Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz hdsentinel #2937 üzenetére

    Szia!
    A sentinel-nek itt mivel van gondja? Csak frissítésre szorul, hogy ne legyen ilyen szűkszavú vagy a GPT-vel vagy a GSATA-val? Mielőtt megtömök 3TB-ot ha csak átmenetileg is, de azért ránéznék hogy mi újság a sectorokkal. Megszoktam ezt a jóságot, hogy a sentinellel csak egy kattintás és nem kell kivárni amíg végigteszteli egy vonatkozó program szektoronként az egész lemezt aztán most meglepi van. :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz hdsentinel #2944 üzenetére

    Az alaplapi BIOS szivatott, ugyanis hiába állítom a SATA módot AHCI-ra a BIOS-ban, mert a GSATA módot sok sorral lejjebb külön AHCI-ra kell tenni, mert azt külön lehet állítani, de hogy mér' azt ne kérdezd.
    Az volt IDE állásban, persze ahogy áttettem AHCI-ra a win induláskor már dobta is fel a drivert, a sentinel meg az infót.
    A 3db HDD-ből csak ez a nagy SATA3-as, a másik kettő csak SATA2-es, így azokat nem GSATA csatiba dugtam az alaplapon annó, emiatt nem tűnt fel, hogy az meg IDE-ben maradt a BIOS-ban, hiszen nem volt rajta semmi.
    Mindenre gondoltam, csak erre nem, hiszen megszoktam hogy ha ez nem oké, akkor a win kék halállal elszáll, de ilyen agymenést, hogy az alaplapon az egyik sata ide a másik meg ahci módban van... jáááj :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #95590400 #2952 üzenetére

    Szerintem ha lenne még hely a tartalékterületen, akkor nem lenne hibás szektorod. Valószínű betelt, de majd megmondják az okosok. Én nem is ide akartam jönni, csak ha már véletlenül elolvastam a hsz-ed...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    V, mint victory?

    Most ez hogy? Benyom nekem egy figyelmeztetést harmadikára, hogy meghibásodás várható. Ez hülye. Amúgy spin up time. A vízpumpán állítottam és ahogy ki-be kapcsolom a gépet ez a sötét BIOS visszaállít default-ra a sok nyomorék kezdő tuningmester miatt, hogy már itt is kell ez a felhasználói támogatás szarság, hogy már nem lehet menekülni előle sehová de tényleg... cmos reset mi a szarnak van? :W

    Na mindegy, visszateszi default-on IDE-re AHCI-ról a vonatkozó SATA-t én meg jól nem gondolok rá és úgy marad, ezt nem csípi a sentinel szerintem.
    Most hogy visszanyomtam ahci-ra olyan, mintha olvasná a S.M.A.R.T.-ot csak csont üres lenne, ez az egy figyelmeztetés van, de se spin retry-n se semmi máson semmi hogy most az mennyi, semmi grafikon ha ráállok az értékre. Ez a program is csak arra jó, hogy idegesítsen Szarnak tettem fel :DDD Most itt böki a csőröm. Jó kis program, imádom meg minden, csomószor hasznos, ha más gépét nézem, de itthon nem szeressem, ha nem vízszintes az a csík.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz hdsentinel #3214 üzenetére

    Jajj ne haragudj már, ha csak korlátozottan vagyok néha szalonképes, csak fárasztó napok vannak mostanában.
    Egy tesztet megejtek. Köszi a tippet. :R Megnyugtató lesz.

    Ami a chipset-et illeti a gyártó weblapjáról letöltött alaplapi support (több éves) verzió van telepítve. Az a gixer szerintem, hogy ez egy 1156-os foglalatra építő lap, ami alapból nem támogathatna 2x16x sávszélű PCI-E slotot, csak 2x8x-et, ezért erre a lapra rápakoltak többek között egy NF200 chip-et is egy rakás egyéb cuccal, ráadásul rev.1.-es szóval egy picit gyerekcipő ahogy ezen megoldották, hogy támogassa még a 3 way SLI-t is a 2x16x SLI és CFX mellett.
    Csak az Isten tudja valójában mi van egy BIOS menüpont mögött, de külön lehet engedélyezni és tiltani a magas sávszélű több VGA támogatást és amikor engedélyezi az ember, akkor hatszáz drivert telepít a win. Szóval hiába telepítem fel a gyári chipset driver-t, mert a win bekavarhat.
    Az történt, hogy engedélyezve volt, feltelepítve minden, minden gúd. Majd visszaállt default-ra be-ki kapcsolgatástól, a default beállítás meg auto-ra teszi ezt a menüpontot, azaz mivel most csak egy VGA van a gépben kvázi letiltja azt ami eddig engedélyezve volt, ez a változtatás BIOS-ból lekapcsolja a gépet majd újraindítja, szóval rendesen belenyúl.
    A vicc, hogy amikor letiltja az ember ezt az opciót a BIOS-ban akkor is hatszáz drivert telepít a win első induláskor, mintha alaplapot cseréltél volna és csak a jóég tudja, hogy azokat a driverek-et honnan szedi a májkrémszaft, de mire feláll a gép már fel vannak telepítve... Igazából nem teljesen értem mi van emögött a menüpont mögött, mert egy csomó olyan dologhoz köze van, amihez bazira nem kéne köze legyen... Most az más kérdés, hogy a PEG2 mekkora sávszél meg mekkora nem és az egésznek van e értelme, de rendesen meg van csavarva ez a lap.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz tknof1871 #3216 üzenetére

    sosem néztem, de ha kilobitben van, ahogy írod, akkor az első alig több, mint 4 megabyte/sec ami nagyon lassú, a másik meg egy Sata2 lesz 60 mega körül, most nem számolom ki, de 8 bit egy byte azt számold bele, mielőtt osztasz 1024-el

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz tknof1871 #3218 üzenetére

    A helyesítással ne foglalkozz, mert csak összezavar. Én se a betűkre értettem, hanem az értékre, hogy bitben van. Mindkettő kis "k" rövidítve szóval jó attól sem lesz, ha nagy "B" a kB :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz hdsentinel #3221 üzenetére

    Értem, cache-ből tudnak érdekes dolgokat művelni a HDD-k valóban. Hova tovább számomra rejtély, hogy miért nem lehet elérni, hogy egy másolás folyamatábrája akkor érjen 100%-ig, amikor tényleg vége van. Nagyon bosszant, hogy nem tudok PEN-re másolni rendesen. Az történik, hogy elkezdek másolni egy 1GB körüli méretű file-t, pár másodperc alatt végigszalad a másolás 100%-ig, mert irreális sávszélt mutat a fájlkezelő, majd nem válaszol a commander egészen addig, amíg az írás ténylegesen be nem fejeződik a PEN-re, így nem lehet háttérbe tenni a másolást és folytatni a munkát a fájlkezelőben. Bosszantó, mert kvázi lefagy tőle a gép percekre a fájlkezelés szempontjából. Falat kenyér, hogy más programot indíthatok és a gép válaszidejére egyébként nincs hatással, ha egyszer pont rendet szeretnék csinálni a fájlkezelőben.
    Ezzel a "cache-ből dolgozom" történetből számított sávszél dologgal kéne valamit kezdeni, mert azon túl, hogy fals adatokat képez még gondokat is okoz számos területen. Ez persze nem a HDSentinel problémája, de mindenki szív vele. Nem is nagyon értem, hogy ebből a megoldásból hogy lett, lehetett szabványos késztermék a hardveriparban. Régen ilyesmi elképzelhetetlen lett volna. Minden választható másolási módszert kipróbáltam a tcmd-ben és egyik sem jó, vicc. Ha egy sima másolást nem tudunk mérni hitelesen, akkor itt valami olyasmi van, amit nagyon nem kéne engedni, hogy legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Ferenczi Áko #3235 üzenetére

    A S.M.A.R.T. (Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology, azaz Ön-ellenőrző Analizáló és Nyilvántartó Technológia) az IBM fejlesztése. 13 éve dolgoztam egy pár hónapig Vácon az IBM-nél és már akkor is olyan nagykapacitású tárolószervereket gyártottunk ott, amiből Magyarországra egyet sikerült eladni az OTP-nek annyira drága dolog. Ezzel is csak érzékeltetni akarom, hogy az IBM nem szarral gurigázik és nem tegnap óta világcég. Neki ez fontos és birtokolja azt a szellemi tőkét, ami világelső lehet hasonló területeken.
    Ez a S.M.A.R.T. egy olyan IBM-es mélyvíz, amiről egy egyszeri halandó nem is tudja, hogy létezik. Olyan mért értékeket képez, amelyekhez sokan hozzáférni sem képesek.

    Amikor fejlesztőről beszélnek itt a fórumban, akkor egy olyan szoftver fejlesztőjéről beszélnek, aki a terméke által hozzáférést biztosít neked ezekhez az adatokhoz és segít azok elemzésében, megértésében. Nem csak egyszerűen kiolvassa az adatokat, mint egy gépkocsiszervíz a hibakódot, nem csak egyszerűen elmagyarázza, grafikusan megjeleníti, mert -ami a legjobb benne- használja a pestiesen szólva "népítélet" módszerét a küszöbértékek megválasztásakor, hiszen amikor riportot küldesz, akkor egy nagyon alapos állapotjelentést küldesz a saját HDD-dről és a sok állapotmintha végül reprezentatív mintát képez, amiből a statisztika ismert számítási módszereivel 99,999%-os biztossággal számítható, hogy egy adott típusnál mely mért érték előfordulása jelent biztosan hibát, azaz a minta alapján lehet küszöbértéket választani, így ki lehet szűrni még azt is, ha a gyártó füllent az értékekkel kapcsolatban a termékét jobbnak állítva be a valóságnál.

    Szóval a Sentinel egy qrvajó progi, egy kincs és ha hibát jelez, akkor van is. Egy gyengéje van: szoftver. A szoftvert pedig operációs rendszerre írják, szóval esetedben is függ a Windows alá telepített meghajtóprogramtól, például az alaplapi chipset driver-től. Ha nem megfelelő a telepített driver az bekavarhat. Ha a driver-hez nem nyúltál, eddig 100%-os volt és most csökkenni kezdett, akkor kérdezned sem kell, mert biztos lehetsz benne, hogy a HDD-vel probléma van. Ezért szeretjük a Sentinelt.
    Nem a levegőbe beszél és az IBM-nek köszönhetően nem szarra támaszkodik. Profi módon gyűjtött adatokat elemez.

    Az adatokat mindig mentsd le, ha a Sentinel szerint baj van (persze egyébként sem árt) és a riportot küldd el!

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz hdsentinel #5098 üzenetére

    HDD vízkárról érdekel riport? (ha még menni fog a HDD)

    Lehet valahol bővebben olvasni arról, hogy ha kikapcsolt állapotban tartósan víz ér egy 3,5” HDD-t akkor mik a követendő lépések visszakapcsolás előtt az elektronika szakszerű tisztításán túl lehet, kell e valamit tenni, illetve ha az adatmentés házilag nem lehetséges akkor ez egyben jelenti e azt, hogy valamilyen jól látható garanciavesztést jelentő jel keletkezett a HDD-n, ami miatt garanciális cseréje nem lehetséges?

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák