Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivarg

    tag

    válasz lev258 #50 üzenetére

    Javaslom próbáld ki...
    A SUSE és Redhat tud ilyet a fizetős nagyvállalati környezeteiben de kétlem, hogy szabványos megoldást filléres cuccokban bárki nyújtana.

    [ Szerkesztve ]

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • #06658560

    törölt tag

    válasz ivarg #48 üzenetére

    "Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény."

    Pont ilyen kis cégnél dolgóként reagáltam.

    "Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek."

    Ezt eddig bármilyen alkatrészfejlesztésnél vagy meg lehetett oldani/ vagy volt rá adatbázis.

    "Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek..."

    A jogosultságkezelést már pár éve bármely OS tudja. USB és egyéb portok szintjén is.

    "Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának." Összevetve egy HP microszerverrel, mondjuk azt, hogy van, nagyjából egy árban van fele, de az ötöde, tizede közel sem igaz.

  • devast

    addikt

    válasz lev258 #50 üzenetére

    Persze a linux papíron mindent tud :) Gyakorlatilag meg a samba + AD felejtős. Részemről legalábbis, én még egyszer bottal sem akarok ilyenhez nyúlni. Én is tudom, hogy a synology-ban ottvan a rakd be AD-be gomb, csak nem működik 2008 fölötti ad-vel, ha működik is nem úgy ahogy kéne, bugos minden oldalról, te meg használd production környezetben.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ivarg #48 üzenetére

    Nem szeretnék egyenként vitába szállni mindenkivel, de szeretném tudni(és komolyan szeretném tudni mert lehet, hogy én vagyok a tudatlan), hogy melyik linux alapú cucc kezeli az Active Directory-t.

    Mondjuk a Samba...

    Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek.
    Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek...

    Ismét: mi a frászkarikára akarod most használni ezt a Thecus NAS-t? Ha backupnak, akkor nem szükséges igazából az AD integrációs sem, szinte bármilyen NAS-t be tudsz úgy állítani, hogy csak a szerver és esetleg XYZ érhesse el.

    Ha fájlszervernek akarod használni, akkor milyen bizalmas fejlesztés az, ahol ez az adott NAS megfelelő a célnak? 5-10 fős cégnél a Win szerver általában elég (én is ilyen helyen dolgozok).

    Ha meg annyira komolyak az elvárások, akkor képes volnál egy 2 fiókos, max. Raid 0 és Raid 1 képes HW-t berakni a meglévő szerver mellé?

    Ha pedig konkrétan egyedül csak a NAS-t akarod használni, akkor megint ott vagyunk, hogy ha elvárás a magas fokú biztonság, akkor miért egy WinStoreServer-t akarsz ki egyedüli kiszolgálónak berakni?

    Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény.

    Még egyszer: Milyen célra?!?!

    -Fájlszervernek meglévő rendszerbe berakni nem igazán jó. Ha komolyabb az elvárás, akkor pedig kevés.
    -Backupnak felesleges WinStoreServer alsó hangon, illetve komolyabb helyeken (ahol a WinStoreServer jól jöhetne) túl kevés a képessége.
    -Kiszolgáló szervernek még 5-10 főnek is gyenge, én lent megkérdeztem, hogy vajon egy D2700-es CPU-val és 2GB RAM-al ellátott HW vajon képes lehet-e 10 főt kiszolgálni (fájlszerver, e-mail server, WINS, ADLD, stb.), mert én kétségbe vonom ezt. 2-3 fő esetén, tényleg minimális kihasználtságnál talán elég lehet. Szerintem. De hazudtoljon meg valaki kérem!

    NEM NEM JÓ MINDENKINEK VAN AKINEK DRÁGA ÉS VAN AKINEK GYENGE, de könyörgöm a két halmaz között nincs senki szerintetek? ne kockuljunk már ennyire be a panelszobába!!!

    Fel lett hozva pár "életszerű" példa, lásd svéd kézműves pékség... :DDD
    Kb. ennyire életszerű az, hogy ez a NAS megtalálja a vásárlóközönségét.

    Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának.
    És nem kell belemenni abba, hogy az mennyivel jobb-több stb ha valakinek elég ez a szint akkor miért vegyen 500+ezerért?

    Azért azok az eszközök több nagyságrenddel többre is képesek, esetleg.
    Azt nem érted te meg, hogy ahol elvárás az a képesség, amit a WinStoreServer nyújtani tud, oda a hardware kevés.
    Ahol pedig a HW elég lenne, oda a WinStoreServer túlzás.

    De nyilván azért hüledezik a hozzászólók elsöprő többsége, mert nem ért hozzá, és csak te látod át mekkora üzlet is ez a NAS...

    devast: Én is használtam már, működött. Nem mondom, hogy mindig minden esetben tökéletesen fog menni, de ettől még így elzárkózni nem kellene tőle. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • hallador

    addikt

    válasz devast #53 üzenetére

    Tényleg:

    How to join my Synology NAS into Windows Active Directory domain

    (#48) ivarg

    Nem szeretnék egyenként vitába szállni mindenkivel, de szeretném tudni(és komolyan szeretném tudni mert lehet, hogy én vagyok a tudatlan), hogy melyik linux alapú cucc kezeli az Active Directory-t.

    Beléptetni be tudod, a kérdés rossz, mert a group policy-t nem tudod rá letolni.

    Illetve van e olyan linuxos cucc ami az egyik parasztnak megengedi, hogy másolatot készítsen akár usb-re akár saját drive-ra míg a másik csak dolgozhat vele -értsd szerkesztheti, de nem változtathat a mentett doksik helyén stb.

    Tudja

    Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek.

    Igen, és aki bizalmasan akar fejleszteni, az majd egy NAS-t fog erre venni, nem pedig mondjuk egy erre kihegyezett célszoftvert.

    Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek...

    Eleve USB-n odaengednek egy ilyenhez egy usert az rosszul indul.

    Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény.

    Csak az a baj ezzel, hogy az ilyen kis cégeknek ilyenre nem nagyon lesz igényük.

    Minden állításomat fel lehet sorolni és egyenként cáfolni csak épp értelmetlen.
    NEM NEM JÓ MINDENKINEK VAN AKINEK DRÁGA ÉS VAN AKINEK GYENGE, de könyörgöm a két halmaz között nincs senki szerintetek? ne kockuljunk már ennyire be a panelszobába!!!

    Ja, csak meséld már el miért jó nekem,de bárkinek ez, ha amúgy 2/3-ad áron van más is? De minimum 30 ezerrel olcsóbban biztosan. Miért ezt vegyem? Ha egy másikat még jobban könnyebben gyorsabban be tudok állítani, és még gyorsabb is lesz?

    Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának.

    Igen és 20-ada a sebessége is.

    És nem kell belemenni abba, hogy az mennyivel jobb-több stb ha valakinek elég ez a szint akkor miért vegyen 500+ezerért?

    Az miért ezt venné meg? Ha olcsóbban ugyanezt tudja más is?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ivarg #51 üzenetére

    Csak mondom, de csak úgy halkan jegyzem, meg, hogy a Samba 4 már komplett LDAP környezetet biztosít Windows server 2008 szinten.

    de kétlem, hogy szabványos megoldást filléres cuccokban bárki nyújtana.

    Most pontosan mire gondoltál, hogy csak az a szabványos amit a Microsoft összeprogramoz, vagy a Microsot nem adja ki a saját megoldását, ezért ez kvázi szabvány lett, vagy mit kellene gondolnom, azért talán nem kellene szabványnak tekinteni a microsoftot, mert ennyi erővel a VMware, Oracle, IBM, stb mehetne a kukába, mert ezeknek a cégeknek kategóriákkal jobb szoftvermegoldásaik vannak adott termékkörre mint a Microsoftnak. Az hogy az AD pont az egyik legjobb nem azt jelenti, hogy csak az lehet szabványos...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • WynNyback

    tag

    válasz devast #53 üzenetére

    Samba-t több kisebb cégnél egy évtizede használjuk tartományvezérlőként. Ahol persze volt igény mert elsősorban a hitelesítési rendszere miatt volt nekünk kényelmes. Sajnos az való igaz, hogy group policy-ket nem kezel, de kis cégekgnél erre nem is nagyon volt igény, most kutattam az emlékeim közt és volt egy hely ahol szabályozni kellet bizonyos dolgokat ott a gép saját policy-ját szerkesztettük. Mivel kis hálózatokról volt szó ez bőven kezelhető volt. De az AD-hez kapcsolódni már szinte minden tud, egy cégnek belső fórumot fejlesztettem Drupal alapokon a hitelesítés AD-n keresztül külön kérés volt , hogy a jogokat is így természetesen az is AD-ból megy. A Drupal amúgy egy Ubuntu serveren fut ami meg egyébként egy Hyper-V-ben van. Egy Qnap nas (én ezeket ismerem a Synelogy is biztosan hasonlóan jó) nagyon sok mindenre használható, Szerintem egy kis cégnek szinte minden szempontból jobb választás hacsak valami spec miatt nem kell nekik Win Szerver.

  • ivarg

    tag

    válasz hallador #55 üzenetére

    A közel jövőben lesz alkalmam kipróbálni a synology képességeit majd beszámolok.

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • devast

    addikt

    válasz hallador #55 üzenetére

    Mint mondtam, sok sikert kívánok hozzá. Előtte azért érdemes legalább ránézni arra, hogy mibe ugrasz bele. [link]

  • hallador

    addikt

    válasz devast #59 üzenetére

    Én ugyan már nem foglalkozom ilyenekkel, de van/volt több kisebb cég, inkább kisiroda, ahol Samba 4-en alakítottam ki LDAP-t samba 4-el Nem mondom, hogy egyszerű, azt sem, hogy nincs vele szívás, meg azt sem hogy olyan egyszerű mint a Microsoftos megoldás, mert ez konkrétan baromság lenne.

    De az "INGYEN" az eléggé meggyőző a legtöbb kisebb helyen. Már csak azért is mert azon a 200 000 + ezer forintért amibe a Windows Server kerül, amiből azért nem baj, ha azonnal 2 is van, ugye a Microsoft ajánlása logikusan ezt is ajánlja, akkor bizony az fél millió Ft. Na most a kisebb cégek nem fognak ennyit sem kifizetni, hiszen ennyiért vesz öt PC-t.

    Szóval tudom ismerem, csináltam, de már mást csinálok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • lexandro

    tag

    Akartam irni egy csomo mindent ezzel a kutyuvel kapcsolatban, de hallador annyira ertelmesen ir es ervel, hogy mar nincs szukseg az en gondolataimra :) Riszpekt nekije

    Robi

  • WynNyback

    tag

    válasz hallador #60 üzenetére

    És akkor az egyéb licenszekről még nem is szóltál. Nálam az az első, hogy megvan mit akarunk már írunk is a licensz tanácsadónak mert szégyen nem szégyen én és a kollégáim nehezen értjük.

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #62 üzenetére

    Sajnos mi is így voltunk, és az a helyzet hogy az ilyen olyan call licencek, meg hasonlók esetén, meg ha nem megveszed, hanem bérled a szoftver, meg ha upgradelni kell, ez mind mind kemény pénz a Microsoftnak, és az a helyzet, hogy évente alaphelyzetben komoly pénzeket kell félretenni, ha Microsoft szoftvereket használsz, ezt mindig elfelejtik a Microsoftosok, szerintük tök természetes, hogy ha megveszel egy szoftvert, azt csak akkor tudod bővíteni supportálni, ha keményen fizetsz érte pluszban. A Linux, XEN, KVM pontosan azért terjed, mert ingyen van, a szakembereket meg kell fizetni itt is. a Legmeglepőbb példa az Apple aki VMware-ől KVM-re tért át.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • atike

    nagyúr

    Az életben nem gondoltam, hogy olyat fogok olvasni a Windowsról a Linuxal szemben, hogy biztonságosabb... :DDD

  • haxiboy

    veterán

    Adják oda a hardvert meg külön az OS-t és cső.

    Windowssal szivatni az átlag felhasználókat nem okés, vállalatokhoz meg szerintem nem ilyen kell...de jó...ilyen is van, majd ha nem fogy akkor nem gyártanak többet :D

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Ringman #64 üzenetére

    Hogyan? Anno 2025-ről volt szó. :Y

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • ncc1701

    veterán

    "Linux-alapú NAS-oknál fel sem merült, például adat-deduplikálás"

    Cikkíró a zfs-nek utána nézhetne. Más kérdés, h 5GB memória kell minden egyes tera lemezterülethez.

  • ncc1701

    veterán

    válasz devast #53 üzenetére

    Ahogy írod, részedről. De van olyan szakember, aki ért hozzá, csinálja. Attól még, h vmihez nem értesz személy szerint, még lehet jó, és működhet.

  • depmod

    senior tag

    válasz ivarg #48 üzenetére

    5-10 fős kis cégnek ez a megoldás elég értelmetlennek tűnik számomra.
    Már egy ekkora cég hálózati és admininsztrációs felépítéséből adódóan is, természetesen lehetnek eltérő igények, de alapvetően a konfig maga valahogy sántít a pozicionálásával egyetemben.

    A kis cégeknél (ismerem a szektort) sokszor még az AD-t sem ismerik, a kötelező szoftverektől és azok költségeitől eldobják a hajukat, a tisztességes rendszerben pedig a fileserver funkciók könnyen implementálhatók.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #67 üzenetére

    5 év támogatás egy winservernél. fasza. Windows Server 2008R2 security fixeit igazán megkaphatná a továbbiakban is.

    szüleimnél egy N40L-es microserveren van whs2011, (3 gép backupja + fájlszerver) ezt mire kellene kiváltanom, azt még nem tudom.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Ringman #71 üzenetére

    Linux. Kicsit más, de bele lehet jönni.
    Amúgy köztudottan 2008 R2 alapokon fut (szinte teljesen megegyeznek, csak a feature-ök mások), szóval az aljasságon kívül semmi oka annak, hogy nincs támogatás.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #73 üzenetére

    pont a 2008 R2-es alap miatt lepődtem meg én is, hogy 2 hónap múlva eol.

    linuxot csak próba szinten használtam, majd utánanézek hogy azzal, vagy valami diy nas oprendszerrel járnék jobban

  • enginev3.0

    félisten

    Mi két darab 2 GB-os WD Red merevlemezt tettünk bele

    Nem rossz.

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz #06658560 #76 üzenetére

    Nem tudom, ez volt írva a cikkbe :)

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • rudi

    nagyúr

    válasz enginev3.0 #75 üzenetére

    Ezek ilyen sépci, tesztelő merevlemezek, hogy gyorsan felépüljön rajtuk a RAID tömb :) Javítottam egyébként, elnézést az elírásért!

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz hallador #22 üzenetére

    Szigorúan értelmezve a 100k körüli NAS-ok világában érvényesek a cikkben elhangzó kijelentések, a DS716+ már kicsit kiesik ebből, bár teljesen rális oka van, hogy Windows Storage Server nélkül, 2 GB memóriával is annyiért mérik mint a W2000+-t 4 GB memóriával. Alapvetően arra gondoltam, hogy a kvázi kötött, gyártó által összerakott, Linux alapú NAS oprendszerbe nem tudsz beletenni semmi további, ezen a téren a Windows azért többet nyújt. Ismét szigorúan 100k környékén maradva, mert ugye a DS716+-ból már elég kevés olyan dolog hiányzik, amire kisvállalat szinten szükség lehet. Pl. a storage pool kb. azonos az LVM-mel, sőt most van nálam egy egy 50k alatti (de pár hónapja még majdnem 70k-s) ZyXEL NAS520, ami elvileg szintén tud hasonlót.

    Egy dolgot akarok még kihúzni a Thecusból (bár meglepne, ha válaszolnának), hogy a W2000-en lévő Storage Server licenc átcselezhető-e másik hardverre. Mert akkor egy marha jó kis demó gép lehet ez, kvázi ajándék hardver az oprendszer mellé. És még egy érdekesség ennek a terméknek a születése kapcsán. N2800 néven saját Thecus Linux alap oprendszerrel kb. pontosan ugyanennyibe kerül, szóval a Windowsnak nincs felára.

    Valahol egyébként meg kell érteni az MS-t, legalább üzleti szempontból. Az otthoni-kisvállalati NAS téma most robbant be, szeretnének valami pénzt szakítani belőle. Próbálkozzanak csak, legyen sikerük, hátha ez lejjebb nyomja a Linux alapú modellek árát.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz rudi #79 üzenetére

    Alapvetően arra gondoltam, hogy a kvázi kötött, gyártó által összerakott, Linux alapú NAS oprendszerbe nem tudsz beletenni semmi további, ezen a téren a Windows azért többet nyújt.

    Ezt nem értem. Egy vagon, külső gyártó alkalmazását lehet elérni. És mivel linux (csomó leirás van a neten pl synohoz) agyon tuningolhatod a szoftvert.

    Próbálkozzanak csak, legyen sikerük, hátha ez lejjebb nyomja a Linux alapú modellek árát.

    Hajrá. Szerintem nem fogja. Az alap linux ingyenes, és ezt átültetik a nas alkalmazáshoz. Az az előnyt h., az alap oprendszert ingyenesen hozzáférhető igen nehéz ledolgozni. Ez inkább a beetetés. Részesedést szerezni, majd ennek az árát valahogy megfizettetni a felhasználóval, lásd w10, ahol az user adatokkal fizetsz.

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rudi #79 üzenetére

    Valahol egyébként meg kell érteni az MS-t, legalább üzleti szempontból. Az otthoni-kisvállalati NAS téma most robbant be, szeretnének valami pénzt szakítani belőle.

    Anno nem erre találták ki a Windows Home Server 2011-et? Ami ha nem is tökéletesen, de jó is volt a célnak.
    Majd a kihúzták a talajt alóla, és beszántották, vegyél helyette 2012 Essetials-t volt a felkiáltás, ahelyett, hogy továbbfejlesztették volna.

    Most rájöttek, hogy hoppá, ebben a szegmensben nem sok babér terem nekünk, mert a kutya nem fogja megfizetni az Essetials-t, amely ráadásul egyáltalán nem versenyképes a konkurens NAS-ok sokkal egyszerűbb, de ugyanakkor sokkal felhasználóbarátabb OS-eivel.

    Erre minimál vagy nulla áron kiadják a WinStorageServer-t, viszont csak irtó gyenge HW-re előre telepítve, nehogy veszélyt jelentsen a teljes értékű változatnak.

    Ez egy pótcselekvés, lássuk be...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Cifu #81 üzenetére

    Á, az MS sok mindent hasonló vesződéssel csinál. Gondolj például a mobil oprendszerre :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rudi #82 üzenetére

    Touché! :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Mezga Aladár #80 üzenetére

    Jogos, a Linux is tuningolható. Kérdés, hogy mennyire akar a júzer parancssorban matatni. Persze egy jó alapos Windows kapcsolótábal is tud legalább annyira bonyolult lenni.

    Ami az árakat illeti, épp a Thecus W2000 kontra N2800 kapcsán említettem, hogy Windows Storage Serverrel és a Thecus ingyenes Linux alapú oprendszerével is ugyanannyiba kerül. Tehát kvázi ingyen van a rajta futó Windows. De persze az is tény, amit mondasz, hogy az MS visszaveszi az árát Azúrban (nem mintha a konkurens vállalati felhők ingyenesek lennének), Office 365-ben (tegyük fel, ezt úgyis venne a cég) és más, fizetős szolgáltatásokban.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • hallador

    addikt

    válasz rudi #79 üzenetére

    Köszönöm szépen, hogy válaszoltál.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • MrCsiT

    addikt

    válasz devast #42 üzenetére

    Vajon, ezt a cikket akkor, mégis minek írta a Synology?
    Nem user error ez véletlenül? :U
    ( A link megnyitása nélkül: tele van a cikk 2012R2 -re hivatkozó usernevekkel. Ezek után, nehezen hiszem, hogy ne működne. E mellett, támogatás is kérhető a Syno-tól, ha user szinten nem menne a setup. Ennyinek azért, elégnek kellene lennie? :F )

    A termékhez:

    a gyenge hw-re ültetett, de "marketinggel eladjuk!" szlogenes termékről a "gyermektablet" termék jut eszembe, ami Dörmi maci meg Csillámos külsejű csili vili cucc, ""8 GB memória" (olvasd: háttértár, elérhető usernek kb. a fele ) , és 4.2-es droidot futtat 512MB ramon.. hát, nem egy atomvillanás.
    Ez a nas sem.
    Nekem sem otthoni környezetbe nem kellene (lassú cucc, és otthonra nehézkes konfigurálás) sem vállalatiba (szutyok lassú hw..) szóval erről a termékről kb. most hallottunk utoljára ebben a formában, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • devast

    addikt

    válasz ncc1701 #69 üzenetére

    Én csinálom mindkettőt is, erre alapozom a véleményem. Őszintén nekem se kedvem, se időm nincs a samba hülyeségeivel/bugjaival foglalkozni, mikor ezernyi más tennivalóm lenne. Ha az embernek nincs más dolga, és érdekli, tényleg jól el lehet vele szórakozni, meg tanulni.... de ennyi. Az olyan cégek, amik nem tudnak megvenni egy AD-t, azokkal meg mint IT-s az a véleményem, hogy gazdaságilag nem érdemes foglalkozni (de jelen állapotban nem én döntöm ezt el nálunk).

  • hallador

    addikt

    válasz devast #87 üzenetére

    Őszintén nekem se kedvem, se időm nincs a samba hülyeségeivel/bugjaival foglalkozni, mikor ezernyi más tennivalóm lenne.

    Akkor az informatika rossz oldalát fogtad meg.

    Az olyan cégek, amik nem tudnak megvenni egy AD-t, azokkal meg mint IT-s az a véleményem, hogy gazdaságilag nem érdemes foglalkozni (de jelen állapotban nem én döntöm ezt el nálunk).

    Rengeteg olyan cég van aki nem veszi meg a Windows Server Licenceket, mert nem éri meg neki, azért még azt elmondhatnád, hogy minek AD egy <20 céghez, mert nem sok. Csak azért fizessenek ki 5 - 600 000 Ft-ot, hogy a rendszergazda jól érezze magát, ez ritka nagy pazarlás lenne, és akkor mi a fenét is ér az AD, ha nincs exchange, meg esetleg még sharepoint is. Akkor ezt összeszámolod, akkor nem érdemes foglalkozni a kisvállalati szektorral Magyarországon, mert most mondom nem fogja kitermelni soha, csak a microsoft két szép szeméért akkor most kezdj el számolni.

    2 * Windows Server 2012 R2 ~ 450 - 500 000 (mert ugye 1 AD nem AD)
    1 Exchange 2013 5 fiókkal: ~ 230 - 250 000 + ha kell még call, akkor még számold hozzá
    1 MSSQL Server Standard: ~ 900 000 (10 client licence)
    Plusz kliens operációs rendszerek, és ugye nem baj, ha mindjárt minimum professional az a Windows.

    ~ 10 * 40 000 ; ' 400 000

    ja még vasat nem vettél.

    Akkor ez nagyon fasza üzlet volt a 20 fő alatti cégeknek. Ha csak nem valaki "támogatja" hátulról, és akkor kezd el hozzászámolni a 3 - 4 évente szinte kötelező tervezett elavulás /UPGRADE/ árát...

    Hát aki nem tud hirtelen 2 millát kitermelni, csak a Microsoftnak 3 - 4 évente, és akkor pontosan ugyanúgy nulla a support, mintha Linux alapú sambát használtál volna, akkor az ott menjen csődbe...

    Szerintem nem...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Tassadar83

    csendes tag

    válasz hallador #88 üzenetére

    <20 felhasználó esetén valószínűleg minél kevesebb lokális infrastruktúrát van értelme használni, mert a drága hardverek hiánya mellett a fizikai környezet (táp, tűzbiztosítás, klíma, fizikai védelem) sem lesz kellően alkalmas.

    - Exchange Online: 3.5 EUR/hó/mailbox vagy:
    - Office 365: 4.2 EUR/hó/user (50 GB mailbox, 1 TB tárhely, Office Online)
    - Azure Windows Server VM-ek (11 USD-től, nem szükséges CAL)
    - Azure SQL (5 USD-től)
    - Azure Remote Apps (8 USD-től)
    - Azure VPN, ha szükséges (20 dollártól, folyamatos üzem esetén)

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tassadar83 #89 üzenetére

    Ezeknek mind van ingyenes alternatívája, egy Ubuntu server (nem a legideálisabb, de viszonylag könnyen kezelhető, és megtalálni minden segédeszközt a bekonfiguráláshoz) tud mailserver-t, fájlszervert, VM-et, SQL-t, az Office 365 helyett ott van az OpenOffice, stb.

    Ha pedig összeadod akár csak egy 10 fős cégnél a havidíjakat, akkor abból egy megfelelő kis szervert tudsz lokálisan megoldani egyetlen évnyi előfizetés árán - ami azért 2-3-4-5 évig is kiszolgálhat. Ott van helyben,

    A felhozott ellenérvek (táp, fizikai védelem, tűzbiztosítás) ellen-ellenérve pedig az, hogy a felhő sem 100%-os (szívtam én már éppen elérhetettlen Azure miatt), illetve a felhőben való biztonság kérdésesnek tekinthető.

    Azt se feledjük, hogy ha komolyabb méretű fájlokkal dolgozol, akkor a felhőhöz nagy sávszélesség kell, ami nem olcsó mulatság céges szinten, helyi hálózatnál sokkal előbb lesz Gigabites sávszéled, mint internet irányban.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • hallador

    addikt

    válasz Tassadar83 #89 üzenetére

    Egyrészt, ki akarja fizetni a gatyáját is üzleti internetre, mert az adsl vonal nagy eséllyel nem lesz alkalmas sok mindenre. A másik, hogy akarja cloudba tárolni amihez akár más is hozzáférhet? A prism program után szerinted még valaki elhiszi, hogy nem néznek bele bármilyen dokumentumukba?
    Ha nincs net hogy dolgozik? Csak kérdezem....

    Akkor számoljunk megint...

    - Exchange Online: 3.5 EUR/hó/mailbox vagy:
    - Office 365: 4.2 EUR/hó/user (50 GB mailbox, 1 TB tárhely, Office Online)
    - Azure Windows Server VM-ek (11 USD-től, nem szükséges CAL)
    - Azure SQL (5 USD-től)
    - Azure Remote Apps (8 USD-től)
    - Azure VPN, ha szükséges (20 dollártól, folyamatos üzem esetén)

    48 (hó) * 20 000 Ft = 960 000 Ft csak a net, és akkor ez nagyon karcsú lesz.... Mert ennek a 3 * osa ami ideális lenne...

    Tudod nekem kicsit ilyen marketing bullshit ez megint... Amit a microsoft tol.

    - Tehát van a net ár ami nem kevés.
    - Ha nincs net, akkor munka sincs
    - Mentés? Snaphot/Checkpoint lehetőség? Visszaállítás lehetősége? Offline mentés lehetősége? Offline mentés kézhez vételének lehetősége.
    - Azure-ban ez hogyan működik?

    - Ha valamit patchelsz, akkor melyik a gyorsabb, ha egy ingyenes free esxi-n csinálsz egy snapshotot, patchelsz, valami elszált, kb 1 perc alatt visszaáll.
    - Ha rosszabb az eset, akkor a backup nasról 1 óra alatt visszahúzod a rendszert.

    Tudod az ilyen mondatoktól, amiben a microsoft nagy, csak akkor derül ki, hogy ja nem is úgy van ám, amiket leírtál, amikor már szerencsétlen megvette, na a microsoft, akkor szarik a fejére mint:

    - Azure Windows Server VM-ek (11 USD-től, nem szükséges CAL), engem a -tól érdekelne nem fejtetted ki...
    - Azure SQL (5 USD-től) szintén...
    - Azure Remote Apps (8 USD-től) szintén...
    - Azure VPN, ha szükséges (20 dollártól, folyamatos üzem esetén), és szintén.

    Tehát nekem 1000 euróból van egy komplett infrám 4 évre + a net?

    Nem hiszem... Ez Magyarországra nem megoldás...

    Ezt mind csak azért kérdezem, mert ha valaki vesz kettő alsó kategóriás szervert 32 GB memóriával 4 port LAN (4 * 1 GB lan card) (Dell T20, E3 XEON)

    2 * 250 000
    1 NAS alsókategóriás 4 - 5 lemezes. 200 000
    1 NAS a mentésre 2 lemezes 150 000 Ft

    Ez kb 800 000 Ft.

    + áramszámla.

    Erre rápakol egy ESXi free -t, KVM-et, XEN free-t iSCSI-val, vagy NFS-el, meg Linuxokat, HA nem kell, mert ha valami megáll, akkor elindítják a másik hoston,, akkor miért jobb ha azure-ba van? Csak mert a net nem jön ki ennyiből 4 évre.

    Ezen kb 30 VM elszaladgál.....

    Ja és akkor nem számoltam még azt, hogy nagy eséllyel egy kis odafigyeléssel nem fogja senki nézegetni a doksijait... (prism).

    Csak mert félrebeszélés helyett nem nagyon láttam egy konkrét árak, hogy ez nekem miért lenne jó, csak -tol okat.

    mert a drága hardverek hiánya mellett a fizikai környezet (táp, tűzbiztosítás, klíma, fizikai védelem) sem lesz kellően alkalmas.

    Egyrészt a felvázolt hardverek kb nem melegszenek semennyire, tehát az épület amúgy is beépített klímája meghűti, másrészt, ha kiszámolod, és valójában megnézed, és tényleg összeszámolod mennyi az annyi a -tol-okkal együtt, akkor ez a Microsofton kívül kinek éri meg ma Magyarországon?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hallador #91 üzenetére

    Respect, hogy leírtad a matekot is hozzá, nekem nem volt erőm hozzá. :)

    Egen, a Microsoft felhője csak addig tűnik jónak, amíg valaki utána nem számol. Félelmetes, hogy mégis mennyien ajnározzák, hogy milyen jó megoldás...

    Ha meg előhozakodik valaki a Linux alternatívákkal, akkor jönnek azzal, hogy de ki ért a Linux-hoz, azt meg kell fizetni...

    Mintha egy cég Azure felhőbe telepítését megcsinálná szabadidőben Mancika, a titkárnő...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • hallador

    addikt

    válasz Cifu #92 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled.

    Igen ezzel van nekem is a bajom, hogy a microsoft, és a kedves ajnározók, mindig azzal jönnek elő, hogy csak ennyi, azután meg amikor kiderül, hogy ja, csak évente még ez a licence, meg az a licence, meg amúgy is is ez benne volt a feltételekbe, csak nem említettük meg, meg amúgy is így működik mindenhol, meg ez a megszokott stb... Bullshit.

    Ami tényleg ingyen van az a Linux, meg a rajta futó szolgáltatások. És lassan érdemes megtanulni, mert a Microsoft, és társai annyiba kerülnek, amit csak akkor tud valaki kitermelni, ha elég nagy. Ha nem akkor nem éri meg.

    A Cloud nem Európába való megoldás, mert egyszerűen el van szállva az ára, Kelet-Közép Európába meg pláne nem való.

    Voltam egy előadáson (Berlin), ahol elhangzott, konkrétan, hogy mennyire olcsó ez a Microsoft szoftver ((30 000 euro), 10 milla 200 callal, plusz a szoftver), mert Kelet-Közép Európában nem értik meg a vállalatok, hogy ha a szoftver az olcsó, és nem kell embert fizetni, és ez mennyire jó nekik, mire valamelyik okosabb aki ismeri pl a magyar helyzetet is beüvöltötte, hogy BULLSHIT BINGO...

    Mert lehet, hogy USA-ba ahol az IT szakemberek átlagkeresete 3 - 6000 $ ez igaz, de Magyarországon ahol mondjuk a jobban kereső átlag rendszergazda 1000 Eurot keres, de az átlag bér inkább 500 Euro a rendszergazdák esetén, ott a 10 - 12 000 000 (30 000 euro) milla kurva sok pénz... A microsoft és partnerei nem nagyon értik miért nem lehet hülyének nézni az embereket.

    Magyarországon, Kelet-Közép Európában odaállítanak 10 Rendszergazdát, és még akkor is olcsóbban megússza, ha valamit migrálni/kialakítani/létrehozni kell 1 héten keresztül, mintha megvenné a drága szoftvereket, erre a célre, legyen az exchange migrálás, ad migrálás, vagy akár fileserver migrálás.

    Ha elég nagy a cég akkor megérheti, de egy 20 fős cégnél biztosan nem éri meg.

    Cserébe kapjuk a jobbnál jobb beírásokat, mint a fenti is, hogy ez nekem milyen jó...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hallador #93 üzenetére

    Ha innen nézzük, a Microsoft marketingje telitalálat, legalábbis ebből a szempontból.

    Ami nekem jobban fáj, hogy sok fiatal, vagy legalábbis frissen képzett rendszergazdával találkoztam, aki eleve ezt a mantrát is tolja. A Linux sz@r, körülményes, parancssorozni kell sokat (mikor felhívod a figyelmét arra, hogy mintha a WinServer is lenne valami Powershell nevezetű, amit elviekben tanult is, akkor persze a hang fennakad...), és mennyivel simán, tisztább és biztonságosabb a Microsoft rendszerekkel való munka.

    Aha, addig, amíg nem neked kell kitermelni a költségeit...

    Sajnos pénzügyi vonatkozásban mindig a Windows (felhő) vs. Windows (dedikált szerver) rendszereket vetik össze, a Linux valahogy kimarad az ilyen táblázatokból... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • hallador

    addikt

    válasz Cifu #94 üzenetére

    Sajnos így van, de mostanában pont a Linkedin-en szoktam nézegetni, rengeteg Linux mérnököt keresnek. A Bankok Solarisról állnak át Red Hat-ra, vagy Oracle Linux-ra ami egy Red Hat megbuherált kernellel.
    Rengeteg cég áll át Linux-ra főleg adatbázis szinten, mert egyszerűen erre ma már jobb lett a Linux + Oracle páros.

    A Cloud-ok 80 %-a Linuxon fut, csak az Azure fut Windows alatt, minden más Linux alapokon fut.
    Az Apple vállalati szinten tért át KVM-re, ami szinte biztos, hogy Linuxon fut.

    Sajnos a Felsőoktatásban nagyon az MS felé mennek, pedig ami régebben UNIX volt, azt folyamatosan migrálják át Linux-okra, és terjed is.

    Szerencsére én az ELTE-re jártam, ott már régebben is sokkal jobban szerették tanítani a Linux-ot. Nekem szerencsém volt ezzel. Ugyanakkor pl a Műegyetemen meg a Windows-t tanították jobban, akkor most nem tudom.

    A Microsoft a kicsi, és a nagyon nagy vállalatoknak nem nyújt szerver megoldásokat. Az olyan óriáscégeknek, mint a google, yahoo, apple, facebook és még nagyon sok nem megoldás a Windows.

    A kis cégeknek megint nem, mert drága, az azure is.

    Az iparvállalatok, illetve az egyéb tevékenységet végző vállalatok ahova igazán jó a Windows, amiből Magyarországon sok van, de a nagyvállalatok is már csak a desktop kiszolgálásra (AD, Exchange, Sharepoint), illetve a kötött platform miatt (Windows-ra írt gyártó sor vezérlések, ilyen olyan tervező programok, stb) miatt használnak Windows servereket, ma már sokkal jellemzőbb, a vegyes kialakítású rendszerek, azaz van Windows és Linux is, és egyre több Linux van, ahol lehet ott nem használnak Windows-t ész nélkül, pláne, ha esetleg az általad is emlegetett Ubuntu is tökéletesen megfelel, esetleg egy CentOS.

    Ez mondjuk 10 - 12 évvel ezelőtt egyáltalán nem volt jellemző.

    És persze szerintem, abból írom, amit én is látok, tapasztalok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • ivarg

    tag

    válasz depmod #70 üzenetére

    Mivel épp Nas beszerzések jellemzik az ügyfélkörömben az év elejét, kicsit körbeszaglásztam és kérdeztem, rendeltem is pár darabot.
    Röviden és tömören ennyi pénzért (100khuf vagy 300usd)a linux alapú megoldások nem nyújtanak teljes értékű AD megoldásokat.
    Talán a 4GB-os verziónál nem sokkal drágábban már lehet valami, de konkrétan syno-megoldásokat preferáló kollégám-ismerősöm-konkurenciám szerint 250-300k alatt általánosságban vagy kurvasokat barkácsol (oda-vissza)és szopik az ember vagy nem lesz teljes értékű AD környezet a linuxos megoldásokban.
    Nekem erre nem biztos, hogy van időm sem az ügyfeleknek pénze.

    Ha most választhatok akkor inkább veszem ezt a megoldást a gyenge teljesítményével (ha elég) és teljes értékű AD-val.
    Vagy marad az ír-olvas-ír/olvas opció ha ez nem szempont és pl. egy olcsóbb qnap vagy egy nas540 a zyxeltől egyébként ott is van minimal AD, de az sem működik megbízhatóan és inkább csa marketing az a két betű.
    Ott van még az a ritkán érvényesíthető de tagadhatatlan tény, hogy nem nagyon van olyan eszköz amit ha meghibásodik a hardver akkor áttolom egy sima win-es gépbe és kiolvasom a tartalmát.
    Igen tudom vannak alternatívák a linuxos verzióknál is, de honnan szopjak linuxot egy graph vagy architecht designer cégnél ha épp 5-6 órányira vannak a leadástól és egy szar nas esetleg elfossa magát.
    Az eszközzel kapcsolatban annyit, hogy több helyen is szimpátiát ébresztett hogy win server fut rajta és lehet, hogy el is adok 1-2db-ot most a tavasszal.
    Ha lesz vele tapasztalatom 5-10-15useres környezetben majd beszúrom ide akkor is ha negatív lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • hallador

    addikt

    válasz ivarg #96 üzenetére

    Röviden és tömören ennyi pénzért (100khuf vagy 300usd)a linux alapú megoldások nem nyújtanak teljes értékű AD megoldásokat.

    Meg tudnád mondani miért home nas-al hasonlítod össze?

    Tedd hozzá, hogy ahol van AD, mert a legtöbb helyen, ahova az emlegetett 100k-s synology, de vajon miért azt vesszük figyelembe, amikor ott a 713+/716+ ami 120 - 150 000 Ft. Az ennek a Thecus-nak az ellenfele, csak épp 30 - 50 ezerrel olcsóbb.

    Talán a 4GB-os verziónál nem sokkal drágábban már lehet valami, de konkrétan syno-megoldásokat preferáló kollégám-ismerősöm-konkurenciám szerint 250-300k alatt általánosságban vagy kurvasokat barkácsol (oda-vissza)és szopik az ember vagy nem lesz teljes értékű AD környezet a linuxos megoldásokban.
    Nekem erre nem biztos, hogy van időm sem az ügyfeleknek pénze.

