sokkal egyszerűbb, de ugyanakkor sokkal felhasználóbarátabb OS-eivel.

    Erre minimál vagy nulla áron kiadják a WinStorageServer-t, viszont csak irtó gyenge HW-re előre telepítve, nehogy veszélyt jelentsen a teljes értékű változatnak.

    Ez egy pótcselekvés, lássuk be...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rudi #82 üzenetére

    Touché! :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tassadar83 #89 üzenetére

    Ezeknek mind van ingyenes alternatívája, egy Ubuntu server (nem a legideálisabb, de viszonylag könnyen kezelhető, és megtalálni minden segédeszközt a bekonfiguráláshoz) tud mailserver-t, fájlszervert, VM-et, SQL-t, az Office 365 helyett ott van az OpenOffice, stb.

    Ha pedig összeadod akár csak egy 10 fős cégnél a havidíjakat, akkor abból egy megfelelő kis szervert tudsz lokálisan megoldani egyetlen évnyi előfizetés árán - ami azért 2-3-4-5 évig is kiszolgálhat. Ott van helyben,

    A felhozott ellenérvek (táp, fizikai védelem, tűzbiztosítás) ellen-ellenérve pedig az, hogy a felhő sem 100%-os (szívtam én már éppen elérhetettlen Azure miatt), illetve a felhőben való biztonság kérdésesnek tekinthető.

    Azt se feledjük, hogy ha komolyabb méretű fájlokkal dolgozol, akkor a felhőhöz nagy sávszélesség kell, ami nem olcsó mulatság céges szinten, helyi hálózatnál sokkal előbb lesz Gigabites sávszéled, mint internet irányban.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hallador #91 üzenetére

    Respect, hogy leírtad a matekot is hozzá, nekem nem volt erőm hozzá. :)

    Egen, a Microsoft felhője csak addig tűnik jónak, amíg valaki utána nem számol. Félelmetes, hogy mégis mennyien ajnározzák, hogy milyen jó megoldás...

    Ha meg előhozakodik valaki a Linux alternatívákkal, akkor jönnek azzal, hogy de ki ért a Linux-hoz, azt meg kell fizetni...

    Mintha egy cég Azure felhőbe telepítését megcsinálná szabadidőben Mancika, a titkárnő...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hallador #93 üzenetére

    Ha innen nézzük, a Microsoft marketingje telitalálat, legalábbis ebből a szempontból.

    Ami nekem jobban fáj, hogy sok fiatal, vagy legalábbis frissen képzett rendszergazdával találkoztam, aki eleve ezt a mantrát is tolja. A Linux sz@r, körülményes, parancssorozni kell sokat (mikor felhívod a figyelmét arra, hogy mintha a WinServer is lenne valami Powershell nevezetű, amit elviekben tanult is, akkor persze a hang fennakad...), és mennyivel simán, tisztább és biztonságosabb a Microsoft rendszerekkel való munka.

    Aha, addig, amíg nem neked kell kitermelni a költségeit...

    Sajnos pénzügyi vonatkozásban mindig a Windows (felhő) vs. Windows (dedikált szerver) rendszereket vetik össze, a Linux valahogy kimarad az ilyen táblázatokból... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák