Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psyho85

    aktív tag

    De tényleg jobb, sokkal. A mélyebb hangok kezelése sokat javult, a stereo kép is normalizálódott kissé, meg kisebb hangerős se olyan döglött a dolog már.

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • Hát ja, olcsó aktív cuccok, mind ilyen. Vagy van ellenpélda?

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • time87

    csendes tag

    válasz psyho85 #1 üzenetére

    Mindig csodálom az ilyen szakszerű buherát a jobb hang érdekében!

    Én ott ragadtam, hogy a gyáriba nem nyúlok, mert nem marad "gyári" a hangja, de szép lassan átértékeltem a dolgot, s kezdem belátni, hogy csak jobb lehet egy kis pimpeléstől!

    Gitárerősítőknél olvastam talán hasonlót menemszol.hu-n, hogy megveszi az ember, s elkezdheti kidobálni a fele belét, majd jobbra cserélni, hogy szóljon is valahogy.
    Kár, hogy így van ez a hangfalaknál is, de jó látni a ténykedést, motiváló!

    Van körülöttem pár doboz, amit hasonlóan fel kellene okosítani:
    Videoton Sonus C101 - mondjuk őt majdnem halálból kell visszahozni, gyári, porladó peremek, miegymás
    Genius SP-HF 1250x - hozzá találtam logout-os know-how-t is
    E-MU PM5 - ebbe mondjuk nem nyúlnék bele, bár kakilok, hogy egyszer fogja magát, s megáll

    Szóval köszi a cikket, mind egyre közelebb visz ahhoz, hogy nekilássak én is!

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    Ügyes vagy! Gratula. Laikusként nézve a gyári nagyon katyvasz megoldás volt.

  • psyho85

    aktív tag

    @lezso6: értem én, hogy olcsó, és ahhoz képest jól szól, s valóban, mind ilyen. De mit csináljak, nem szedek szét minden nap ilyeneket, ilyenkor meg mindig bosszant amit látok. Mert az ezer forintos tejfölös dobozok és a 3-5000 forintos kis "fadobozos" Genius zajkeltők is ezen a színvonalon készülnek, azoktól okés, de ez már a 30k környéke kategória. Itt már azért lehetne nem rozsdás gyárilag az alátét, nem lejárós az RCA csatlakozó, ilyesmi. Nem hiszem el, hogy nagy tételben ennyivel drágább lenne az alkatrész, inkább azt sejtem, hogy szándékosan van lenn a szint, hogy meglegyenek a kategóriák. :(

    @time87: a PM5 sajnos olyan, hogy megdöglésre hajlamos. Pedig az aztán az árához képest nagyon rendben lévő cucc hangilag, a belsejét még nem láttam, de több ismerősnek is van/volt, volt aki cseréltette benne előre a halált okozó alkatrészeket, szóval meg lehet csinálni, én nem aggódnék. A PS12 is pont ilyen, hogy marha jól szól, csak az is megfekszik.
    A Videotont akkor el kell vinni peremeztetni, azt jobb ha rendes szaki csinálja. Kérdés, hogy ennyi hangszórónál megéri-e. Nem emlékszem mennyi pontosan, és ahol utoljára csináltattuk ismerőssel oda nem is vinném többet (Budapest, Erzsébet királyné útja, nem emlékszem a bolt nevére). A 1250B-s cikket én is néztem anno, jó dolog az.
    A pimpelés még nem feltétlen jóság, azért el is lehet b*szni szépen a dolgokat. :)

    @bobalazs: köszi. A katyvasz maradt, csak pár dolog cserélődött egyelőre. :)

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • Speeedfire

    nagyúr

    Ez is kínai. :)
    Sokat szemeztem vele anno, hogy amikor hétvégén otthon vagyok legyen normáliasbb kinézetű sztereo, de ezek után. :DDD
    Jobb, hogy maradtam a gainclone és a kis tesla dobozok mellett. :)

    Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

  • psyho85

    aktív tag

    válasz Speeedfire #7 üzenetére

    Ez a gainclone szimpi, de nem lenne időm megépíteni. Ha készet akar venni az ember olcsón, ami még szól is valahogy, akkor jó a Kürbis. Kinézet/hang elfogadható, turkálni meg nem kell benne feltétlen. :D Ha meg megjön a kedv pimpelni akkor még eredményesen is lehet viszonylag kis energia/pénzbefektetéssel. :)

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • erkxt

    tag

    Szégyen. Én meg kiadtam érte 26 ezret, mert azt hittem minőségibb cucc. Ha ezt olvassa a T&V magyar képviselet a helyükben visszaküldeném az összes cuccot átalakításra, de nem Kínába hanem germanykhoz ha már rajta a zászlócska. :/

  • Speeedfire

    nagyúr

    válasz psyho85 #8 üzenetére

    Egész jó kis ic-s cucc a gainclone, lehet venni kit-ben is, akkor "csak" forrasztani meg tápod adni neki.

    Anno mikor összeraktam nem nagyon volt pénzem ilyenekre, így marad a low budget. a kis erősítő meg a dobozok kb 6k-ba kerültek anno és megvolt az építés élménye is.
    Azóta már beszereztem több dobozt és erősítőt is, de ez megmaradt mint "szerelem gyerek". :)

    Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

  • orion1025

    őstag

    Honnét is veszed, hogy meleg ragasztóval van összerakva a doboz? Miért gondolod, hogy a 45 fokban vágott oldalak, nem tartósak egy szimpla ragasztással? Egy ilyen cucc, mitől minőségi? Sok kérdést tehetnék még fel, de felesleges, inkább adtad volna el, és vettél volna a fül számára is hallgatható eszközt, de ez a saját véleményem...

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • psyho85

    aktív tag

    válasz orion1025 #11 üzenetére

    Onnét, hogy amikor hajszárítóval megmelegítettem, szépen kenhetővé vált az illesztésnél a gyártás során kifolyt ragasztó, ráadásul színre és állagra is megegyezett azzal amivel belül össze volt taknyolva amúgy.

    Egy jó ragasztóval tartósak, de nem erősebbek, mint a blogbejegyzésben vázolt összeillesztés. Tévednék?

    Hol írtam, hogy minőségi? Rákerestem a minőség szóra, de nem adott egy találatot se a bejegyzésben. Csak az egyik hozzászólásban.

    Ezt vettem, ezt választottam, vállalom. Erre volt keret, most meg arra, hogy belegarázdálkodjak. Önmagam szórakoztatására, és még jobb is lett. Remélem ez nem baj. :) Kijavítani ki lehet, az csak jó, ha bővülnek az ismereteink.

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • time87

    csendes tag

    válasz psyho85 #6 üzenetére

    Jó hallani, hogy javítható a PM5, megszoktam már, illetve a következő szint anyagiakban elérhetetlen ugrás nekem, pláne hobbi célra (Genelec 8030 vagy ATC passzív, állítólag kijön 300 körül (hogy amikor abból a millió fölöttit Szolnokon a Denevér stúdióban demózta a hitspace, azt hittem, az állam leesik, nagyon csúnyán alázta a Genelecet, pedig abból se kicsit használnak ott, 1032 volt mellette)). Mi szokta beadni a kulcsot bennük, amit inkább előre cseréltek a körülötted ezzel élők?

    A PS12-ről is hallottam, hogy könnyedén meg tud állni, pedig azt is nagyon szerették. Furcsa amúgy, hogy volt egy tök jó széria, s úgy rántották ki a piacról, mint a huzat. Mondjuk emlékszem, hogy garanciában jöttek-mentek a szervizbe.
    Vagyis hát van még, de hogy ez milyen lehet, meg mennyi köze van a a PM5-höz, azt nem tudom.
    [link]

    A Videoton peremeztetését én is ezért halogatom folyamatosan, 6 hangszóró kívánná, illetve az egyik magas is furán munkálkodik nagy hangerőnél, de ha egyszer rávisz a lélek (khm.. pénztárca), akkor gatyába rázatom, mert a kettő együtt 5000 Ft-ért állt a házhoz. Sok barbár javít hangfalat? Többek között ettől is tartok, hogy kinek a kezébe adom oda.

    A pimpeléssel várok addig, míg sok infót felszippantok innen, a hangfal azért akármilyen is, mégiscsak szentség, amit nem kellene szíjjelbarbárkodni! :D

    Jókor jött ez a Kürbis belezés, mert én is szemeztem vele iponban, valamit kerestem, ami szólni is tud, le is megy elég mélyre, de azért nem egy vagyon, a mérete meg kompatibilis a hordozhatósággal. Ezek persze egymást kizáró tényezők, tudom. :D Az M-Audio bx8 talán tudná ezt, de már annyit se szerettem volna rászánni a dologra. Van kettő régi somogyi tákolmányom sihederkoromból, arra gondoltam, hogy lehet, hogy inkább ahhoz kellene intézni hangváltót, meg a piezo hangszórót valami értelmesre kicserélni, átszabatni a dobozt (15 évesen csináltattam, kérdezte az asztalos, hogy milyen legyen a doboz? legyen 50*50*50! Ez volt a szakszerű tervezés! :D) de kicsit félek tőle, hogy a ráfordított összeg nem feltétlen érné meg azt a hangot, amit végeredményben nyújtani tudna.

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • psyho85

    aktív tag

    válasz time87 #13 üzenetére

    Hú, a PM5 jó kérdés, egy kondenzátort biztosan, de ennyi idő távlatából már nem emlékszem. Most aki közelebbi cimbi és biztosan megcsináltatta már váltott NS-10 + Bryston 4B kombóra. Mondjuk az Apogee Symphony mellé már lehet is ilyet tenni. :D Ő is vesz Genelecet, mert a munkákat nem lehet az NS-10-en mutogatni az ügyfeleknek, mert "nem szól jól", arra kell egy 8030. :)

    Hit Space nekem kicsit visszás. Sellyei anno jókat mondott a 8030-ra, aztán váltott NS-10 + Brystonra, akkor hirtelen az egyik ZBH-ban azt nyilatkozta a 8030-ra hogy "elmegy". Aztán amióta váltott ATC-re azóta meg az NS-10 a "nép hangfala"... Az ATC brutál jó, de az ára is. :)

    Az XM-7-re nem tudok mit mondani, nem hallottam még (sőt még csak nem is láttam eddig). Talán a hangszóró egyezik a PM-5-el, de a doboz kialakítása teljesen más, meg passzív is a ládika.

    A peremezésre szerintem ha körbekérdezel itt a fórumon szerintem gyorsan kapsz jó szakira ajánlatot.

    Szíjjelbarbárkodni azért nem olyan egyszerű ha figyel az ember és kettőnél több agysejtet állít rá a feladatra. Meg persze utánanéz, utánakérdez.

    Azért az az 50x50x50-es doboz kemény. :DDD Nem apróztad el, annyi szent. Végül is mehet bele egy 18"-os hangszóró és mélynyomónak még jó lesz partiba. :D

    [ Szerkesztve ]

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • time87

    csendes tag

    válasz psyho85 #14 üzenetére

    Megy nagyon ez az ns-10 őrület és biztos nem is véletlenül, de jó látni, hogy a Bryston 4B van mellette, sok helyen a kirakatba bekerül a legenda, az asztal alá meg egy alesis, vagy rossz esetben egy hifi erősítő, nem látszik, nincs vele gond. Nem volt szerencsém az eredeti felálláshoz, de kicsit iphone replika jellege van így, ha párhuzamot kell állítanom.
    Teljes munkára viszont nem kevés? Gondolok itt dium-disum zenékre, rocknak lehet, hogy pont elég, bár ott is gondolnám, hogy a végletekbe ki lettek tolva a határok a frekik terén, ott meg nem árt valami, ami jobban lemegy mélyre.

    Hit spacenál valóban tetten érhető amit írsz, szokott lenni mindig hype bizonyos termékek körül, nekem az EMU 1212m pont ilyen volt, ugye ment, hogy milyen fasza, support meg belekakilt a ventibe jóval idő előtt. Jó, nyilván nem láthatták előre mondjuk. Naiv feltételezésem, hogy azért van ez, mert rátalálnak valamire, s rajongásszerűen szórják róla az igét. Ismerem az érzést, csak mondjuk zenekaroknál, ha valami nagyon elkap, akkor azért tudok rajongani! :D
    Illetve másik, ami tetten érhető, s talán elviszi a beszélgetéseket sokszor az a hozzáállásbeli különbség, érzésem szerint ők a maximalizmus felől jönnek, s ott nincs kompromisszum hangban, míg a magyar átlag meg a szarból várat felől, ahol nincs jelentősége a maradék 5-10% hangminőség javulásnak, s alapvetően egyik állásponttal sincs gond, de egymásnak ellentettjei, én ezt így rendeztem magamban. Persze valószínű, hogy érdemesebb lenne "fentről-lentre" figyelni az emberek érzékenységére, s nem azt feltételezni, hogy mindenki 10 milkákat költ el, hanem hobbistákkal állunk szemben. Viszont pozitívum, hogy rendeltem régen egy kis mackie keverőt, s a tápja szétporladt, amikor átpakoltam itthon A-ból B-be, a műanyag borítás teteje a kezemben maradt, úgy ahogy van, s amikor felhívtam őket, akkor nem még nem is a vezetőséggel sikerült beszélnem, s bár rácsodálkoztak a dologra, rögtön felajánlották a tápcserét, de a távolság miatt végül nem éltem vele. Illetve ugyanekkor ment ki az EMU PM5 és jött ár/érték arányban a helyére a Mackie, s az érdemes-e cserélni kérdésemre nem volt a válasz, holott a kereskedelmi véna az ellenkezőjét diktálta volna. Plusz egyedül ők raknak bele energiát értelmes, minőségi videoanyagokba, így én elvagyok velük.

    Az 50x50x50-es láda óta felnőttem, eltelt vagy 13-14 év, szóval most a kakamaradékból kellene valami használhatóbbat összekaparni. Meglátom még, van-e értelme vacakolni vele, bár amennyiért el lehetne adni, lehet, hogy érdemesebb megpróbálkozni. Amúgy pont az volt a cél, hogy majd mélynyomónak jó lesz, beforgatva a fal felé (hatásfok egyenlő egy 286-os gép turbó gombjával), mondjuk azt nem tudom, hogy képzeltem, hogy érthető lesz bármi is úgy, hogy kifelé ganéj piezo szelel. :D De lehet, hogy terveztünk valami kisebbet is mellé, csak elfogyott a lendület, tudja a fene!

    Azt meg nem is figyeltem, hogy az XM-7 passzív. Így nem értem, kinek gyártották, pláne ennyiért.

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

Új hozzászólás Aktív témák