Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • time87

    csendes tag

    válasz psyho85 #14 üzenetére

    Megy nagyon ez az ns-10 őrület és biztos nem is véletlenül, de jó látni, hogy a Bryston 4B van mellette, sok helyen a kirakatba bekerül a legenda, az asztal alá meg egy alesis, vagy rossz esetben egy hifi erősítő, nem látszik, nincs vele gond. Nem volt szerencsém az eredeti felálláshoz, de kicsit iphone replika jellege van így, ha párhuzamot kell állítanom.
    Teljes munkára viszont nem kevés? Gondolok itt dium-disum zenékre, rocknak lehet, hogy pont elég, bár ott is gondolnám, hogy a végletekbe ki lettek tolva a határok a frekik terén, ott meg nem árt valami, ami jobban lemegy mélyre.

    Hit spacenál valóban tetten érhető amit írsz, szokott lenni mindig hype bizonyos termékek körül, nekem az EMU 1212m pont ilyen volt, ugye ment, hogy milyen fasza, support meg belekakilt a ventibe jóval idő előtt. Jó, nyilván nem láthatták előre mondjuk. Naiv feltételezésem, hogy azért van ez, mert rátalálnak valamire, s rajongásszerűen szórják róla az igét. Ismerem az érzést, csak mondjuk zenekaroknál, ha valami nagyon elkap, akkor azért tudok rajongani! :D
    Illetve másik, ami tetten érhető, s talán elviszi a beszélgetéseket sokszor az a hozzáállásbeli különbség, érzésem szerint ők a maximalizmus felől jönnek, s ott nincs kompromisszum hangban, míg a magyar átlag meg a szarból várat felől, ahol nincs jelentősége a maradék 5-10% hangminőség javulásnak, s alapvetően egyik állásponttal sincs gond, de egymásnak ellentettjei, én ezt így rendeztem magamban. Persze valószínű, hogy érdemesebb lenne "fentről-lentre" figyelni az emberek érzékenységére, s nem azt feltételezni, hogy mindenki 10 milkákat költ el, hanem hobbistákkal állunk szemben. Viszont pozitívum, hogy rendeltem régen egy kis mackie keverőt, s a tápja szétporladt, amikor átpakoltam itthon A-ból B-be, a műanyag borítás teteje a kezemben maradt, úgy ahogy van, s amikor felhívtam őket, akkor nem még nem is a vezetőséggel sikerült beszélnem, s bár rácsodálkoztak a dologra, rögtön felajánlották a tápcserét, de a távolság miatt végül nem éltem vele. Illetve ugyanekkor ment ki az EMU PM5 és jött ár/érték arányban a helyére a Mackie, s az érdemes-e cserélni kérdésemre nem volt a válasz, holott a kereskedelmi véna az ellenkezőjét diktálta volna. Plusz egyedül ők raknak bele energiát értelmes, minőségi videoanyagokba, így én elvagyok velük.

    Az 50x50x50-es láda óta felnőttem, eltelt vagy 13-14 év, szóval most a kakamaradékból kellene valami használhatóbbat összekaparni. Meglátom még, van-e értelme vacakolni vele, bár amennyiért el lehetne adni, lehet, hogy érdemesebb megpróbálkozni. Amúgy pont az volt a cél, hogy majd mélynyomónak jó lesz, beforgatva a fal felé (hatásfok egyenlő egy 286-os gép turbó gombjával), mondjuk azt nem tudom, hogy képzeltem, hogy érthető lesz bármi is úgy, hogy kifelé ganéj piezo szelel. :D De lehet, hogy terveztünk valami kisebbet is mellé, csak elfogyott a lendület, tudja a fene!

    Azt meg nem is figyeltem, hogy az XM-7 passzív. Így nem értem, kinek gyártották, pláne ennyiért.

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

Új hozzászólás Aktív témák