Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz syl5 #6032 üzenetére

    A mai infó képzésekről meg van a véleményem. Én ugyan nem vagyok informatikus, de a mai felsőoktatásban szinte csak szakbarbárokat (klikk usereket) oktatnak informatikus címen (tisztelet a kivételnek).
    [link1]
    [link2]
    [link]3
    Hiány van a jól képzett, nagy tudással rendelkező informatikusokból, pedig ezekre van igény, viszont túlkínálat van az alulképzettekből.

    Egy-egy partíciót külön a többitől függetlenül is le-fel lehet mountolni. Ezt talán oktatják, de lehet, hogy nem. Másrészt az ext partíciót nem is tudja lecsatolni, mivel az éppen használatban van, mivel arról futnak az appok. A FAT meg egy másik partíció. Az lenne az igazán király, hogy ha a rendszer tudna egyszerre több partíciót is kezelni (vagy talán manuális mounttal tud is). De azt hiszem, hogy ez most még nem lehetséges. Mert akkor nem kellene a backup, csak fel az új ROM és minden beállítás megmaradna, meg az appok is. Ez egy desktop linuxnál meg egy winnél is működik a beállítások tekintetében mindenképp.

    És egyáltalán nem vagyok ász és nem is tartom magam annak. Csak megelégeltem, hogy a gyökkető klikk user pistikék akik azt hiszik értenek a gépekhez, mert KLIKK NEXT- KLIKK NEXT- KLIKK NEXT -FINISH módszerrel tudnak telepíteni, jönnek a butábbnál-butább kérdéseikkel amik már egyébként is le vannak írva a neten több helyen. Csak a google-t kéne használni, meg elolvasni a használati útmutatót.
    Én is van, hogy felteszek egy kérdést aztán írom, hogy közben megtaláltam a választ és be is linkelem. De a legtöbben még arra is lusták, hogy beírják a google-ba amit keresnek.

Új hozzászólás Aktív témák