    Azt elmondanád hogy miben különbözik a 250 000 Ft-os 1515+, és a 716+ szoftver szempontból, mikor ugyanaz a szoftver fut rajta, ugyanazokkal a funkciókkal a 716+ nyilván nem tudja a RAID5,6-ot mert 2 disk-el nem lehet, szóval akkor most ellentmondott magának bárki is, vagy csak sales-es, akinek fingja sincs a technológiáról....

    Ha most választhatok akkor inkább veszem ezt a megoldást a gyenge teljesítményével (ha elég) és teljes értékű AD-val.

    Pláne ha nincs AD, fentebb kiveséztük miért.

    Vagy marad az ír-olvas-ír/olvas opció ha ez nem szempont és pl. egy olcsóbb qnap vagy egy nas540 a zyxeltől egyébként ott is van minimal AD, de az sem működik megbízhatóan és inkább csa marketing az a két betű.

    Akkor most megint megkérdezném, miért is home nassal hasonítod össze?

    Ott van még az a ritkán érvényesíthető de tagadhatatlan tény, hogy nem nagyon van olyan eszköz amit ha meghibásodik a hardver akkor áttolom egy sima win-es gépbe és kiolvasom a tartalmát.
    Igen tudom vannak alternatívák a linuxos verzióknál is, de honnan szopjak linuxot egy graph vagy architecht designer cégnél ha épp 5-6 órányira vannak a leadástól és egy szar nas esetleg elfossa magát.

    Mert csak windows server futhat mindenhol, a legtöbb kis cég Linux szervert fog futtatni, mert ingyen van. Ha nagyon kell az AD, 20 fős cég esetében pont semmi értelme az AD-nek, így a Windows servernek sem.

    Az eszközzel kapcsolatban annyit, hogy több helyen is szimpátiát ébresztett hogy win server fut rajta és lehet, hogy el is adok 1-2db-ot most a tavasszal.
    Ha lesz vele tapasztalatom 5-10-15useres környezetben majd beszúrom ide akkor is ha negatív lesz.

    Szerintem, ez a szimpatikus dolog, csak akkor áll, ha egyáltalán nem értenek semmilyen operációs rendszerhez, de aki vajon nem ért a semmilyen server operációs rendszert miért pont a windows storage servert ismerné?

    Szerintem ráadásul, úgy, hogy a Synology, vagy a QNAP kb 1000* jobb dokumentációval rendelkezik, mint a Windows rendelkezett valaha is. az az ezzel azt akarom mondani, hogy aki nem látott életében sem szerver operációs rendszert, az is össze tudja kattintgatni, a Windows servert össze tudja kattintgatni? Nem hiszem.

    Mindenesetre kíváncsi vagyok mennyire válik be, a Windows Storage Serverekkel semmilyen probléma nincs, egy AX4-5 EMC-n.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • lexandro

    tag

    válasz hallador #91 üzenetére

    Azert ebbe a matekba tegyuk bele, hogy a cloud koltseget 4 ev alatt kell kitermelni es nem egy osszegben. ami nem mindegy.

    Valamint feltetelezve, hogy a ceg valamennyire sikeres a maga teruleten, azert 4 ev alatt szamoljunk nemi novekedessel is, ami lokalis hw-nel ujabb vasarlast indukalna, hogy lefedje az extra igenyeket, mig felho eseten extra kapacitast kell vasarolni az igeny felmerulesetol szamolva. Nem elobb, nem kesobb.

    Ugyanigy kicsit nehezebb idoszakban mehet a downsizing a cloud teruleten, mert eltunt par nagyobb ugyfel, mig a szervert nem vihetem vissza az eladohoz, hogy akkor ez most nem kell egy kicsit.

    Nincs csak jo es csak rossz valasz es a megoldas mindig valahol a teljesen sajat es a teljesen cloud alapu megoldas kozott van.

    Robi

  • hallador

    addikt

    válasz lexandro #98 üzenetére

    Ebben igazad van, erre van a virtualizáció, amiből rengeteg ingyenes alternatíva van, és a fentebb felsorolt kettő szerver kb 30 VM-et tud futtatni, tehát van benne bővel potenciál. Az egyedüli kérdés, hogy esetleg az adatterület ami nőhet. Ami pénzbe kerülhet. Ami a felhőben sem olcsó.

    A Mentés tekintetében a felhőben nem nagyon van alternatíva, arra sincs jó válasz, hogy ki fér még az adataimhoz, de arra sem, hogy offline akarom a szervereimet, akkor mi a helyzet, és arra sincs alternatíva, hogy mi van ha nincs net.

    Szóval van előnye is de Magyarországon egyelőre több a hátrány.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • depmod

    senior tag

    válasz ivarg #96 üzenetére

    Én úgy látom, hogy nagyon AD függő vagy, amivel semmi gond nincsen, de egy kis cégnél, ahol számít a pénz, ott nem hogy AD-ra nem futja tisztességes környezetben, de még rendes munkaállomás sem jön össze sokszor tiszta célszoftverekkel. 10-20 ember alá felesleges és költséges ilyen "komoly" struktúra, ráadásul IT-st is fizetni kell a rendszer adminisztrálásért, ami lehet 2 alkalmazott fizetését is elviszi.
    Workgroup plusz némi backup, NAS, ez a valóság idehaza. Nem jó, de ezt tudják kigazdálkodni sokan, virágbolti verziókat bepakolva a "tartományba".

    Én azt mondom, hogy ez a NAS nem ilyen helyre való, de ha arról beszélünk, hogy hová, hát komoly fejlesztők alá sem, ugyanis a hardverezettségéből adódóan majd hamarabb kifekszik, mint egy közepes linux ketyere.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

Új hozzászólás Aktív témák