Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz ivarg #48 üzenetére

    Én még csak hozzáértőnek se gondolom magam a témában, de egy gyors keresés azt dobta, hogy lehet használni Active Directory-t Linuxon is. A másik meg egyszerű jogosultságkezelési problémának/feladatnak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • #06658560

    törölt tag

    válasz ivarg #48 üzenetére

    "Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény."

    Pont ilyen kis cégnél dolgóként reagáltam.

    "Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek."

    Ezt eddig bármilyen alkatrészfejlesztésnél vagy meg lehetett oldani/ vagy volt rá adatbázis.

    "Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek..."

    A jogosultságkezelést már pár éve bármely OS tudja. USB és egyéb portok szintjén is.

    "Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának." Összevetve egy HP microszerverrel, mondjuk azt, hogy van, nagyjából egy árban van fele, de az ötöde, tizede közel sem igaz.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ivarg #48 üzenetére

    Nem szeretnék egyenként vitába szállni mindenkivel, de szeretném tudni(és komolyan szeretném tudni mert lehet, hogy én vagyok a tudatlan), hogy melyik linux alapú cucc kezeli az Active Directory-t.

    Mondjuk a Samba...

    Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek.
    Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek...

    Ismét: mi a frászkarikára akarod most használni ezt a Thecus NAS-t? Ha backupnak, akkor nem szükséges igazából az AD integrációs sem, szinte bármilyen NAS-t be tudsz úgy állítani, hogy csak a szerver és esetleg XYZ érhesse el.

    Ha fájlszervernek akarod használni, akkor milyen bizalmas fejlesztés az, ahol ez az adott NAS megfelelő a célnak? 5-10 fős cégnél a Win szerver általában elég (én is ilyen helyen dolgozok).

    Ha meg annyira komolyak az elvárások, akkor képes volnál egy 2 fiókos, max. Raid 0 és Raid 1 képes HW-t berakni a meglévő szerver mellé?

    Ha pedig konkrétan egyedül csak a NAS-t akarod használni, akkor megint ott vagyunk, hogy ha elvárás a magas fokú biztonság, akkor miért egy WinStoreServer-t akarsz ki egyedüli kiszolgálónak berakni?

    Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény.

    Még egyszer: Milyen célra?!?!

    -Fájlszervernek meglévő rendszerbe berakni nem igazán jó. Ha komolyabb az elvárás, akkor pedig kevés.
    -Backupnak felesleges WinStoreServer alsó hangon, illetve komolyabb helyeken (ahol a WinStoreServer jól jöhetne) túl kevés a képessége.
    -Kiszolgáló szervernek még 5-10 főnek is gyenge, én lent megkérdeztem, hogy vajon egy D2700-es CPU-val és 2GB RAM-al ellátott HW vajon képes lehet-e 10 főt kiszolgálni (fájlszerver, e-mail server, WINS, ADLD, stb.), mert én kétségbe vonom ezt. 2-3 fő esetén, tényleg minimális kihasználtságnál talán elég lehet. Szerintem. De hazudtoljon meg valaki kérem!

    NEM NEM JÓ MINDENKINEK VAN AKINEK DRÁGA ÉS VAN AKINEK GYENGE, de könyörgöm a két halmaz között nincs senki szerintetek? ne kockuljunk már ennyire be a panelszobába!!!

    Fel lett hozva pár "életszerű" példa, lásd svéd kézműves pékség... :DDD
    Kb. ennyire életszerű az, hogy ez a NAS megtalálja a vásárlóközönségét.

    Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának.
    És nem kell belemenni abba, hogy az mennyivel jobb-több stb ha valakinek elég ez a szint akkor miért vegyen 500+ezerért?

    Azért azok az eszközök több nagyságrenddel többre is képesek, esetleg.
    Azt nem érted te meg, hogy ahol elvárás az a képesség, amit a WinStoreServer nyújtani tud, oda a hardware kevés.
    Ahol pedig a HW elég lenne, oda a WinStoreServer túlzás.

    De nyilván azért hüledezik a hozzászólók elsöprő többsége, mert nem ért hozzá, és csak te látod át mekkora üzlet is ez a NAS...

    devast: Én is használtam már, működött. Nem mondom, hogy mindig minden esetben tökéletesen fog menni, de ettől még így elzárkózni nem kellene tőle. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • depmod

    senior tag

    válasz ivarg #48 üzenetére

    5-10 fős kis cégnek ez a megoldás elég értelmetlennek tűnik számomra.
    Már egy ekkora cég hálózati és admininsztrációs felépítéséből adódóan is, természetesen lehetnek eltérő igények, de alapvetően a konfig maga valahogy sántít a pozicionálásával egyetemben.

    A kis cégeknél (ismerem a szektort) sokszor még az AD-t sem ismerik, a kötelező szoftverektől és azok költségeitől eldobják a hajukat, a tisztességes rendszerben pedig a fileserver funkciók könnyen implementálhatók.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

Új hozzászólás Aktív témák